Sayfa 626/706 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676 ... SonSon
Arama sonucu : 5645 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Memur emeklisinin durumu SSK ve Bağkur ludan çok iyi durumdadır...Oradaki en düşük rakam Asgariden fazla iken ; Her türlü riski alıp Özel sektörde çalışan veya Kendi kazancından prim ödeyen esnafa 3+1 veriyorlar ...

Adam da biliyor zam versekte vermesekte Yaşlı kesim bize oy veriyor ...EE gereksiz yere niye masraf yapalım demişlerdir....
    genelleme yapamam ama devlet memuru tanıdığım daha fazla hizmet yılı olmasına rağmen kurumsal firmadan emekli beyaz yaka ssklıdan daha az alıyor. Burada ana konu ne kadar prim ödediğiniz.
    Bağkur tamamen ayrı bir konu. Zanaatkar için bir şey diyemem ama ticaret yapanın devlete prim ödemektense bu parayla işine yatırım yapmayı tercih edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla ne kadar az prim o kadar iyi. Ama prim ne kadar az olursa maaşta dolayısıyla o kadar düşük oluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Krediler halen daha bedava.Özellikle KMH'larda taksit sayısını niye düşürmüyorlar anlamadım 12 taksitli KMH faiz oranı %5 sigorta ücreti yok,tahsis ücreti yok.Eğer geri ödemelerde sıkıntı yaşanmayacaksa kullanılan para çarçur edilmeyip değerlendirilecekse 2-3 ay sonra taksit ödemeleri çerezlik olur.

Birde bu arada hocam linkten baktığımda almış olduğunuz tuvalet kağıdı parfümlü tavsiyem parfümlü kokulu tuvalet kağıdı kullanmamanız özellikle çocuk varsa kullandırtmayın.
    Nasil bedava ya? Yillik faiz %113 e geliyor bakin burada hesap yapilmis

https://www.hisse.net/topluluk/showt...10#post6763310

3. 20k gelebilir az bekleyin
    9 Nisana kadar bekleyin
    hemen taşımayın
    şu an 15k akkızdan geldi,
    2.5k faturaları bana taşı
    akkız al sana 17.5k der
    ilk hamle bundan geldi
    memur olan 20k+ olan emekli maaşı alan alabilecek
    hepsi 20k üzerine verir iyi promosyonu, altı düşer
    aklınızda bulunsun
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Valla 6 ayda yüzde 10 ZARAR çok koydu.

Bazen işe duygusal değil de profesyonel yatırımcı gibi bakacaksın.

Piyasa ile zıtlaşmayacaksın.

Temmuzdan sonra enflasyon oranı baz nedeniyle düşünce millet de döviz almaktan vazgeçebilir.

Bu saatten sonra Arjantin olmayacaksak yapılacak pek bir şey de yok.

RTE bile ilk kez MB na sesini çıkaramıyor. Tersine destekliyor.

Seçimi kaybetmek pahasına Emekliye zam yapamıyor.
    Piyasa ile değil.. Cumhurbaşkanı ile zıtlaşmayacaksın.. Burda hata yapıldı.. Adam yıllarca konut dedi.. Buradakiler faiz dedi, yok beton yok bilmem ne.. Herkes ağır kayıplar verdi.. Adam şimdi tasarruf zamanı diyor.. O zaman ne yapacaksın?? Cumhurbaşkanının sözünü dinleyip, tasarruf yapacaksın..

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    KKM'den çıkışlar durdu: Bankaların TL'ye dönüş hedefleri zorda
    TCMB'nin faizi yüzde 50'ye çıkarması ve öncesinde atılan ek sıkılaştırma adımlarının etkisiyle TL mevduat faizleri yeniden yükselişe geçti. Buna rağmen KKM'den çıkışlar durma noktasına geldi. Bankacılık kaynakları böyle giderse KKM'nin yeniden artışa geçeceğini söylüyor.
    Kaynak : Dünya

Yıllardır mevduatçısının kanını emen bankalar 1 nisan sonrası "seve seve" faizlerde artışa gidecekler....
    Ne saçma bir haber.. KKM yapamıyorsun ki..

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    açıkçası ben de bu seçim sonrası geçenkinde olduğu gibi hemen bir deval beklemiyorum ama sene sonunda 40 altında bir kur tahmini aşırı iyimser geliyor. %65 tl faiz ise yıl sonu dolar 45 liralara denk geliyor. bu da kafa karıştırıyor.

kıymetli maden fonları ok ama eurobond fonları bu saatten sonra aşırı riskli geliyor bana. şahsi düşüncemdir. yanılabilirim.
    İyi ki varsın.. Bazen forumu terk edesim geliyor.. 🙏🏻

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Kapalıçarşı 32,7100 32,7300 0,0200

Serbestte MAKAS bitmiş....
    Anlatmaya çalışmıştım..

8. Kapalıçarşı 32,4000 32,4200

Nerdeyse resmi kur ile aynı...

BİST uçuyor...

Birileri haberleri erkenden aldı sanki....
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 626/706 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •