Sayfa 152/741 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 5925 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. MB, bizim yaptığımız düzenlemelerle bankalar TL ye max. yüzde 40 verebilirken, biz gelecek yıl Haziran da yüzde 75 (enflasyon vaad ediyoruz-o da tutarsa) diyor.

Meali ise zaten dövize, altına ve gayrimenkule göre 4-5 yıldır parasını pul ettiğimiz TL mevduat yatırımcısının (artık ne kaldı ise) kalan parasının yaklaşık yüzde 50 sini daha YOK EDECEĞİZ anlamına gelmiyor mu?

Açıkça TL tutarsanız BAŞTAN KAYBEDECEKSİNİ MB olarak biz bunu önceden ilan ederek garanti ediyoruz.

Yoksa ben mi yanlış anladım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Yani 2019 da 1 milyon ile güzel bir villa alıyorken şimdi yeni olarak en az m2 li bir TOKİ konutunun yarısını alamıyorsunuz.

Gelecek yıldaki beklenen yüzde 75 enflasyon ile sizin satın alma gücünüzü yüzde 50 kadar daha yok ederek biz KONTEYNER BİLE ALAMAYACAĞINIZI GARANTİ EDİYORUZ açıklaması değil midir?

Hala ülkede crash mı var, AVM ler tıklım tıklım dolu, trafik de heç azalma yok. Otopark bile 200 TL, yer bulunmuyor diyenlerin bu hesaplamalara göre paraları pul olacakken vatandaşlar da mı cari açıklarını kayıt dışı işler yaparak mı kapatıyorlar?

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    MB, bizim yaptığımız düzenlemelerle bankalar TL ye max. yüzde 40 verebilirken, biz gelecek yıl Haziran da yüzde 75 (enflasyon vaad ediyoruz-o da tutarsa) diyor.

Meali ise zaten dövize, altına ve gayrimenkule göre 4-5 yıldır parasını pul ettiğimiz TL mevduat yatırımcısının (artık ne kaldı ise) kalan parasının yaklaşık yüzde 50 sini daha YOK EDECEĞİZ anlamına gelmiyor mu?

Açıkça TL tutarsanız BAŞTAN KAYBEDECEKSİNİ MB olarak biz bunu önceden ilan ederek garanti ediyoruz.

Yoksa ben mi yanlış anladım.
    Geçmişte, Çiller dönemi gibi, TL nin değer kaybını gün be gün MB kontrolünde yapacak şekilde elinde tutmak isteyenler olmuştu.

Çiller bir yıllık gün, gün dolar kuru açıklamıştı.

Sonra ne oldu? Ben unuttum.

Hatırlayan var mı?

Merkez Bankaları, yerel paralarını değerli tutarak enflasyonlarını aşağıya çekmeyi başarmışlar mı?

Bir örneği varsa paylaşır mısınız?

Bir de hem emisyonu artırıp hem de parayı nasıl değerli tutacaksınız, bir de bunu anlayamadım.

Biri açıklayabilir mi?

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Geçmişte, Çiller dönemi gibi, TL nin değer kaybını gün be gün MB kontrolünde yapacak şekilde elinde tutmak isteyenler olmuştu.

Çiller bir yıllık gün, gün dolar kuru açıklamıştı.

Sonra ne oldu? Ben unuttum.

Hatırlayan var mı?

Merkez Bankaları, yerel paralarını değerli tutarak enflasyonlarını aşağıya çekmeyi başarmışlar mı?

Bir örneği varsa paylaşır mısınız?

Bir de hem emisyonu artırıp hem de parayı nasıl değerli tutacaksınız, bir de bunu anlayamadım.

Biri açıklayabilir mi?
    evde para basma makinası olduğunu düşünün
    bunu gören hanım ve çocukların hiç tüketime yönelmeyecekleri
    ne kadar akla yatkınsa, emisyonu arttırıp parayı değerlii tutmak da aynı derecede mantıklı..

5. ekim ayında da araba satışları rekor kırmış, taşıt kredi faizleri bu kadar yükselmiş ve taşıt kredileri kullandırımları bu kadar düşmüşken. ne diyelim, kampanyalar iş yapıyor demek ki.

6. Maaşlar deli gibi arttı Gıdıvanın fışkırtma teorisi tıkır tıkır işliyor güya faiz artıyor ancak piyasada dolanan para da artıyor ocakta bir tur daha maaşlara zam gelecek politika faizi 50 olsa ne yazar o yüzden kimse sıkılaşmayı hissetmiyor herkesin keyfi yerinde arabalarda patır patır satılır işte

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Maaşlar deli gibi arttı Gıdıvanın fışkırtma teorisi tıkır tıkır işliyor güya faiz artıyor ancak piyasada dolanan para da artıyor ocakta bir tur daha maaşlara zam gelecek politika faizi 50 olsa ne yazar o yüzden kimse sıkılaşmayı hissetmiyor herkesin keyfi yerinde arabalarda patır patır satılır işte
    Araç = dolar

Millet alıştı. 3 yıl önce aldığın sıfır araba dolardan bile fazla değer kazandı.

Mevduatlar da enflasyona göre ölü faiz olunca.

Vatandaş dolar bozdurup araba alıyor.

Biliyor ki gelecek yıl alamayacak.

1 hafta oldu nkolay da tık yok birçok ppf bundan yuksek

Sayfa 152/741 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •