Sayfa 700/728 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710 ... SonSon
Arama sonucu : 5821 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Akbank ddkkm(dolar) 3 aylık da prim olayı bitmiş 6 aya devam ediyor prim 2.5 bugün dolarları 3 aylık mayalanmaya bıraktım

2.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Vade dönüşünde 75 bulabileceğinin garantisi var mı? 10 gün bence kısa bir süre 1.5 ay falan olsa idi beklemek mantıklı idi ama bence . 10 günlük euro getirisi zaten çok çok az. Bence bozdurmak da mantıklı olabilir . Elde kağıt kalem hesap edin derim bence bu akşam.
    Önerinizi dikkata alacağım hocam.Dolar olsa bozmazdım ama euro olunca bende rahat değilim çok zayıf seyrediyor beklentimi karşılamadı.Yarın bozabilirim euro kkm yi ziraat bankasının zbj para fonu var istikrarlı ve günlük getirisi fena değil kkm'yi kapayıp para fonuna geçireceğim sanırım.

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Size neden dert oldu bu anlamadım. Sürekli benzer paylaşımları yapıyorsunuz o yüzden dikkatimi çekti. Dolara mı yatırmıştınız acaba?
    bilgi veriyor işte....

bilgi paylaştıkça artar....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

4.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Önerinizi dikkata alacağım hocam.Dolar olsa bozmazdım ama euro olunca bende rahat değilim çok zayıf seyrediyor beklentimi karşılamadı.Yarın bozabilirim euro kkm yi ziraat bankasının zbj para fonu var istikrarlı ve günlük getirisi fena değil kkm'yi kapayıp para fonuna geçireceğim sanırım.
    Bir saniye bir hatalı söz söylemişim yalnız. Bozarsanız 75 faiz yok . 56 57 alabileceksiniz. KKM de yüzde kaç faiz vermişlerdi sizin tl nize. ? Çıktınız maliyet başa baş noktanız falan hesaplar tamamen değişir. 75 için bozulur ama 55 ppf için BENCE bozulmaz . Ben mesela 3 aylık ddkkm bağladım idi 36 faiz + prim ile 3 aylık getiri 44 45 e geliyor . Faizler 10 puan yukarıda . Zararım bu kadar olacak ama diğer yandan eğer dolar böyle yatay giderse dolarlarımı artırmış olacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Size neden dert oldu bu anlamadım. Sürekli benzer paylaşımları yapıyorsunuz o yüzden dikkatimi çekti. Dolara mı yatırmıştınız acaba?
    kendisi ddkkm dönüşü mevduat faizinin çok üzerinde faiz aldı ve parayı bağladı şu an onun sevincini yaşıyor ancak bu imtiyazı tl sayesinde almadı sahip olduğu dolar yüzünden aldı ve tl ye döndüğü için vade dönüşü artık bu imtiyaz olmayacak o yüzden sürekli doları takip etmek zorunda dolar çok yükselirse oyun planı anında biter vade dönüşü geçebileceği bir yatırım aracı bulamayabilir

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bir saniye bir hatalı söz söylemişim yalnız. Bozarsanız 75 faiz yok . 56 57 alabileceksiniz. KKM de yüzde kaç faiz vermişlerdi sizin tl nize. ? Çıktınız maliyet başa baş noktanız falan hesaplar tamamen değişir. 75 için bozulur ama 55 ppf için BENCE bozulmaz . Ben mesela 3 aylık ddkkm bağladım idi 36 faiz + prim ile 3 aylık getiri 44 45 e geliyor . Faizler 10 puan yukarıda . Zararım bu kadar olacak ama diğer yandan eğer dolar böyle yatay giderse dolarlarımı artırmış olacağım.
    16 Nisanda açtım euro kkm'yi hocam 3 aylık faiz oranı 40..Şuan bozarsam normal mevduat faizi alırım veya para piyasaları fonuna geçip günlük 54-55 oranlar.

7.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    16 Nisanda açtım euro kkm'yi hocam 3 aylık faiz oranı 40..Şuan bozarsam normal mevduat faizi alırım veya para piyasaları fonuna geçip günlük 54-55 oranlar.
    Hiç prim almadınız mı ? 14 15 puan risk 3 aylıkda bu risk yüzde 5 e düşüyor. Prim de aldı iseniz kaybınız daha az olcaktır. O zaman bozmanıza BENCE değmez. Dediğim gibi 36 ddkkm tl faizi + prim 44 45 getiri ile ben bozmayı düşünmüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    10 gün önce yapmış olduğum euro kkm yı bozup tl mevduata geçecektim mt ile dün görüştüm mantıklı olmadığını söyledi bekle dedi şuan tl mevduat yaparsan en fazla 57-58 oran veriyor banka ama kkm dönüşü şuan ki tl faizimiz %75 dedi.Vade dönüşünü beklemek daha mantıklı geldi banada vazgeçtim.
    Amcamın 75 bin doları vardı dün dkkm den normal vadeliye geçti %60 verdiler. Ziraat. Faizler artacaktır daha.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 700/728 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •