Sayfa 589/705 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 5634 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Aylardır merkez bankası düzenli politika faizini artırırken bankalar mevduat faizini sabit tuttu veya kısa süreliğine artırdı. Nedense seçime 10 gün kala birden bire 32 günlüklerde 50 oranı belirdi. İnsanlar mevduattan umudu keserek altın, döviz ve yastık altına yönelince geçici 10-15 günlüğüne azıcık , ucundan oran yükselterek kafeste tutacaklarını düşünüyorlar.

Sonuçta beceriyorlarda. Çok sayıda insan 50 oranı duyunca bayılarak hemen mevduata bağlanmış. Oysa tam da seçim bitimine 15 gün kala yeni fırsatlar çıkacakken böyle yapılır mı ? Baskılanan dövizin seçimden sonra baskılanmasına gerek kalmayacak. 4 yıl seçim yok. Maliye bakanı bile 4 yıl rahatız diyor. Mevduatı 1 ay sonra yapsak ne olacak.

2. FED faizi sabit tuttu.
    Fed: Enflasyonun hedefe doğru gittiğine daha büyük güven duyana kadar faiz indirimi olmayacak

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Aslında yaptığı yüzde 50 indirim değil.

Önce fiyatı yükseltip sonra yükselttiği fiyattan indirim yapıyor.

Yani gerçek indirim yüzde 25-30 dur ki geçen haftalarda da yapılmıştı.

Bisküvi-çikolata fiyatları orta ve alt kesimin gücünün yetmediği seviyeye gelince talep de yavaşlama oldu.

İşçi çıkarmayınca Stoklar birikti. Bunlar da bayatlayan ürünler.

Hem stok eritiyorlar hem de nakite geçiyorlar.
    Sizin söylediklerinizin çoğu doğru. aldığım bir ürün vardı. Fiyat değişimi olmadan 1+1 aldım. Benim bu konudaki görüşüm biraz daha farklı. Dün migrosta elemanlar ile konuştuğum zaman kampanyanın üç gün süreceğini söylediler. Ve raflar bom boş idi. Bugün farklı saatlerde farklı migros mağazalarına gittim. Raflar yine boştu. Dün biten ürünlerin yerine tekrar ürün koymamışlardı. İşte o zaman bende jeton düştü. olayı raflardaki ürünlerle sınırlı tuttular. Bu arada kampanya üç gün denildi. insanlar bir umut ertesi gün de geldi. Eee gelmişken başka bir şeyler de alalım bari deyip alış veriş yapmalarını sağlamak için bir nevi pazarlama taktiği yapıldığını düşündüm. Ama dediğiniz gibi bazı ürünler çok pahalı ve vatandaş almıyor alamıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sizin söylediklerinizin çoğu doğru. aldığım bir ürün vardı. Fiyat değişimi olmadan 1+1 aldım. Benim bu konudaki görüşüm biraz daha farklı. Dün migrosta elemanlar ile konuştuğum zaman kampanyanın üç gün süreceğini söylediler. Ve raflar bom boş idi. Bugün farklı saatlerde farklı migros mağazalarına gittim. Raflar yine boştu. Dün biten ürünlerin yerine tekrar ürün koymamışlardı. İşte o zaman bende jeton düştü. olayı raflardaki ürünlerle sınırlı tuttular. Bu arada kampanya üç gün denildi. insanlar bir umut ertesi gün de geldi. Eee gelmişken başka bir şeyler de alalım bari deyip alış veriş yapmalarını sağlamak için bir nevi pazarlama taktiği yapıldığını düşündüm. Ama dediğiniz gibi bazı ürünler çok pahalı ve vatandaş almıyor alamıyor.
    Üç harfli marketlerde indirim yağmuru var sanki, tüm raflar indirim etiketleri ile donatılmış.
    Mesela 1 kg kaşar 235'tenm 199'a düşmüş.
    Bir durum var ama çözemedim.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Sonu -baz- ile biten varlıkların ne yapacağı belli olmaz. Cambaz, gambaz, oyunbaz, dinbaz vb. ....
    Bu ülkede yaşanmaz hale gelir derken şu anda yaşıyormuyuz ? Yaşamaktan kasıt nefes almaksa haklısınız. Siyasetten ve kişilerden bağımsız ev geçindiren, ailesi olan yaşı 17 üzeri herkes ( öğrenciler özellikle ) hayatındaki sefilleşmeyi göremiyorsa çok yazık. Sebepsiz zenginleşenler ayrı.

Emekli olduğumda bağlanan maaşla ( 2 asgari ücretti ) yapabildiklerimin yarısını bile yapamaz durumdayım. Ben beceriksiz, savurgan olduğumdan değil. Bilerek ve isteyerek maaşımdan yapılan hırsızlık nedeniyle. Ne zaman ki Suriyeli, afgan vb. göçmen ithalatı başladı bizim maaşlardan hırsızlık yoğunlaştı. Çalışmış, prim ödemiş kendi birikimini yapmış olan vatandaşından keserek bu ülkeye yıllarca düşmanlık eden Suriyeliyi beslemek için harcanan paralara yazık. Bizim sınırımızda askerlerimizi şehit eden pkk itleri Suriyede beslenirken Kara Kuvvetleri Komutanı sınırda ultimatom vermişti. Nereden nereyeee.....Şimdi beynimizi yıkayarak yeni algıyla ( müslüman kardeşlerimize ev sahipliği ) doldurmuşlar. Madem müslümanlar kardeş, neden altın saraylarda yaşayan müslüman ülkeler yardımcı olmuyor. Neden biraz da onlar göçmen- misafir- kabul etmiyor. Onlarda ensar kavramı yok mu ?

Yazdığınız her kelime her cümlenin altına imza atarım. Ben sadece bu kadar sivri olamadım bazen buradan paylaşımlar siliniyor ya. Tabii ki yaşamıyoruz. Fotosentez daha doğru olur..

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Üç harfli marketlerde indirim yağmuru var sanki, tüm raflar indirim etiketleri ile donatılmış.
    Mesela 1 kg kaşar 235'tenm 199'a düşmüş.
    Bir durum var ama çözemedim.
    Belki de Tarım kredi kooperatifleri ile rekabet ediyorlardır. Çünkü kaşar peyniri orada da aynı fiyatlarda.

Çok basit bir sebebi var
    Talimat geldi 31 marta kadar böyle devam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

yok yahu millet buskivi indirim nedeniyle dalmis migrosa
    ama 45 liraya cikulata alip neyin kar etmesi bu anlamadim
    tkk da 16 liraya da cikulata var
    ben 500gr kakaolu findik kremasi aldim mesela 40 lira bu
    ama yuzde5 lik plastik te yuzde 11 olan cam kavanoz da orda da fiyat farkli

ekmege surmeli kahvaltilik aldim

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Keltoş hem Reisine sağlam destek atıyor , milletin gazını alıyor ; Hemde stokları hızla eritip nakde dönüyor..Bir taşla iki kuşu birden vuruyor a.q...Ticari zeka böyle birşey...Adam pandemiden başlayıp sağlam stok yapmışsa walla bayağı ciddi para yaptı..Şimdi o para ya faize gitmiştir ya da dövize ...Bir vurgunda oradan yaptımı Zengin daha zengin fakir daha fakir olacak

Sistem hep kasa kazanacak şekilde dizayn edilmiş a.q.....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 589/705 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •