Sayfa 676/714 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686 ... SonSon
Arama sonucu : 5707 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    500K

syg,
    Teşekkürler, yıkıldım. 50K deseydiniz Ankara Şube'yi ziyaret edecektim.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

2.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    Seçim öncesi benjo alan reel olarak %8 e yakın zarar etmiş.zamanında dedik.
    bol kazançlar
    şu an için mevduatçılar 1-0 önde
    https://m.youtube.com/shorts/umSkqYWEUKU
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

3. Gercek enflasyon %100 den fazlayken parasini %60 dan faize koyan adama zeki denebilirmi?

Gecen video paylastim adam bu topiktekiler gibi gitmis evlerini satip hepsini faize koymus

Ilk 2 sene vur patlasin cal oynasin 2 senenin sonunda bir bakmis ev fiyatlari 10 katina cikmis ama adamin aldigi faiz guduk kalmis

Parasini faize yatiranlari iflas bekliyor haberleri yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    536
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Gercek enflasyon %100 den fazlayken parasini %60 dan faize koyan adama zeki denebilirmi?

Gecen video paylastim adam bu topiktekiler gibi gitmis evlerini satip hepsini faize koymus

Ilk 2 sene vur patlasin cal oynasin 2 senenin sonunda bir bakmis ev fiyatlari 10 katina cikmis ama adamin aldigi faiz guduk kalmis

Parasini faize yatiranlari iflas bekliyor haberleri yok
    2,3 sene önce 250 bine aldıgım ev 2 milyonu geçti,faizdeki para çerezlik araçtan evden vurduk zaten...

5. Dün Ppf ler cortlamış. son dönemin yıldızları Zbj %51 , Bgp %53
    dün Takaspbank para piyasası aşağıdan gitmiş.

6.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    Dün Ppf ler cortlamış. son dönemin yıldızları Zbj %51 , Bgp %53
    dün Takaspbank para piyasası aşağıdan gitmiş.
    Evet bu benim de dikkatimi çekti. Neden böyle olduğu ve devamının gelip gelmeyebileceği hususunda görüşü olan var mı acaba? Bugün de uzun tatil başlıyor, pazartesi tatsız bir durumla karşılaşmayız umarım.

7. Tatil geliyor borsa düşer diye bistten çıkıp faize gidenleri çok fena ters köşe yaptılar.
    Borsadaki kazancı yakalayabilecekler mi artık çok çok zor.

8. Yapısal önlemler* gelemezse DOLARDAN BİR ÇACIK OLABİLİR...

*1-MB nın bağımsızlığı...

2-Türkiye Fonunun tasviye edilmesi...

3-İhale Yasası...

4-Kamunun gerçek tasarrufa giderek makam araçlarını, lojmanlarını satması..Çok elzem olan yenilerininsadece yerli araç ve belli fiyat sınırlaması dahilinde izin verilmesi. (Belediyeler de dahil olmak üzere)

5-Memur sayısının azaltılması...

6-Kanal, şehir hastaneleri, gereksiz otoyol ve köprüler gibi rant-oy projelerinin durdurulması...

7-Hakim ve savcılar kurumu, Anayasa mahkemesi gibi kurumların özerk olmasının sağlanması...

8-Belediyelerin gereksiz iftar çadırı, sosyal yardım gibi sadece çaresiz insanlardan oy devrişmeyi, amaçlayan ve üzerine vazife olmayan işleri yapmamasının sağlanması.

9-Ek MTV gibi çok zenginlere yönelik SERVET VERGİSİ çıkarılması

10-Spor klüplerinin en çok 3 yabancıya izin verilmesi ile döviz tasarrufu yapılması...Yerli futbolcu üretiminin teşvik edilmesi..

11-İthal araçların kişiye özel olarak belli bir yılda (örneğin her 10 yılda bir) alınabilmesine izin verilmesi...Telefonları da aynı şekilde her 5 yılda bir...

12-Avukat, doktor, kuyumcu vs. tüm mesleklerin ödediği verginin üzerinde olan araç, ev gibi kıstaslarla denetlenmesi. Taksilerde şöfor kavramının kaldırması ve vergide gerçek usule geçilmesi...

13-Oy devrişmek için bir kurum haline gelen Diyanet in bütçesi en az 1/10 oranına indirilmesi gerekir.

Varmı sınız?
    Son düzenleme : virtue; 09-04-2024 saat: 12:57.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 676/714 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •