Sayfa 101/733 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 5859 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sayın sathyz
    Güzel bir öneri ama,
    1-Evi kimin aracılığı ile alacağız
    (Geçenlere THY pilotlarının bu şekilde dolandırıldığı yazılmıştı, adamlara canını sevenin giremeyeceği mahallerdeki, yıkık dökük evleri satmış aracı.Satın aldığı evine bakmaya giden malik mahalleye bile girememiş.)
    2-Orada ve burada vergi meselesi nasıl olacak
    3-O evle orada kim ilgilenecek

Bu işleri takip eden güvenilir yerler varsa önerilere açığız.
    bu işi yapan bilumum şirketler vardı zaten bir süredir, aklımı kurcalardı, yenileri de türedi son zamanlarda. hatta geçenlerde bir tanesi, ki en bilindiklerinden biri, cüneyt özdemir'e (belli ki kanala günlük bazda sponsor olmuş) çıktı, ballandıra ballandıra anlattı, nedir ne değildir falan. anlattıklarını dinleyince vay amk çok mantıklı falan deyip arkadaşların google yorumlarına bir bakayım dedim.

yorumlar genelde ısmarlama pozitif yorumlar ve firma tarafından bunlara teşekkürlerden ibaretmiş gibi görünüyordu.. aradaki negatif yorumlara ve bunlara verilen kaçamak cevapları görünce daha bir kıllandım. ekşi'de vs biraz daha araştırınca olayın "too good to be true" olduğu kanaatine vardım. ve kendi adıma konuyu kapattım.

niyetlenenlerin benim yaptığım üstün körü araştırmadan çok daha titizini yapmasını şiddetle öneririm.

2.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Güven sorununuz çoksa ABD'de ülke çapında büyük Emlakçı ve property managerler var.
    bir ayağım orada olsa belki ama böyle uzaktan benim totom yemiyor.. artı dediğim %40 veraset vergisi çok hayvani. bir göz toprağa bakarken yazık benim çocuğa :)

3. neyse.. faiz başlığını bu konuyla yeterinden fazla şeyettik. sustum.

4. Come to Miami

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    neyse.. faiz başlığını bu konuyla yeterinden fazla şeyettik. sustum.
    Tamam. Ben de elimden geldiğince konuya girmem. Veraset vergisi ile ilgili ise:

https://www.grapelaw.com/tr/kutuphan...ce-genel-bakis

Sanırım bir kaç eyalet için ve yüksek değerli evler için. Benimki Ohio'da ve 70.000 USD sadece. Konuyu tam okumadım ama benim gibi okuma özürlü olmayanla Google'da araştırabilir.

6. Denizbank size özel faizi 41 den 38 e dusurmus.qnb 43 olan tanışma faizini 41 e düşürmüş.biz faizlerin artmasını beklerken düşüyor.acana MB bu ay pas mi gececek

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Denizbank size özel faizi 41 den 38 e dusurmus.qnb 43 olan tanışma faizini 41 e düşürmüş.biz faizlerin artmasını beklerken düşüyor.acana MB bu ay pas mi gececek
    mehmet şimşek söyledi zaten, biz beklenen enflasyona göre hesap yapıyoruz diye, yani bu faiz işinin yavaşlayacağına dair bir ipucu.

8. @sathyz Bu bende de çok oluyor medeniyet, hümanizm, iyilik, laiklik vs konulara yöneldiğinizde mantıklı düşünmek otomatik rafa kalkıyor.

bende bu tür olaylarda "ağır dolandırılma" olabileceğini düşünüyorum. eskiden bende bu daha ağırdı mesela hiç bir mevduat bankasının diğerinden farklı olduğunu düşünmezdim (aslında böyle) fakat devlet bankayı kapattığında ve ödemediğinde, devletin bile "gasp" yapabileceğini net olarak gördüm. hiç ödemeyebilirlerdi de benim hesaplarıma göre net olarak gerçek paranın 2/3 ü gitti yani 9milyon tl parası olan 3milyon tl aldı. ki bunu almak tamamen bir işkenceydi.

işin kötüsü böyle düşündüğünüzde ve dolandırıldığınızda size herkes "embesil" diyecektir. insani değerlere önem veren insanlar otomatikmak aşırı iyi niyetli düşünmeye başlıyor hal böyle olunca diğer insanlar görece çok acımasız görünüyor.

çoğu durumda böyle dolandırılanlar konuyu anlatmaya bile utanırlar. tamam kültürlü olmak, edebiyat, sanat , hümanizm hepsi güzel fakat hayat acımasız malesef.

düşünün bu ülkede 22-23 arası bankaya (bazıları yatırım bankası) el kondu ve sadece 1 bankadaki tasarruflar gasp edildi ve burada istisnasız herkes "yatırmasaydın kardeşim" buranın yöneticilerinden güneysu bile benzer birşey söyledi bana.

Sayfa 101/733 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •