Sayfa 235/716 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon
Arama sonucu : 5725 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Yanlış anlaşıldım galiba.
    Onsun değer kazanması değil sorum.

Dövizi yada altını fiziki olarak tutmanın ekstra işe yaradığı bir dönem hatırlamıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    2011 yılında 1900 doları gördü bugün geldiği yer 2045, dolar bazında kaç yükselmiş..?
    1900 tepe noktası ben 1700 lerden hesapladım..
    1 sene geri 2010 başına gidince 1100 dolar civarları..
    giriş zamanı bayağı fark ediyor..

1980 de 650 doları görmüş tekrar o seviyeye gelmesi 27 sene sürmüş..

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşıldım galiba.
    Onsun değer kazanması değil sorum.

Dövizi yada altını fiziki olarak tutmanın ekstra işe yaradığı bir dönem hatırlamıyorum.
    evet yanlış anlaşılmışsınız

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilik fonları da var , yabancı , para ne olacak bakalim
    Beş fonları tam düzmece ...altın fonu vardı altın yüzde 1 düşerken birikimimiz yüzde 2 azalıyor yuzede 1 çıkarken 0.5 artıyordu....dayanamadım satıp dünyanın her yerinde geçerli paradan fiziki aldık .. ytd

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bir kısım fiziki olmalı , abartmadan ,bu zamanda arsa tarla.hala.alan varmı , degerlenmeye devam.ediyormu ?
    Ben Edirne de yaşıyorum.
    Ev alım satım tarafı çok yavaş.
    Ama bunun adı tarla olduğunda halen ciddi talep var. Buda fiyatları sürekli yukarı çekiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by CALM Yazıyı Oku
    1 mio ustu..subeden.
    Teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Fiziki olunca da oyle bakiyorsun.
    Keske fon alaydim
    Keske ddkkm yapaydim.

Nakit full pismanlik. Gercek enflasyonun geldigi noktada paranin eriyisini izliyoruz resmen.

Hayatimda yaptigim en iyi yatirim tarla. Ne hisse senedi ne emlak ne de baska bir sey boyle bir getiri saglamadi.

Simdi eldeki dövizin eriyisini izliyorum....
    Bu ülkede her şey kazanmak için değil, daha az zarar etmek için..... .... TL de kalır ve devalüasyon benzeri bir şeyi tekarar yaşarsak tüm hayatımız boyunca edindiklerimiz de çöp olur.. Mesele bu
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Beş fonları tam düzmece ...altın fonu vardı altın yüzde 1 düşerken birikimimiz yüzde 2 azalıyor yuzede 1 çıkarken 0.5 artıyordu....dayanamadım satıp dünyanın her yerinde geçerli paradan fiziki aldık .. ytd
    Alakası yok dediğinizin.gram altın son 1 yılda 1050 den 1.900 a gelmiş yani yüzden 80 değer kazanmış.girin befas altın fonlarına hemen hepsinin son 1 yıllık getirileri yüzde 80 ve üzeri ..artı yüzde 30 devlet katkısı avantajı var.bir şey yazarken ederken bir kontrol edin araştırın bence en büyük pismanligım bese girip ciddi paralar yatirmamak oldu.ciddi derken aylık 300 500 yatiracagima 3 bin 5 bin yatirsaymisim

Sayfa 235/716 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •