Sayfa 366/704 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 5632 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Ay'a inseydik faiz doları yenerdi

2.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    tl kkm ciler.. eski mevduatçılar.. bunların çoğu kkm bile yapmayacaktı da.. şubeler de ikna ettiler..
    çoğu mevduata geri döner bence..
    Çoğu hisse 2023 yılını senenin dibinden kapadı. Bakalım herhangi bir sınai hissesi 2024 yılında ne kadar yükselecek göreceğiz. Tahminim odur ki çoğu hisse sürünüyor görünse bile iki gün tavan yaptırıp 3 ayda mevduatın getirisinden çok daha fazlasını kazandırır sabırlı yatırımcısına. O hisse %60-70 düşmüştür, ky diplerden alamamıştır, yine terste kalmıştır orası ayrı. Borsada da herkese ekmek yedirmezler.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Önümüzdeki 3-4 ayda Doların getirisi faizi yener mi? Önceden faiz yener derken sonrası kararsız kaldım açıkcası. Bir taraf faiz bir taraf dolar getirisi daha ağır basar diyor. Özellikle son15/20 gün doların getirisi önceki aylardan bir tık daha hızlı artmaya başladı çünkü..
    Bunun nedeni çok belli "faiz artışlarında geri adım atmaları ve KKM yi kaldırmaları" bunun türkçe meali zaten "dolara yol veriyorum" demek. hı hem yol verip , hem engellemek bence akıllı işi değil. tıpkı doları 30tl yapıp sonra fakirlik iyice dibe vurunca asgari ücrete %50 zam yapmak gibi..

yüksek faiz, KKM zarar veriyor! kime? ekonomiye vs. dikkat edin bunun içinde "insan" yok! ama ilginç şekilde ekonomi insan için var. dümdüz ve basit düşünüldüğünde herkes iyi yaşıyorsa (kalite) ve mutluysa ekonomi kötüde olabilir. tersi herkes afrikadaki insanlar gibi açlıktan ölecek duruma geldiyse ekonominin iyi olmasının "insana" faydası yoktur.

önce şizofreniden kurtulup ekonominin değil insanın "iyi" olmasına karar vermek zorundayız.

"dolar fişekleyince mevduatı olanlar aslında KKM ye geçiş yapmayı düşünemediler, bankalarda ikna edildiler?"

ee bu mevduatçının suçu, kabahati ve akılsızlığı olarak tanımlanır (zihinsel insan tarafından) esasen finansal okur-yazarlık bilmemekte öyledir.

şey gibi; gıdalar da insan sağlığına zararlı yüzlerce, binlerce katkı maddesi var ve dünya sağlık örgütü belli miktarlarda buna izin veriyor (nedeni var ama buda insan zihinin kabahatidir) dolayısıyle düşünce şu oluyor "kanser yapan , insan sağlığına zarar veren gıdalardan uzak durun!"

knk bi dakika insan sağlığına zararlı gıdaları sen üretiyorsun (ben değil) sonra işlediğin suçu-kabahati bana yükleyip "sen akılsızsın, bilgisizsin o yüzden benim ürettiğim gıdaları tüketip sağlığına zarar veriyosun" noktasına getiriyor.

cumhurbaşkanının söylediğide böyleydi tl de kalın , tl de kalmak vatanı-ülkeyi düşünmek vs. ee tl de kalanlar seni düşündü ama sen onları düşünmedin? KKM ye insanların zorlama demeyeyim de "KKM ye geçseniz iyi olur" dendiği dönem kurun 16-17tl ye geldiği dönemdir.

yani dolar 8tl olduğunda önceden aksiyon alınıp (tl tasarrufların korunması adına) KKM ye yönlendirme ki bu gerçekten tasarrafları korumak amaçlı yapılıyorsa "zorla" da yapılabilir zira insanlar sonucu gördüğünde kimse 1milyon tls 3milyon tl olduğunda devleti suçlamıyacaktır.

Adiliğin böylesinden "iğreniyorum" gerçekten.

"dudu" vardı tl ye "ilizyon" diyodu (herkes diyor zaten) şunu bilmek lazım; herşeyi "insan zihni üretir" yani "doğal" değildir. tl nin ilizyon olması isteniyorsa olur, istenmiyorsa olmaz. bilinçlidir, kasıtlıdır. devlet isterse tl yi her türlü korurdu (isterse)

keriz arıyorlar ama keriz diye düşündükleri sadece "doğal" insan!
    Son düzenleme : cankan; 02-01-2024 saat: 10:54.

4. Yeni yılın ilk oranları neler arkadaşlar ?
    Var mı taze oran *

5. Asgari ücret milletin cebine girmeden eritme telaşındalar.10 gün önce 29.30-29.40 olan dolar bugün 29.70.
    Ve yeni zamlı maaşlar Şubatın ortası gibi ceplere girecek.

6.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Yeni yılın ilk oranları neler arkadaşlar ?
    Var mı taze oran *
    Enpara tüm vadelerde oranlarını %1 civarı düşürmüş

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Fiba Altın KKM dönüşü. Prim %0,2 . (binde iki). Grama geri dönüldü.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

8.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Asgari ücret milletin cebine girmeden eritme telaşındalar.10 gün önce 29.30-29.40 olan dolar bugün 29.70.
    Ve yeni zamlı maaşlar Şubatın ortası gibi ceplere girecek.
    Şirket ve bankalar iyi bilanço açıklamaları için yıl sonu kapanış düşük tutulmuş olabilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 366/704 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •