Sayfa 392/719 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
Arama sonucu : 5750 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Fibabankla tekrar görüştüm %5 oran istedim merkezle görüşüp dönüş yaptı mt onaylandı talebim.Mobil bankacılık üzerinden vadesiz hesabımı kiraz dolar hesabına dönüştürdüm 0.20 oranla açıldı mt merkeze bildirip %5 olarak güncelleyecek.Bu arada Kiraz hesap hoşgeldin faizi 45 gün.Teşekkür ederim Sayın Canlı hocam.
    Ben de görüştüm yeni para dedi başka birşey demedi. Çekerim parayı dedim. Restimi gördü. Çektim parayı.

Pixel 7 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ben doların bu sene 40 TL yi geçemeyeceğini düşünerek söyledim. Ayrıca markete ben de bakıyorum ama hiç bir yatırım o kadar kazandırmaz. Bunu da bilmek lazım. Ben kendi beklentime göre yazdım.

3.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Ben de görüştüm yeni para dedi başka birşey demedi. Çekerim parayı dedim. Restimi gördü. Çektim parayı.

Ilk başta bana da aynısını söyledi mt ısrar ettim merkezle görüşmelerini söyledim.Görüşüp onay aldı.Biraz mt'lerin tavrıyla da ilgili sanırım bazıları çok ketum ve umursamaz oluyor öyle birine denk gelmişsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    45 ile 18 aralık günü bağladım 19 ocak dönüşüm var ve doları yenemedik.Nickiniz ile yazılarınız çok uyumlu.Bankalar ve ekonomi yönetimi aptal değil faiz üzerinden kimseye dolar kazancı sağlamayacaklar.Faiz ne kadar artarsa dolarda ona uygun hareket edecek.Faiz ile başa baş çıkarsanız öpünde başınıza koyun derim.
    kkm bitene kadar dengeli gider
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    45 ile 18 aralık günü bağladım 19 ocak dönüşüm var ve doları yenemedik.Nickiniz ile yazılarınız çok uyumlu.Bankalar ve ekonomi yönetimi aptal değil faiz üzerinden kimseye dolar kazancı sağlamayacaklar.Faiz ne kadar artarsa dolarda ona uygun hareket edecek.Faiz ile başa baş çıkarsanız öpünde başınıza koyun derim.
    Sepet yapmak en iyisi hocam.Bende Aralık ayında 6 aylık bağladım %51 oranla hiç pişmanda değilim.Dolar yükselir mi vade sonunda ne kadar olur onuda hesaba katarak yine Aralık ayında paramın yarısıyla fibabank üzerinden dolar aldım dün aynı bankadan %5 faizle dolar kiraz hesap açtım.Faizden de kazanacağım dolardan da.Bu aralar para elime geçerse biraz da gram altın düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Ilk başta bana da aynısını söyledi mt ısrar ettim merkezle görüşmelerini söyledim.Görüşüp onay aldı.Biraz mt'lerin tavrıyla da ilgili sanırım bazıları çok ketum ve umursamaz oluyor öyle birine denk gelmişsiniz.
    Keyifleri bilir üstad. Hatta genel müdürlükle konuştuğunu,şubeye yeni para olmadığı halde bu faiz verilirse ceza kesildiğini söyledi. (Yersen). Bizim para eskimiş. Biraz gençleşsin gerekirse geri getiririz.

7.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Sepet yapmak en iyisi hocam.Bende Aralık ayında 6 aylık bağladım %51 oranla hiç pişmanda değilim.Dolar yükselir mi vade sonunda ne kadar olur onuda hesaba katarak yine Aralık ayında paramın yarısıyla fibabank üzerinden dolar aldım dün aynı bankadan %5 faizle dolar kiraz hesap açtım.Faizden de kazanacağım dolardan da.Bu aralar para elime geçerse biraz da gram altın düşünüyorum.
    Sepet elbette önemli ama faizden de kazanacağım dolardanda olmuyor.Onu demek istiyorum.45 faiz bile doları yenmeye yetmedi şu son bir ayda. 30.09 bugün ve ben başabaşım daha 1 haftam var vadenin dolmasına.30.30 30.40 olsa gelecek cumaya kadar buna sen alım satım makas farkı ve binde 2 vergi de ekle 1 ayda tl dolar karşısında 45 faize rağmen yüzde 1 eridi.Yani atıyorum mesela , 100.000 doların 99.000 dolar oldu.Bunu senelik hesapladığında 10 12.000 dolar eder en iyimser tahminle ki 35 tl ortalama kurla hesap etsek 400.000 tl kaybın var.Ki bu rakama dolar faizi katılmadı.Az buz bir rakkam değil düşünüldüğünde.Faiz söz konusu olduğunda yüzde 1 ler 2 ler bile önemli çünkü faizde taş attın da kolun mu yoruldu durumları var.Borsa da olsan hadi düşer çıkar dersin de faiz öyle değil.Bunu demeye çalışıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sepet elbette önemli ama faizden de kazanacağım dolardanda olmuyor.Onu demek istiyorum.45 faiz bile doları yenmeye yetmedi şu son bir ayda. 30.09 bugün ve ben başabaşım daha 1 haftam var vadenin dolmasına.30.30 30.40 olsa gelecek cumaya kadar buna sen alım satım makas farkı ve binde 2 vergi de ekle 1 ayda tl dolar karşısında 45 faize rağmen yüzde 1 eridi.Yani atıyorum mesela , 100.000 doların 99.000 dolar oldu.Bunu senelik hesapladığında 10 12.000 dolar eder en iyimser tahminle ki 35 tl ortalama kurla hesap etsek 400.000 tl kaybın var.Ki bu rakama dolar faizi katılmadı.Az buz bir rakkam değil düşünüldüğünde.Faiz söz konusu olduğunda yüzde 1 ler 2 ler bile önemli çünkü faizde taş attın da kolun mu yoruldu durumları var.Borsa da olsan hadi düşer çıkar dersin de faiz öyle değil.Bunu demeye çalışıyorum.
    Baglamissiniz 45 ten onu yaziyorsunuz 5 kere siz şimdi 45 ten bağladiniz ve 1 ay sonra doların yüzde 3.56 dan daha az değer kazanacağını umdunuz ve vade dönüşünde daha fazla dolar alırım mi dediniz.bu iş külliyen yanlış veya yanlış demeyelimde çok zor bu işin en garanti yolu alırsın dolarını ya fon alırsın ya eurobond misal 50.000 doların 50.500 olur vsvs.yada borsaya girersin alırsın bir kağıt ayda yüzde 10 gider satıp doları arttirisin (bu iş tabi çok çok zor) yani siteminiz neye ben anlamadım .benim bir dostum var ddkm.donusu 65 faize bile bozmadı dolarıni.yuzde 3 prime razı geldi...ama yüzde muzde 3 dolarını arttırdı.

Sayfa 392/719 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •