Sayfa 251/706 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 5647 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Faiz bir kandırmacadır bunu kaç kez yaşayarak gördük mali politikada ciddi sıkılaşma görmeden her şey göstermelik
    Katılıyorum.. Yok para geliyormuş(gelen bişi yok), yok beklenen enflasyonmuş(saçmalık; bir tane beklenen enflasyonla kontrol altına alınan kur örnek verin ,1 tane!), yok pozitif faizmiş( senin tuik ine bile yetişmemiş gerçek enflasyonun kat ve kat altında), tasarruf namına somut bir şey yok( tasarruf olmadığı gibi bütçede %100 ün üzerinde artış planlanmış 2024 için) ve halaaaa para basmaya devam ederken zaten baskılanan kur nasıl duracak yerinde..

2. distance

3. bireyseller için yeni döviz hesabında ddkm son tarih ne zaman?

4.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    bireyseller için yeni döviz hesabında ddkm son tarih ne zaman?
    30 kasım .

5. Ppf ler bilesik faiz isletiyor.
    Mevduat eslenigi hesaplayanlar mevduattaki %5 stopaj i da unutmasinlar...

6.  Alıntı Originally Posted by 0x00 Yazıyı Oku
    30 kasım .
    Hesabın olduğu banka için geçerli.27 kasımda dolar aldım fibabankta hesap şubeyle görüştüm ddkkm yapmıyorlar kaldırmışlar bir kaç banka ile görüştüm swift yapacaktım 30 kasımdan önce bile olsa başka bankadan gelen dolara ddkkm yapmadılar.Belki yapan arkadaşlar vardır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Ppf ler bilesik faiz isletiyor.
    Mevduat eslenigi hesaplayanlar mevduattaki %5 stopaj i da unutmasinlar...
    gecelik mevduat harici bileşik işleten ne yazık ki yok. ppf te biriken faiz boşta durur. sat tekrar al yöntemi de 13.30 saat kısıtlamasından dolayı 1 gün valörlü olur.
    enpara gibi birikim hesabı mekanizmaları bileşik işletebilir sadece. VIOP repo gibi ya da...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Hesabın olduğu banka için geçerli.27 kasımda dolar aldım fibabankta hesap şubeyle görüştüm ddkkm yapmıyorlar kaldırmışlar bir kaç banka ile görüştüm swift yapacaktım 30 kasımdan önce bile olsa başka bankadan gelen dolara ddkkm yapmadılar.Belki yapan arkadaşlar vardır.
    enparadan yapmaya çalıştım olmadı, 23 ağustos 2023 tarihli genelge nedeniyle yapılamamaktadır diyor.

başka bankada döviz fonundakilere satış verip ddkm ye dönmek mümkün olur mu acaba?
    ASLA VE ASLA VE ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 251/706 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •