Sayfa 357/743 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 5937 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Son yapılan 6 halka arız hepsi zarar ettirdi.

Halka arzların sonunda gelinmiş görünüyor.

Avrupa GYO dışında bile (ki en büyük zararı o yazdırdı) 5 halka arzın hepsinde fiyat eksi.

Son 5 halka arzın bana zararı toplam portföyde yüzde 25 yok olmuş.

Avrupa GYO u ilk gün tabandan sattığımdan bundan zararın yüzde 10 da kaldı.

Satmamış olsaydım, miktarsal zararın çok daha büyük olacaktı.

SPK Mevlana gibi her şirkete gel deyince böyle mi oluyor?

Forum AVM ler halka açılabilseydi sağlanan kaynakla kurtulur muydu? Halka arz başvurusu var mıydı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Masallar masallar, sabah arabayı yıkamaya götürdüm 200 TL-> den 250 TL yapmış, oradan berbere uğradım, saç kesim +yıkama 150 TL -> den 200 TL yapmış.

3. Bugün markette hangi reyona uğrasam abi kuruyemiş al ocaktan sonra zam gelecek abi et ihtiyacın varsa al ocakta zam gelecek bu algıyı ancak ücretlere zam yapmayarak kırardın ama kimsenin işine gelmiyor faiz artış tiyatrosu ile güya sıkı para politika uygulayarak milleti tl mevduata geçirecekler ben almıyım sağol

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Son yapılan 6 halka arız hepsi zarar ettirdi.

Halka arzların sonunda gelinmiş görünüyor.

Avrupa GYO dışında bile (ki en büyük zararı o yazdırdı) 5 halka arzın hepsinde fiyat eksi.

Son 5 halka arzın bana zararı toplam portföyde yüzde 25 yok olmuş.

Avrupa GYO u ilk gün tabandan sattığımdan bundan zararın yüzde 10 da kaldı.

Satmamış olsaydım, miktarsal zararın çok daha büyük olacaktı.

SPK Mevlana gibi her şirkete gel deyince böyle mi oluyor?

Forum AVM ler halka açılabilseydi sağlanan kaynakla kurtulur muydu? Halka arz başvurusu var mıydı?
    Bu halka arzlarda küçük yatırımcı, ilk arzda alım talebi bulunduğunda çok az miktar alabiliyor. Kurumsal yatırımcılar ile büyük yatırımcılar büyük çapta alım yapıyor. Aslında bir şirketin ilk halka arzda belirlenen hisse fiyatı piyasa fiyatında oluyor. İskontolu falan değil yani. Fakat yatırımcılarda ucuz algısı oluşuyor. Dolayısıyla tahta açıldığında hisseye hucum başlıyor. Hisse tavan tavan gidiyor. Belli bir doyuma oluştuktan sonra bu kez satışlar geliyor. Ve en yüksekten satanlar çok güzel kar elde ederken tepe fiyattan hisseyi alan küçük yatırımcı maalesef büyük zarara uğruyor. Gerçek bu.

5. Dikkat edilirse faizler yükselince dolarında da yükseliş ivmesi artıyor hemen.Şu an aylık yüzde 4-5 lik bir hızla yükseliyor ki mevduat faizleri de hemen hemen o civarda.

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    para piyasası fonları % 45 verirken mevduat faizlerini zor düşürürler
    üstüne bir faiz artışı daha gelirse ppf'lar % 46-47 civarlarında gezer
    halihazırda %46'yı yakalamış fonlar da mevcut ben ortalamadan bahsettim..
    kredileri açmak zorundalar tatil yaklaşıyor tatil kredisi lazım tüketici kredisi ile millet evlenecek bu kredi faizleri ile bir yıl demiyorum 6 ay devam etsinler ortalık duman olur kredi faizleri düşerse tl mevduatda cırcır olur

Döviz i frenleyebildigin derecede faizi dusurursun , yada promosyon kredi dagitirsin , son 2 sene de olduğu gibi , MB rezervleri rekor kırmış , neye göre ? İthal tüketimde rekor daha fazla

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    kredileri açmak zorundalar tatil yaklaşıyor tatil kredisi lazım tüketici kredisi ile millet evlenecek bu kredi faizleri ile bir yıl demiyorum 6 ay devam etsinler ortalık duman olur kredi faizleri düşerse tl mevduatda cırcır olur
    Bankalar mevduata verdikleri oranlara karşı, yüzde kaç oran ile kredi verebilir ve alan nasıl ödeyebilir? Bankalar kredi konusunda bana göre yoğurdu üfleyerek yer. Öyle kolay kolay kredi vermez.

Sayfa 357/743 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •