Sayfa 686/714 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696 ... SonSon
Arama sonucu : 5711 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Maaş artışları enflasyonu azdırmıyorsa o zaman yapalım yüzde 100 zam çıkalım ABD avrupa seviyesine. Nasıl fikir ? Hop diye bir anda 2000 dolar memur 1000 dolar emekli maaşı olsun. Neyimiz eksik.
    Birde merak ettim Faiz neden enflasyon sonuçtur da diyor musunuz ?
    bana yönelttiğiniz soru ile konuyu başka yerlere çekmeye çalıştığını görüyorum. benim orada demek istediğim ücret artışlarının enflasyonun yükselten en önemli faktör olmadığı ile ilgiliydi. zaten kredi kartı harcamaları ve düşük gelir grubun harcama kalemleri ve enflasyon alt kalemlerine baktığınızda bu ücret artışlarının enflasyona talep tarafından baskı yapamadığını ve cılız bir etkisi olduğunun görürsü-nüz ama görmek isterseniz tabii yoksa talep eşittir enflasyon der geçeriz işimize geldiği gibi.

2. Neyse bu foruma yıllar önce yazdığımda adamın biri gelip bana 'cahilsin' demişti. yine aynı duruma düşmemek için konuyu kapatmak da fayda var :D

3. Merhaba arkidişler,

ABD Doları bakiyemle TEB'den, TLU isimli, belirli günlerde giriş-çıkış yapılabilen yatırım fonundan almıştım. 01.03.2024-17.04.2024 tarihleri arasındaki getirisinin mevduat eşleniği, stopaj oranı ve valör günlerini de dikkate alarak %4,52 oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu fon ile benzer yapıda, yalnız daha iyi getirili ve aynı zamanda daha düşük riskli fonlar olduğunu fark ettim; bunları inceleyeceğim.

Hepinize selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

ABD Doları bakiyemle TEB'den, TLU isimli, belirli günlerde giriş-çıkış yapılabilen yatırım fonundan almıştım. 01.03.2024-17.04.2024 tarihleri arasındaki getirisinin mevduat eşleniği, stopaj oranı ve valör günlerini de dikkate alarak %4,52 oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu fon ile benzer yapıda, yalnız daha iyi getirili ve aynı zamanda daha düşük riskli fonlar olduğunu fark ettim; bunları inceleyeceğim.

Hepinize selamlar
    Teşekkürler sayın crunch.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

5. Beyler düz vadelide en iyi rate nerede var ?

6. Goldman Sachs faiz tahminleri

o zaman dövizlerinizi bozdurun, uzun vadeli DİBS'leri toplayın...

ne duruyorsunuz ?

7.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Goldman Sachs faiz tahminleri

o zaman dövizlerinizi bozdurun, uzun vadeli DİBS'leri toplayın...

ne duruyorsunuz ?
    bunların alayı üç kağıtçı faiz 30 olacak ama usd/try den bir cacık olmayacak bunların analizine göre yatırım yapan ayvayı yer 3 ay önce xau/usd den bir pok olmaz diyordu bu üç kağıtçılar! Seneye çok dalga geçeceğiz bu soytarılarla

8. https://www.sozcu.com.tr/ozel-den-er...koparir-p40151

lafa gelince biz Kuvay-ı milliyeyiz...

icrata gelince gelecek seçim...

eskidende hamaset-i milliye

şimdi de hamaset-i milliye..

ama Hatay'ın kaptırlmasında muhalefet partilerini desteklediğini bilinen medyada

3 hafta boyunca yanlış başkan adayı üzerinde yapılan tartışmalarda etkili oldu...

oy atmaya gitmeyecektim ama gittik ,keşke gitmeseydim...

sol seçmeni yine/yeniden/eskiden olduğu gibi enayi yerine koydular...

Sayfa 686/714 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •