Sayfa 421/719 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 5745 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Yani 2023 yılında 33.000 tl yı geçen kira geliri varsa 2024 yılında beyan edilecek gelir olacak diye anlıyorum.
    Her yıl beyanname veriyordum, bu yıl ilk kez 33bin dolmuyor vermeyeceğim demekki ama vermezsemde sormasınlar niye vermedin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Her yıl beyanname veriyordum, bu yıl ilk kez 33bin dolmuyor vermeyeceğim demekki ama vermezsemde sormasınlar niye vermedin.

hazir beyan sisteminde yazılı beyan gibi bir bölüm var
    orada bunu belirtebilirsiniz

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bilyorsunuzdur. Kiracınız beş yıldan fazla süre oturuyorsa kira tesbit davası açma hakkınız var. Bir de ev kiraya verirken tahliye taahhütnamesi almak da fayda var.
    Taahhütname hiçbir işe yaramıyor.Mahkemeye verdik imza benim değil ben doldurmadım vs gibi yalanlarla mahkeme öteleniyor.Şu anda 1 yıl oldu daha çıkaramadık kiracı şimdi para verin çıkayım diyor yoksa istinafa giderim diyor.Niye millet kendi adaletini sağlamaya uğraşıyor anladınızmı...Ya kendi vurdu kırdı işine giriyor yada bu işlerin mafyası var onu devreye sokuyor.Adaletin 2 yılda çıkartmadığını mafya 1-2 haftaya çözüyor diyorlar

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    gel gel yaparlar çok....olağanüstü bir şart ispat etmen lazım....mesela bişey oldu senin ev 15 bin olması lazım ama 1000de kaldı...hadi ispatla...
    Çevredeki emsal kiralara bakılır diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku

Yanlış yaparsın yine beyanname vereceksin diye biliyorum. Vergi dairesine git. Doğrusunu öğren.

6.  Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku
    Taahhütname hiçbir işe yaramıyor.Mahkemeye verdik imza benim değil ben doldurmadım vs gibi yalanlarla mahkeme öteleniyor.Şu anda 1 yıl oldu daha çıkaramadık kiracı şimdi para verin çıkayım diyor yoksa istinafa giderim diyor.Niye millet kendi adaletini sağlamaya uğraşıyor anladınızmı...Ya kendi vurdu kırdı işine giriyor yada bu işlerin mafyası var onu devreye sokuyor.Adaletin 2 yılda çıkartmadığını mafya 1-2 haftaya çözüyor diyorlar

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet dava uzayabilir. Ama imzanın onun olduğu kanıtlanması ki; bu örneklerle iinceleniyor diye biliyorum. Haksız duruma düşerek evi tahliye etmek durumunda kalır. Ben taahhütname ile kiracı çıkartmıştım. Uzun süre oldu.

7. Artık o iş yıllar sürüyor. 3-4 yıl sonunda ancak cikartirsin

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Çevredeki emsal kiralara bakılır diye düşünüyorum.
    o beş yılda bakılıyor....5yıldan öncekiler için yazdım....

Sayfa 421/719 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •