Sayfa 185/765 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon
Arama sonucu : 6116 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Bugün Halk Bankası 1 milyon tl üzerine 35 günlük de %43 mevduat faiz oranı verdi!
    3 aylığa ise oran %44
    Yıl sonuna doğru mevduat oranları görebileceği en yüksek seviyeyi görür ( % 50 oran veren banka çıkacak mı bakalım ) Ocak ayı itibarıyla oranlarda düşüş olur Şubat,Mart seçimlere kadar yatay gidebilir.

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem sadece benim tahmin ve beklentim bu yönde.

2. Trendyol eski siparişlerimi arada sırada kontrol ederim enflasyonun seyri açısından önemli buluyorum enflasyon tam gaz devam bir kaç örnek vereyim yataş yatak 1.5 sene önce 1000 liraya almışım şimdi 5000 philips su ısıtıcısı 1 sene önce 500 şimdi 1500 ! Enflasyonda en ufak bir durulma yok! Faiz artıyor ancak piyasada dolaşan para miktarı da artıyor gerçek bir sıkılaşma yapılmıyor

3. kkm dönüşü kalan bir miktar paraya, akbank 32 güne 40%, 90 üzerine 43% verdi
    35 gün 40% ile tl mevduata geçtim, yılsonu oluşabilecek fırsatlardan yararlanma niyetindeyim, bakalım.

23 kasım
    21 aralık toplantıları sonrası 40% ları göreceğiz belli ki.bu aşamada aylıkta yıl sonu beklentisi 49-52 ler civarı bir yer olacaktır.

4. Şurada yazılan oranları okudukça içim acıyor !!

Şu ülkede apaçık vatandaşın parası iç ediliyor. İsmi konulmamış KAST sistemi çalışıyor. Mevduatçı insan ; parayı çok zor kazandığından riske giremez. Kara para, sarı para anlamaz. Tamamen kendi harcamalarından kısarak biriktirdiği helal paradır. Bankalar , organize olmamış olan bu sade vatandaşı adeta yakaladığı her yerde öpüyor.

Enflasyon ortada. ( Hem de TUİK ' e göre 70 ) Güya merkez faiz artırıyor. Peki mevduata neden yok, neden geri geri faiz düşüyor. Neymiş efendim ; bankalar kredi veremeyince mevduatı ne yapacakmış. KKM ile toplanan paralara faiz nereden nasıl ödendiyse aynı yöntemi uygulayın.

5. Kimse yanlış anlamasın ama bir tane de benim başımda mevduatçı var. Son 2 yıldır mevduat yapılmaz dedikçe inadına yaparak parasını eritti. Halen '' döviz bana yaramıyor ( sanki ilaç ) , altını sevmem, ev zaten var vb...) mazeretlerle diretiyor. Artık acımıyorum fakat her vade dolduğunda beni arayarak en iyi oranı sorar.

Vakıfta e-vadelide parası. Yarın doluyor. Vakıfı aradım. 2 gün valörlü olursa 43, aynı gün olursa 42 dedi. Valöründe bokunu çıkartmışlar. Sanki borsa gibi T+2 olmuş. Halk mırın kırın. Yarın için bugün oran veremezlermiş, yarın bakarız diyor. Kendi param olsa hiç bunlarla muhatap olmam. Netekim olmuyorum da. Tam 2 yıl oldu yatırım işini banalar dışına taşıdım.

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Kimse yanlış anlamasın ama bir tane de benim başımda mevduatçı var. Son 2 yıldır mevduat yapılmaz dedikçe inadına yaparak parasını eritti. Halen '' döviz bana yaramıyor ( sanki ilaç ) , altını sevmem, ev zaten var vb...) mazeretlerle diretiyor. Artık acımıyorum fakat her vade dolduğunda beni arayarak en iyi oranı sorar.

Vakıfta e-vadelide parası. Yarın doluyor. Vakıfı aradım. 2 gün valörlü olursa 43, aynı gün olursa 42 dedi. Valöründe bokunu çıkartmışlar. Sanki borsa gibi T+2 olmuş. Halk mırın kırın. Yarın için bugün oran veremezlermiş, yarın bakarız diyor. Kendi param olsa hiç bunlarla muhatap olmam. Netekim olmuyorum da. Tam 2 yıl oldu yatırım işini banalar dışına taşıdım.
    Valör lafı duydum mu işim olmaz uzarım, yok "valör" hık mık , yok "2 gün sonra kampanya başlıyor 0.5 fazla oran var" hepsi traş, "seni keriz yerine koyuyoruz" demektir

7. Akbank ve Vakıfbank tanışma faizlerini arttırmış.

Akbank 32 gün %42 olmus, dün %40 dı.
    https://www.akbank.com/tr-tr/kampany...-oranlari.aspx

Vakifbank 32 gün %43 olmus, dün %42 di.
    https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=4003

8.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Valör lafı duydum mu işim olmaz uzarım, yok "valör" hık mık , yok "2 gün sonra kampanya başlıyor 0.5 fazla oran var" hepsi traş, "seni keriz yerine koyuyoruz" demektir
    Vakıfbank saat 2 ye kadar vadeli mevduatı halledersen aynı gün başlar 42,90 faiz
    Ertesi gün başlasın dersen 43 faiz

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

Sayfa 185/765 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •