Sayfa 575/740 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 5918 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Dr. Barış Esen
    @barisesen
    ·
    15s
    📍Goldman Sachs TL’de ve rezervlerdeki baskı sonrası Merkez Bankası’ndan perşembe 250 baz puanlık faiz artışı bekliyor..

📍Goldman’a göre Mayıs 2023’ten yıl sonuna yaşanan 33 milyar $ rezerv iyileşmesi sonrası, yıl başından bu yana rezervlerde 24 milyar $ erime yaşandı..
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Şenol Babuşcu
    @senolbabuscu
    ·
    19s
    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:

“Ben anlamıyorum niye hala altın veya döviz alınıyor. Halbuki açıkça da söyledik, TL bu süreçte değerlenecek.â€

Güven sorunu olmasın. Ekonomi yönetimine güvenmiyorlar...

Neden alıyorsunuz, söyleyin...

3. Dolaylı vergilerin payı Ocak-Şubat döneminde yüzde 75,93; dolaysız vergilerin payı ise yüzde 24,07 gerçekleşti.

Dolaylı vergilerin payı Ocak-Şubat döneminde yüzde 75,93; dolaysız vergilerin payı ise yüzde 24,07 gerçekleşti. Merkezi yönetim bütçesi 2024 yılı Ocak-Şubat döneminde 304 milyar 517 milyon TL açık verdi.

Ocak-Şubat dönemi bütçe verileri açıklandı: Dolaylı vergilerin payı düşmüyor.

https://t24.com.tr/yazarlar/murat-ba...dusmuyor,43969

4. Şimşek: dövizdeki ani hareketleri engelliyoruz...

Engelle de 35 milyar dolarlık cash rezervi kimisine göre 3 haftada kimine göre yılbaşından beri yakmışsan ve elde 20 milyar kalmışsa, ve de millet kuyumcuda kuyruk yaparken kalan miktarla ne kadar sürdüreceksin.

Ki kalan tutarı 20 milyar olarak görmemek gerekir, 10 milyar daha ateşlesen kalan 10 milyar herhalde sürülemez.

Zaten 10 milyara indiğinde büyük panik olmaz mı, kuyumcuda dövizdeki kuyruklar uzamaz mı, KKM den dönen doğrudan buraya koşmaz mı?

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Şimşek: dövizdeki ani hareketleri engelliyoruz...

Engelle de 35 milyar dolarlık cash rezervi kimisine göre 3 haftada kimine göre yılbaşından beri yakmışsan ve elde 20 milyar kalmışsa, ve de millet kuyumcuda kuyruk yaparken kalan miktarla ne kadar sürdüreceksin.

Ki kalan tutarı 20 milyar olarak görmemek gerekir, 10 milyar daha ateşlesen kalan 10 milyar herhalde sürülemez.

Zaten 10 milyara indiğinde büyük panik olmaz mı, kuyumcuda dövizdeki kuyruklar uzamaz mı, KKM den dönen doğrudan buraya koşmaz mı?
    konuştukça hata yapmaya başladı çok pot kırdı bugün

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    konuştukça hata yapmaya başladı çok pot kırdı bugün
    bahri bey,
    tam aksine ben başarılı buldum.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    bahri bey,
    tam aksine ben başarılı buldum.
    Melesq neyini başarılı buldunuz
    8 den aldığı faizi 50 dayamqsını mı
    19 dan aldığı doları 32 ye çekmesini mi 30 lardan aldığı enflasyonu 65 e mi çıkarmasını
    Yoksa 1 senede 2 katına çıkardığı para qrzını mı

Daha bir sürü şey var aklıma gelenler bunlar siz en çok neyini başarılı buldunuz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Melesq neyini başarılı buldunuz
    8 den aldığı faizi 50 dayamqsını mı
    19 dan aldığı doları 32 ye çekmesini mi 30 lardan aldığı enflasyonu 65 e mi çıkarmasını
    Yoksa 1 senede 2 katına çıkardığı para qrzını mı

Daha bir sürü şey var aklıma gelenler bunlar siz en çok neyini başarılı buldunuz.
    Faizin 8 deki durumu zaten sanaldı.

Dolar ise geldiklerinde 19 idi Ancak kurumların çoğu 27-28 TL olması gerekir diyorlardı. Daha fazla doalr satmamak için acilen 27 lere taşıdı.

Enflasyon ise TUİK çe artık çuvala sığmayacak durumda idi. Şimşek biraz normalleştirdi. Ancak hala gerçek enflasyona göre uzak.

Yani rakamların çoğu seçime kadar uygulanan gecici durumu yansıtıyordu.

Ancak dolara yapılan baskı ile gelen düz bir eğri grafiği rasyonel politikayı kesinlikle yansıtmıyor. Eskinin devamı gibi oldu.

Rakamlar ve güven için başarısının altında mucize ekonomik politikalar değil "serbest piyasadan" uzaklaşan tavrı etkili oluyor.

Bunu Kuzey Korede uygulasan aynı sonuç çıkar.

Sayfa 575/740 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •