Sayfa 398/708 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon
Arama sonucu : 5657 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. yancı zurriyet müsvettesinde terbiyesizlik-yalancılık zirve yaptı:

Mevduat faizi kümülatif yüzde 90’ı aştı! 1 milyon liraya 861 bin lira faiz… İşte örnek hesaplamalar

Bankalar mevduat faizlerinde yarışı sürdürüyor. Kişiye özel faizler her geçen gün yükselirken ortalama faizlerde 3 ay ve 1 yıllık vadede düşüş gözlemleniyor. Bankalarca mevduatlara fiilen uygulanan azami faiz oranları 3 aylık vadede yüzde 70'i aştı. Ortalama faizde ise liderlik 3 aylık vadede oluştu ve yüzde 51.29 olarak gerçekleşti. 1 milyon lirasını yüzde 70 faizle 3 aylık mevduata bağlayan birisi bir yılın sonunda 861 bin lira faiz getirisi sağlayabilir.

haber:

Burak Taşçı

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...malar-42389890

de s...r git yalanında bir adabı var ,bir usulü var...

2.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    yancı zurriyet müsvettesinde terbiyesizlik-yalancılık zirve yaptı:

Mevduat faizi kümülatif yüzde 90’ı aştı! 1 milyon liraya 861 bin lira faiz… İşte örnek hesaplamalar

Bankalar mevduat faizlerinde yarışı sürdürüyor. Kişiye özel faizler her geçen gün yükselirken ortalama faizlerde 3 ay ve 1 yıllık vadede düşüş gözlemleniyor. Bankalarca mevduatlara fiilen uygulanan azami faiz oranları 3 aylık vadede yüzde 70'i aştı. Ortalama faizde ise liderlik 3 aylık vadede oluştu ve yüzde 51.29 olarak gerçekleşti. 1 milyon lirasını yüzde 70 faizle 3 aylık mevduata bağlayan birisi bir yılın sonunda 861 bin lira faiz getirisi sağlayabilir.

haber:

Burak Taşçı

Matematiğini s....minin şereflisi...

Bir de bozuk niyetini tabi...

3. 2024 yıl sonu enflasyon hedefi 36-42% arasında, ekonomist tahminleri medyan ortalaması 49% , SİZİN enflasyonunuz X2 olmalı. Ez cümle bu sene 85% kabul edin, 100 bin TL niz sene sonu 185 bin olmalı. Geçen sene bu oran 100% olarak kabul etmiştim , ve kendi hedefimi buna göre yapmıştım. Unutmayın esas olan sizin enflasyonunuzdur, okul ücreti, servis , dersane, kitap, yakıt, aidatlar, kasko, araç bakım vs sigortalar, hastahane, ilaç, giyim kuşam, restoran harcamalarınızı düşünün...bunların çoğu enflasyon hesabında yok muş gibi kabul ediliyor, yani bitkisel hayat süren adamın enflasyonu sizin enflasyonunuzla bir mi? Paranızı mevduata yatırırken bunu hatırlayın ve paranızın değerini bilin, az biraz çaba sarfedip ,kafa yorup, her ay değil, tüm yılı düşünerek yatırım yapın. çözüm yolunu bulacağınıza eminim.

4. Sayın hazirun bu ülkede mevduatçıya yer yok. Pilavcı açıp pilav satsan daha çok kazanırsın yeminlen...
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın hazirun bu ülkede mevduatçıya yer yok. Pilavcı açıp pilav satsan daha çok kazanırsın yeminlen...
    yok hocam pilavda da iş yok

6.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    yancı zurriyet müsvettesinde terbiyesizlik-yalancılık zirve yaptı:

haber:

Burak Taşçı

Nerede bu yüzde 50-70 faizler yahu, ben yüzde 43 ile bağlıyorum ancak.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Nerede bu yüzde 50-70 faizler yahu, ben yüzde 43 ile bağlıyorum ancak.
    DDKKM’den düz TL vadeli mevduata dönenlere veriliyor bu oranlar.
    Rakam yükseldikçe oran da yükseliyor.

8. TL oran var mı %44lerde şuan? Daha iyi var mı

Sayfa 398/708 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •