Sayfa 604/734 ÝlkÝlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 5871 madde; 4,825 - 4,832 arasý.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altý faiz oranlarý) - IX

Alýntý Originally Posted by ayhanol1 Yazýyý Oku
    Yonca'nýn GTL 'si 0.12 günlük verirken 3 gecelik 0.4009 verdi. 1 gecelik 0.1336 ya denk geliyor..
    Bende ppn merak ediyorum pazartesiyi.

2.  Alýntý Originally Posted by myfinans Yazýyý Oku
    Süt dediðimiz þeyin %87,5'u sudur.
    Kaynatýnca bir miktar su buharlaþýr.
    Hacim kaybý normaldir.
    yýllardýr yaklaþýk 10 senedir ayný köyden katkýsýz taze sütüm her hafta gelir, peynir, yoðurt, tereyaðý hiç almadým bu 10 senede (bazen deðiþik peynir ve kaþar dýþýnda) yoðurt için ne kadar fazla kaynatýr ve suyunu uçurursanýz daha az ama daha kývamlý yoðurt olur ve kolay mayalanýr, þu anda neslini sayamasamda 8 aylýk olan mayam var, peynir iþine girmeyeyim o çok çeþit çok ayrýntý var, tereyað aylýk 10 kg. civarý sütten ve onun kaymaðýndan 250 gr hakiki tereyaðý yaparým, o da kahvaltýlýk yeter.

3. Bir þeyi merak ettim DDKKM de 3 ve 6 aylýk için yüzde 3 prim verdiklerinde 6 aylýk yapsanýz bunlar yýllýk olmadýðýndan sadece yüzde 3 prim alýyorsunuz. O zaman parayý neden 6 ay baðlýyoruz. Demen o ki 6 aylýkta 3 aya göre en az 2 kat prim olmalý. Yoksa 3 ay sonunda bir 3 ay daha döviz fonu ile devam edersin. Yanlýþ mý düþünüyorum

4. Aralýk ayýnda Denizbankýn %51ini görünce 6 aylýðýna baðlamýþtým, böyle bir faiz artýþýný öngöremediðim için yine ters köþe oldum. Þu zamana kadar hesaplarýma göre %10-15 kar yazarken, yani senaryo çalýþýrken ve artýk faizleri pas geçerler diye beklerken bu artýþ ve hesapta olmayan 54-56 aralýðýndaki faizler karþýsýnda ciddi zarar yazmaya baþlýyorum. Þimdi bekle 3 ay daha dönüþü. Ýlk 3 ayýn getirisini de üzerine ekleyip yeni mevduata dahil edememiþ olmak da cabasý. Neyse bu da bir baþka ders olsun bakalým.

5. Faizler 45 den 50 ye çýkarýldý diye herkes aldýðý altýný, dolarý bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatýrým araçlarýna yönelmiþler?

Yabancý, TV de yorum yapma olanaðý verilen yorumcularýn ifade ettiði üzere seçim sonrasý dolar bir süre kontrol altýnda tutulursa artýk dolarýn artmayacaðýna kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadýný çýkaralým derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanýlma" yöntemlerinin kullanýlmasý ile mi geliþiyor?
    KESÝNLÝKLE YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR.
    Sadece Kendi Düþüncelerimdir. Buna göre iþlem yapmayýnýz.

6.  Alýntý Originally Posted by spektrum Yazýyý Oku
    Aralýk ayýnda Denizbankýn %51ini görünce 6 aylýðýna baðlamýþtým, böyle bir faiz artýþýný öngöremediðim için yine ters köþe oldum. Þu zamana kadar hesaplarýma göre %10-15 kar yazarken, yani senaryo çalýþýrken ve artýk faizleri pas geçerler diye beklerken bu artýþ ve hesapta olmayan 54-56 aralýðýndaki faizler karþýsýnda ciddi zarar yazmaya baþlýyorum. Þimdi bekle 3 ay daha dönüþü. Ýlk 3 ayýn getirisini de üzerine ekleyip yeni mevduata dahil edememiþ olmak da cabasý. Neyse bu da bir baþka ders olsun bakalým.
    Dersler bitmez..

7.  Alýntý Originally Posted by virtue Yazýyý Oku
    Faizler 45 den 50 ye çýkarýldý diye herkes aldýðý altýný, dolarý bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatýrým araçlarýna yönelmiþler?

Yabancý, TV de yorum yapma olanaðý verilen yorumcularýn ifade ettiði üzere seçim sonrasý dolar bir süre kontrol altýnda tutulursa artýk dolarýn artmayacaðýna kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadýný çýkaralým derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanýlma" yöntemlerinin kullanýlmasý ile mi geliþiyor?
    Ne zaman TL mevduat yaparým ?
    1) Merkez Bankasý baðýmsýzlýðýnýn aðýr kanun maddelerince garanti altýna alýnmasý
    2.)TUÝK enflasyon veri setinin akýl ve bilime uygun bir þekilde yeniden düzenlenmesi
    3)Kamunun memur alýmlarýný stratejik alanlar dýþýnda durdurmasý gereksiz yük teþkil eden kurumlarýn kapatýlmasý
    4.)Bölgesel ve yapýlan iþin önem ve aðýrlýðýna göre asgari ücret belirlenmesi yýlda sadece 1 zam yapýlmasý
    5)kiralara yüzde 25 zam sýnýrý gibi serbest piyasa ekonomisine aykýrý iþlemlerin sonlandýrýlýlmasý
    6.) Döviz kurlarýnýn tuik in güncellenenen enflasyon rakamýna göre dalgalanmasýna izin verilmesi
    7)Hukuk eðitim tarým hayvancýlýk ve sanayi de lafta kalmayan büyük ve somut reformlarýn yapýlmasý
    8)Yukarýdaki tüm maddelerin herhangi bir seçim öncesi oy için popülist uygulamalarla sekteye uðramadýðýnýn bir sonraki seçime kadar yani ortalama 5 yýl gözlemlenmesi
    9)Tüm bu maddeler gerçekleþirse sadece nakit dolarýmý bozarým altýnýmý bozmam

8.  Alýntý Originally Posted by bahri Yazýyý Oku
    Ne zaman TL mevduat yaparým ?
    1) Merkez Bankasý baðýmsýzlýðýnýn aðýr kanun maddelerince garanti altýna alýnmasý
    2.)TUÝK enflasyon veri setinin akýl ve bilime uygun bir þekilde yeniden düzenlenmesi
    3)Kamunun memur alýmlarýný stratejik alanlar dýþýnda durdurmasý gereksiz yük teþkil eden kurumlarýn kapatýlmasý
    4.)Bölgesel ve yapýlan iþin önem ve aðýrlýðýna göre asgari ücret belirlenmesi yýlda sadece 1 zam yapýlmasý
    5)kiralara yüzde 25 zam sýnýrý gibi serbest piyasa ekonomisine aykýrý iþlemlerin sonlandýrýlýlmasý
    6.) Döviz kurlarýnýn tuik in güncellenenen enflasyon rakamýna göre dalgalanmasýna izin verilmesi
    7)Hukuk eðitim tarým hayvancýlýk ve sanayi de lafta kalmayan büyük ve somut reformlarýn yapýlmasý
    8)Yukarýdaki tüm maddelerin herhangi bir seçim öncesi oy için popülist uygulamalarla sekteye uðramadýðýnýn bir sonraki seçime kadar yani ortalama 5 yýl gözlemlenmesi
    9)Tüm bu maddeler gerçekleþirse sadece nakit dolarýmý bozarým altýnýmý bozmam

Kalýcý deðil de EN AZINDAN Sýcak para girecek bir atmosfer var mý?

Daha yeni galerilerde bir sýkýntý olmamasýna karþýn sýfýr araçlarýn alým-satýmý için uygulanan önlemler uzatýlmadý mý?

3. kez Kira artýþýna cevap bile verilemiyor mu?

Piyasada altýn yurt dýþý ile makassýz ayný fiyata satýlabiliyor mu? Ýþçiliksiz fiziki altýn stoðu yeterli mi? Talep de bir yavaþlama var mý?

TL Para arzý ile TL deðerinin adil olarak hesaplanan deðerine ulaþýldý mý?

DDKKM den çýkýp fiziki altýn alýnýrsa piyasada dolaþan dolarda kýtlýk olmaz mý? Bu da dolar talebini azdýrmaz mý?
    KESÝNLÝKLE YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR.
    Sadece Kendi Düþüncelerimdir. Buna göre iþlem yapmayýnýz.

Sayfa 604/734 ÝlkÝlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •