Sayfa 618/706 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668 ... SonSon
Arama sonucu : 5644 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by eraxes Yazıyı Oku
    Kkm vadeli hesabım bitiyor cuma günü. Kkm devam edebiliyor muyuz? Bitmedi mi kkm artık? Nasıl görüşmem gerekiyor bankacı ile
    tl kkm bitti.. ddkkm devam ediyor..

2. yarın ddkkm dönüşüm var. banka mt'nin dediği; dönüşlerde 6 ay vade ddkkm'ye %4 net prim.. tl'ye dönersem (miktara bağlı olarak) 32 günde %65 faiz. daha uzun vadelerde 60-62 ler..

%60 lar falan kafada bir soru işareti oluştursa da, gerek kısa orta vadede sağlam bir deval olma ihtimali (son seçim sonrası bir ayda %30+ olmuştu), gerekse tl vadeli dönüşünde dövize dönmek istersem piyasada saçma sapan makaslar olabileceği endişesi yine de dolarda kalıp dolar girişli fonlara yönelmenin daha mantıklı olacağını düşündürüyor. ancak stopaj artırma yetkisinin kullanılması da başka bir soru işareti.

yarın %5 net prim alabilirsem ddkkm'ye devam ederim yoksa fonlarla devam ederim diye düşünüyorum. yorumunuz öneriniz olursa okumak isterim.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yarın ddkkm dönüşüm var. banka mt'nin dediği; dönüşlerde 6 ay vade ddkkm'ye %4 net prim.. tl'ye dönersem (miktara bağlı olarak) 32 günde %65 faiz. daha uzun vadelerde 60-62 ler..

%60 lar falan kafada bir soru işareti oluştursa da, gerek kısa orta vadede sağlam bir deval olma ihtimali (son seçim sonrası bir ayda %30+ olmuştu), gerekse tl vadeli dönüşünde dövize dönmek istersem piyasada saçma sapan makaslar olabileceği endişesi yine de dolarda kalıp dolar girişli fonlara yönelmenin daha mantıklı olacağını düşündürüyor. ancak stopaj artırma yetkisinin kullanılması da başka bir soru işareti.

yarın %5 net prim alabilirsem ddkkm'ye devam ederim yoksa fonlarla devam ederim diye düşünüyorum. yorumunuz öneriniz olursa okumak isterim.
    Ben olsam, yarısını DDKKM’de devam ettirir, kalan yarısını da düz mevduata dönerdim.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ben olsam, yarısını DDKKM’de devam ettirir, kalan yarısını da düz mevduata dönerdim.
    mantıklı. yarınki oranlara göre düşüneceğim. teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yarın ddkkm dönüşüm var. banka mt'nin dediği; dönüşlerde 6 ay vade ddkkm'ye %4 net prim.. tl'ye dönersem (miktara bağlı olarak) 32 günde %65 faiz. daha uzun vadelerde 60-62 ler..

Ben seçimden sonra kurda fazla atak olacağını düşünmüyorum, bana göre dolarda 40 lirayı geçmesine izin vermezler yıl sonuna kadar. Emtia kıymetli maden fonları eurobondlar daha mantıklı gibi safi dolardan. Ppf ler bile günlük bileşikte 65 yıllığa denk geliyor en kötü. Şimdilik stopaj da yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Twitter'daki yüksek takipcili bir matematikçinin (ekonomiden de anlıyor galiba foncular falan takip ediyor) tweet'i:

"Bir Turuncu banka 6 aylık DDKKM den TL ye dönüşüne %81 vermiş bilginiz olsun."

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Twitter'daki yüksek takipcili bir matematikçinin (ekonomiden de anlıyor galiba foncular falan takip ediyor) tweet'i:

"Bir Turuncu banka 6 aylık DDKKM den TL ye dönüşüne %81 vermiş bilginiz olsun."
    Arkadaşlar, güzel bir haber vereceğinizde neden direkt vermiyorsunuz ? Turuncu, mavi, kuşlu , muşlu vb. ne gerek var. Gizli bir şeyimi deşifre ediyorsunuz . Şu yazdığınız mesaj bu haliyle kimin işine yarayacak ki ....

8. Ayrıca, bazen bazı bankalar tamamen anlık gelişen bir durum nedeniyle anlık faiz uygulayabiliyorlar. Bu durum bankanın faiz politikası olarak kabul edilemez. Misal ; geçen ay fibada bir iş için görüşürken , şirket muhasebecisi acil dolar çekmek istedi. Şube müdürü her çalışana talimat verdi. Listelerinizdeki özel müşterileri acil arayın özel faiz teklif edin , öğleye kadar 200 bin doları toparlayın dedi. Kaç vereceksiniz diye sorduğumda kiraz hesap olarak % 8 oran tanımlarız dedi. Ama mobilden baktığınızda bu oranları göremezsiniz.

Sayfa 618/706 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •