Sayfa 411/751 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon
Arama sonucu : 6004 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Ankaralı olanlar bilir Köroğlu işkembecisinde kelle paça çorbası 200 lira olmuş eskiden fakir fukara yemeği idi
    Bugün saat 17.00 civarında izmir'de hafif yağmur vardı. Ara sokakda bildiğim bir çay ocağına oturdum. Tam karşımda halk tipi bir lokanta vardı. Güncellenmiş fiyat listesi de asılıydı. Artık zorunlu sanırım. Gözüme yemek için bir masaya oturan iki kişi takıldı. Mercimek çorbası 100 tl en ucuzu Onu içtiklerini var sayıyorum. Sonra tam porsyon et yemeği söylediler onlar da tanesi 220 tl. ben sonra kalktım. Şöyşe bir hesap yaptım. Sadece gözümün önünde yedikleri 100x2 = 200 çorba fiyatı ve 220x2 = 440 tl,et yemeği fiyatı toplam 640 tl. üzerine bir de tatlı yedilerse enaz 800 tl ödemişlerdir. Bir halk lokantasından bahsediyorum.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    tamam da , tutmana gerek yok ki... sanırım emin değilim fakat o vadesine 69 gün kalan '' eski '' nzor xxxlll bonudur.. onu almak zorunda değilsin ki.... nzor xxxlll 119 günlük 46.5 u al - sat yapabiliyorsun... her gün bütününü satıp gene alsan bileşik faizi olur... fakat bu sırada faizi bi düşürürse mortingen şıtraze olursun eheheh ... iyi yönetilen para piyasası fonları şu an daha cazibeli.
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    öyle yazıyor, normal nzor bono gibi bunu da günlük alıp satmaya izin veriyor... sanırım eskiden bu xxxlll yokken , nitelikliye müşteri temsilcisi aracılığı ile bu ürünü sunuyorlardı... şimdi nikelli isen , kendin de alabiliyorsun.
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yok öyle bişey yaw
    haaa yokmuş ya . yanlış hatırlıyormuşum... iyice gurcalayınca yazıyı gördüm ben de şimdi. itfa tarihinde margarinliyormuş faizi... o zaman pek bi cazibesi yok yahu. 1OO küsür gün ne diye tutayım 46.5 dan... para piyasası fonlarına nizami park devam
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bugün saat 17.00 civarında izmir'de hafif yağmur vardı. Ara sokakda bildiğim bir çay ocağına oturdum. Tam karşımda halk tipi bir lokanta vardı. Güncellenmiş fiyat listesi de asılıydı. Artık zorunlu sanırım. Gözüme yemek için bir masaya oturan iki kişi takıldı. Mercimek çorbası 100 tl en ucuzu Onu içtiklerini var sayıyorum. Sonra tam porsyon et yemeği söylediler onlar da tanesi 220 tl. ben sonra kalktım. Şöyşe bir hesap yaptım. Sadece gözümün önünde yedikleri 100x2 = 200 çorba fiyatı ve 220x2 = 440 tl,et yemeği fiyatı toplam 640 tl. üzerine bir de tatlı yedilerse enaz 800 tl ödemişlerdir. Bir halk lokantasından bahsediyorum.
    Artık dar ve orta gelirli biri için dışarda ailecek yemek yemek çok akıllıca olmamaya başladı. Lokanta ve restoranlardaki fiyatların ne tutturursak ne çarparsak kardır modunda büyük ölçüde gerçeklikten uzak belirlendiğini düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yok öyle bişey yaw
    Bende öyle biliyorum ondan şaşırdım aktif böyle birşey yapmaz diyorum
    Son düzenleme : paramanya; 18-01-2024 saat: 22:51.

5. Burada bir işçinin eline net kaça para geçecekmiş?

75-80 bin mi?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Devlette çalışan en kötü memur 50K maaş alacak...Biraz Vasıflılar ek ödeme falan 100K karı koca memursa min gelir 100K ..O adam restoranı siler süpürür...

7. https://twitter.com/tued_1970/status...452075/photo/1

2002 den beri TC nüfusa göre 25 milyon + 10-15 milyon olmak üzere 40 milyon artmış.

TC nüfusu 1970 lerdeki 35-40 milyonluk seviye olsaydı, emekliler şu an en az 1000 dolar alırdı.

Ne oldu?

İşte o 1000 dolar yeni gelen 40-45 milyon insanla bölüşüldüğü için 250 dolara indi.

20 yıl sonra iki seçenek var:

a. Nufüs artışı durup hatta savaş vs. azalacak.
    b.Her yıl TC ne 1 milyon nüfus artışı devam ederse emekli maaşı max. 100 dolar olur.

Pasta aynı, pastadan yiyen kişi sayısı her gün artıyor. Her seçim öncesi para basmaya devam edilir.
    Enflasyon-devalüasyon 1990 lardan beri devam ediyor. Ancak bu sürdürülemez ve kesin Arjantin oluruz.

Böyle bir atmosferde TL illüzyondur.

TC de sürekli Dolar bile kullansan ABD deki devalüasyon nedeniyle satın alma gücündeki erime kaçınılmaz olur.

Tek çare doları yurtdışında kazanmak veya ABD borsalarına yatırım yapmak.

8. Benim eşim emekli ...
    3 kız kardeşim emekli....
    Annem, babamdan gelen emeli maaşı alıyor.
    Annemin oturduğı apartmandakilerin yarısı eşleri ile emekli...
    Kızkardeşimin eşinin babası emekli maaşı alıyor.
    Kızkardeşimin eşinin kardeşi de emekli emekli maaşı alıyor.
    Bitişikdeki 2 karı-koca komşumuz emekli maaşı alıyor.
    Karşıdaki 2 karı-koca komşumuz emekli maaşı alıyor.
    En sevdiğim arkadaşım emekli maaşı alıyor.
    Onun tam beş kardeşi de sağ ve emekli maaşı alıyor.
    Bu beş kardeşin eşleri de emekli maaşı alıyor.
    Yine bu beş kardeşin eşlerinin babaları da emekli maaşı alıyor.
    Muhtarımız ve eşi de emekli....

Bunlar hemen aklıma gelenler...

Bu ülkede emekli olmayan yok vesselam...

Bu devlet para basmaktan ve her 7 yılda devalüasyon yapıp ekonomik krize girmekten başka bir yolu var mı?

O nedenle TC de TL ye güvenilmez...

Sayfa 411/751 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •