Sayfa 692/723 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702 ... SonSon
Arama sonucu : 5783 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    İki gün önce en çok getirenlerden üç PPF'ye paramı bölüştürdüm: PPZ, PPN, NVB. Ortalama günlük % 0,142 gibi bir getiri oluyor iki gündür, yıllık bileşik %68 civarı ediyor.
    Bileşik olarak ifade edilmesinin maksadı ne acaba
    .ben fona girdim 9-10 gün m.k yüzde 55 ten diyelim nemalandim çıktım.mantigi nedir...yadanbir hazine bonosu var 56 günlük yüzde 53 basit yüzde 59 bileşik diyor .ben 56 gün sonra faizimi alıp çıkacağım .tekrarlamayacagim.bilesik faiz faizin faizidir.tekraelanmasi gerekir.
    bir de şu var fonlarda bileşik hesapanırken 365 kere tekrar edilmiyor .hafta sonları sebebiyle .bileşik hesaplanırken bu dikkate alınıyor mu acaba .

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    .ben fona girdim 9-10 gün m.k yüzde 55 ten diyelim nemalandim çıktım.mantigi nedir...yadanbir hazine bonosu var 56 günlük yüzde 53 basit yüzde 59 bileşik diyor .ben 56 gün sonra faizimi alıp çıkacağım .tekrarlamayacagim.bilesik faiz faizin faizidir.tekraelanmasi gerekir.
    bir de şu var fonlarda bileşik hesapanırken 365 kere tekrar edilmiyor .hafta sonları sebebiyle .bileşik hesaplanırken bu dikkate alınıyor mu acaba .
    bu fonlardan otomatik olarak bileşik faiz almıyor muyuz.yani günlük aldığımız faiz anaparanın üstüne ekleniyor ve o tutar üstünden faiz işlemeye devam ediyor biliyorum

Nrg %70.73
    Ac4%59.86
    Rpp %58.29
    Nvb %57.59

Bugünün en iyileri .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,042
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sanirim saglikli bir karsilastirma yapabilmek amaci ile yapiliyor..

Gavurlar buna compounding period diyollar.

Faizler hep yillik olarak veriliyor..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Dostum tatilini artik nisan mayis gibi yapmalisin
    su anda otel odalari iki kisi iki bin 3 bin gecelik bedelde
    ole temmuz agostos tatil yapmak zor artik

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    O yıllarda bedava yaşıyorduk şimdi farkına vardık.Antalya'nın Bodrum'un en güzel otellerinde tatil yapıyorduk öyle ahım şahım bir gelirimiz de yoktu karı koca çalışıyorduk.Hafta sonları canımız sıkılsa çocuklarla 4 kişilik aile arabaya atlayıp iki günlüğüne de olsa İstanbuldan kaçıyorduk (ören,ayvalık yeme içme konaklama herşey ucuzdu yormuyordu bütçemizi).Şimdi yine çalışıyoruz hemde deli gibi ancak bırakın tatil yapmayı gezmeyi dışarda yemek yemekten korkar olduk.Gittiğimiz otellerde konaklamak lüks olmaktan bile çıktı.İçtiğimiz sudan,yediğimiz yemekten kaldığımız otellere kadar son 10 yılda abartısız herşey en az yüz katı pahalı oldu. 70 lik rakının 30 tl bir porsiyon balığın 7 tl olduğu dönemler ne yıllardı kıymetini bilemedik.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum tatilini artik nisan mayis gibi yapmalisin
    su anda otel odalari iki kisi iki bin 3 bin gecelik bedelde
    ole temmuz agostos tatil yapmak zor artik
    https://www.etstur.com/Antalya-Otelleri
    Son dönemlerde tatile çıkmadın herhaldehaftsya 4 gece seç hele
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Mevduat stopaj oranlarındaki indirim 30.04. 2024 de bitiyor mu?...
    Yeni bir düzenleme gelir mi?...

8.  Alıntı Originally Posted by DavyCrockett Yazıyı Oku
    Mevduat stopaj oranlarındaki indirim 30.04. 2024 de bitiyor mu?...
    Yeni bir düzenleme gelir mi?...
    Bence kesin uzatım gelir.
    Aksi durumda dövize yönelim olur.

Sayfa 692/723 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •