Sayfa 281/737 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381 ... SonSon
Arama sonucu : 5896 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Akbank ana sayfasında, faiz hesabı için bir yılı 365 gün alırken,

Vadeli bağlamaya kalktığınızda yılı 366 günden hesaplıyor.

Buda daha düşük faiz almanız demek.

Yani, brüt faiz hesabını Miktar × 0.47 ÷ 365 × 32 diye hesaplaması gerekirken

Miktar × 0.47 ÷ 366 × 32 diye hesaplıyor.

Ama bu sayfada nedense 365 günden hesaplıyor
    https://www.akbank.com/tr-tr/kampany...-oranlari.aspx
    Nedenini müşteri temsilcisine sordum.

Gelecek sene 2024 şubat 29 gün çektiginden 2024 te faiz hesabında 365 yerine 366 gün kullanılacakmış.

2. Arkadaşlar bir bankadan vadesiz mevduat hesabı açtırdım. Ve bu hesaba bağlı olarak kredi kartı talep ettim. Müşteri temsilcisi arkadaş bana, kredi kartınıza 2000 tl kredi tanımladım dedi. aylık faiz oranı hatırladığım kadarı ile %4,50 gibi. Ben bu tanımlanan krediyi büyük ihtimal kullanmam. Tedbirliyimdir. Sormak istediğim bu kredi tanımlamasının benim açımdan bir dez avantajı var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica. Bol kazançlar

3.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    ddkm güncel prim oranları nedir?
    Önümüzdeki hafta dönüşlerim var, aldığım bilgileri paylaşayım;
    Akbank geçen hafta 3 aylık vadede yıllık oran %7 imiş, 400K için %8 vermişler. Fakat, bu hafta düştü 5-6 verebiliriz dediler, 5'i kabul etmeyeceğimi söyledim, dönüş bekliyorum.

Denizbank 3 aylık %5 ama +1 veririz, 6 aylık ise %7 diyor.

Yapı Kredi 3 aylık %4, 6 aylık %5 diyor, 1 puan daha isteriz diyorlar.

Bunlar benim çalıştığım şubeler.

Aynı bankanın farklı şubeleri farklı oranlar da veriyor. Her ne kadar mümkün değil deseler de bizzat denedim. Taşıma imkanı var ama bu konuda çoğu şube bilgisizlik kaynaklı isteksiz ve düşük oranlar söylüyorlar. Aynı bankanın bir şubesi alırız derken diğeri alamayız diyebiliyor.

Verdiğim oranların hepsi yıllık oranlardır. Sizde de bilgi var ise paylaşırsanız iyi olur.
    Son düzenleme : Gil-Galad; 14-12-2023 saat: 12:14.

4.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Nedenini müşteri temsilcisine sordum.

Gelecek sene 2024 şubat 29 gün çektiginden 2024 te faiz hesabında 365 yerine 366 gün kullanılacakmış.
    Bir yıl üzeri olunca stopaj oranı 0 oluyor.Eğer 1 yıl düşünüyorsanız 367 gün olarak açın.

Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Önümüzdeki hafta dönüşlerim var, aldığım bilgileri paylaşayım;
    Akbank geçen hafta 3 aylık vadede yıllık oran %7 imiş, 400K için %8 vermişler. Fakat, bu hafta düştü 5-6 verebiliriz dediler, 5'i kabul etmeyeceğimi söyledim, dönüş bekliyorum.

Denizbank 3 aylık %5 ama +1 veririz, 6 aylık ise %7 diyor.

Yapı Kredi 3 aylık %4, 6 aylık %5 diyor, 1 puan daha isteriz diyorlar.

Bunlar benim çalıştığım şubeler.

Aynı bankanın farklı şubeleri farklı oranlar da veriyor. Her ne kadar mümkün değil deseler de bizzat denedim. Taşıma imkanı var ama bu konuda çoğu şube bilgisizlik kaynaklı isteksiz ve düşük oranlar söylüyorlar. Aynı bankanın bir şubesi alırız derken diğer alamayız diyebiliyor.

Verdiğim oranların hepsi yıllık oranlardır. Sizde de bilgi var ise paylaşırsanız iyi olur.
    Fiba 3 aylık 2 ( yıllık 8)

Pixel 7 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir bankadan vadesiz mevduat hesabı açtırdım. Ve bu hesaba bağlı olarak kredi kartı talep ettim. Müşteri temsilcisi arkadaş bana, kredi kartınıza 2000 tl kredi tanımladım dedi. aylık faiz oranı hatırladığım kadarı ile %4,50 gibi. Ben bu tanımlanan krediyi büyük ihtimal kullanmam. Tedbirliyimdir. Sormak istediğim bu kredi tanımlamasının benim açımdan bir dez avantajı var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica. Bol kazançlar
    şayet ( eğer ) o krediyi çeker de ödeme zamanı geldiğinde ödenecek tutarı ödemeyi unutursanız bu sizin kredi notunuza olumsuz yansıyacağı ve size ek faiz yükü getireceği için dez avantajı olur. bu bir. ikincisi kredi kartı talep ederek de bu riskleri yüklenmiş oluyorsunuz. kredi kartı ödemenizin son ödeme tarihi geldiğinde minimum ödeme tutarını ödemez iseniz ( ister mücbir sebep olsun ister mücbir sebep olmasın ) bu sizin kredi fingirdek notunuza olumsuz yansıyacağı ve size ek faiz yükü getireceği için dez avantajı olur. sorulan soru konusunda bilgilendirme hisse.net kullanıcısının ( Tbey35 ) forum huzurundaki şahitler nezdinde, kendisine açık olarak bildirilmiştir.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by swert Yazıyı Oku
    Haklısınız Sn. Bahri,
    ben bunu TL için söylemedim. Herhangi bir kur olarak herhangi bir ekonomide olanları belirtmek istedim. Yoksa bizim özümüzde finansal dahil pek de eğitimli olmayan, okuduğunu anlayamayan, küçük sohbetleri beceremeyen, sürekli kavga eden, sürekli kanunsuz kurnazlık peşinde koşan; parasını elde bavul, çanta, ayakkabı kutusu, poşet vb şekillerde bulundurup ver çantayı al arsayı şeklinde yaşayan insanların zaten varlıkların reel değerini ölçme düşünceleri olmamasından dolayı hepimize yaşattıkları nominal fiyat zorbalığını kastetmedim.

Onlar ve onların destekçisi (kendileri kısır döngüye sokan bir grup aslında hatta bir çıkar örgütü belki de) bir hükümet politikaları yada ilginç deneyleri yada açık açık diyelim yalanları ile TL ne yazıktır ki bir devalüasyondan daha vahim olarak para olma vasfını yitirmiş haldedir. Bankalarda finansal güreşçiler bulunduğunu da hatırlarsak TL "dandik para" statüsünü üzerinden pek atabilir mi bilmiyorum. Geçici etkiler dışında bir umut beslenmesi bu topraklarda her yeşeren filizin zalimce ezilmesi ile son bulmuştur.

Şu açıktır ki biz toplum olarak kurallara uymayı istemiyoruz, sevmiyoruz. Başkaları uyduğu sürece bizim için esnetilecek sınır çitleri olduğuna inançla hiç çalışmadığımız sınavlardan geçmeyi tanrıdan dilemiş haldeyiz. Hülasa bir adalet duygumuz olmadığı için hakkettiğimiz yer diye bir şeyden bahsetmek ya yanlış ya romantik yada sınırlı kişiler için veyahut yöresel rüyalar şeklinde uygun olabilecektir.
    Güzel özet...

8. HEDEF PORTFÖY DÖRDÜNCÜ İSTATİSTİKSEL ARBİTRAJ HİSSE SENEDİ SERBEST (TL) FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA
    bu hda fonu bu borsa dususune ragmen surekli sabit arbitraj getirisi saglıyor gozukuyor

hep boyle gidecek ise:
    yıllık bileşik kazancı yüzde 76 gibi gözüküyor.
    grafik bir ppf veya faiz geliri gibi sabit gozukuyor. mevduata-faize cok iyi bir alternatif gibi duruyor

secim oncesine kadar hda da durup mart sonu gibi doviz bazlı yatırımlara gecmeyi dusunuyorum

Sayfa 281/737 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •