Sayfa 381/711 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon
Arama sonucu : 5688 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. O tarihte oldukça yüksek reel faiz vardı. Bu da cari açığı finanse edecek kadar ülkeye para sokuyordu. TCMB doları artırmak için tek günde 5 milyar USD almıştı. Özelleştirmeler ve Türk sermayesinin yqbqnciya satışı ile para giriyordu. Dervisten beri çok sıkı maliye politikası vardı. Yüzde 6.5 faiz dışı fazla.

2. zp6 fonun içeriği değişiyor, eskisi gibi sadece katılım hesabı içermiyor. islamic bank kira sertifikası ve albaraka eurobond almışlar kap raporuna göre

3. Vakıf 6 m için 35 güne 44, 92 güne 47 teklif etti. Şaka gibi. Zorla dolar aldırmak gibi birsey bu.

4. Böyle olacağını kaç aydır yazıyorum yabancı gelecek diye hikaye anlatıyorlar kaç aydır tek güvendikleri bu o da gelmezse şok faiz indirimlerine hazır olun

5.  Alıntı Originally Posted by Kartal5 Yazıyı Oku
    Vakıf 6 m için 35 güne 44, 92 güne 47 teklif etti. Şaka gibi. Zorla dolar aldırmak gibi birsey bu.
    günlükte %45'i yakalayan ppf varken 35 gün daha az getiriyle niye parayı bağlayayım..?

6.  Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    selamlar

dün vakıfbank 47.50 teklif etti kabul etmedim . günlük olarak vakıf 6. fon alarak haftaya %50 üzeri bağlarım diye düşünüyorum
    miktar 1000 k

ocaktan itibaren oranlar düşer diye düşünüyorum ( belki mart sonu , seçim hatırına )

aralık 27 de vakıfbanka %50 ile bağladım , daha fazlasını alamadım , enflasyona göre kötünün iyisi , ama daha kötüsü bu faizleri uzun zaman göremeyeceğiz diye düşünüyorum
    dövizde de çok bişey olacağını sanmıyorum en fazla 41-42 ler yıl sonu , yani mevduat kadar dolar artışı en fazla

YTD

7. Kamu tarafinda duz TL mevduat 32 gun %45 uzeri yok alabilene helal olsun

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) karşı hamlelerine rağmen bankacılık sisteminde
    likidite fazlası 3 Ocak itibariyle 400 milyar TL’yi aşarak rekor seviyeye yükseldi. Bu da bankaların
    TL’ye erişim için merkez bankasının kapısını çalmak yerine, ellerindeki fazla TL’yi TCMB’ye park
    ettikleri anlamına geliyor.

Türkiye’de 2011’den bu yana istisnalar dışında bankacılık sektörünün TL likidite açığı bulunuyor. Merkez Bankası da yine ara dönemler dışında haftalık repo ile bankaların TL ihtiyacını karşılıyor.
    Haftalık repo faizi de politika faizi olarak kabul ediliyor. Ancak Temmuz ayından TCMB piyasayı haftalık repo ile fonlamıyor. ZK ile piyasadan likidite çekilen birkaç kısa dönem hariç repo ihaleleri 4-5 milyar lira ile sınırlı kalıyor. Bunun etkisiyle gecelik repo faiz ortalaması yüzde 41,47 ile TCMB’nin politika faizinin 103 baz puan altında gerçekleşti. Piyasadaki likidite fazlasının birkaç sebebi var. İlki bankaların ellerindeki Dövizi TCMB ile swap yapıp karşılığında TL alması. 22 Aralık itibariyle bankaların TCMB ile yaptığı swap toplamı 52,8 milyar dolar seviyesinde. Bu da bankaların yaklaşık 1,5 trilyon TL likiditeyi swap yoluyla sağladığı anlamına geliyor.

Sayfa 381/711 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •