Sayfa 85/705 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 5639 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Yere seçimlerden sonra.!!!
    Havanda su dövenler.!!
    Hanyayı konyayı görecek.!!!
    2024-2027 döneminde.!!!
    Dolar füze.!!!!
    Amerkayı tekrar keşfetmeye gerek yok.!!!!

https://bluedollar.net/informal-rate/

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    faizi 80 90 cıkarırlarsa bırde yabancı gırerse dolar dusebilir

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    faizi 80 90 cıkarırlarsa bırde yabancı gırerse dolar dusebilir
    Arjantinde faizler %138.!!!
    Batık ülkeye yabancı gelmez.!!!
    1 milyon TL falan çerez parası olur.!!!
    5 milyon TL kefen parası olur.!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Faizlerin bu kadar yüksek olduğu ülkede dolar füze olmaz ,yeter ki ekonomi yönetimine kimse karışmasın,bölgesel riskler çabuk bitsin.Bir de reformlar gelir ise daha iyi olur.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Daha önce de yazdım, yazıldı ama tekrar edeyim önce kuru salmaları üstüne de ciddi faiz artışı(en az %75'e çıkması lazım) yapmaları lazım.. Tabi bununla da kalmayıp kamu harcamaları minimuma inmeli.. Maalesef maaş artışları da minimumda tutulmalı.. Cari açık üretim olmadan durmaz.. Ya da enerji ihtiyacını %50 civarında daha yurt içinden karşılaman lazım.. vs vs.. Atıyorum 40 lira çıktı bıraktığında, hemen şok faiz artırımı.. %75 kur durdu.. Ben bu işe kararlıyım gerekirse daha da artırırım diyip gelecek toplantı da bir %5 daha vs.. İhaleler iptal, araçlar satış.....

5.  Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Faizlerin bu kadar yüksek olduğu ülkede dolar füze olmaz ,yeter ki ekonomi yönetimine kimse karışmasın,bölgesel riskler çabuk bitsin.Bir de reformlar gelir ise daha iyi olur.

Faiz bu kadar yüksek derken?

Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Faizlerin bu kadar yüksek olduğu ülkede dolar füze olmaz ,yeter ki ekonomi yönetimine kimse karışmasın,bölgesel riskler çabuk bitsin.Bir de reformlar gelir ise daha iyi olur.

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. Faiz artışından daha önemli olan yüksek asgari ücret zammının artık sonlanması yılda 1 kez artış yapılmasına geri dönülmesi insanların artık popülizmin sonlandığını görmeleri lazım bu olursa üretici de esnaf da ayağını denk almaya başlar artık ürünlere yüksek zam yaparlarsa talebin olmayacağını anlarlar böylece gelecek enflasyon beklentisi düşmeye başlar ekonominin yarısı psikolojidir ama ben pek ümitli değilim seçim yaklaştıkça anketler ortaya çıktıkça yine popülizm ağır basacaktır sayın şimşek tek başına direnebilir mi emin değilim

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Faiz artışından daha önemli olan yüksek asgari ücret zammının artık sonlanması yılda 1 kez artış yapılmasına geri dönülmesi insanların artık popülizmin sonlandığını görmeleri lazım bu olursa üretici de esnaf da ayağını denk almaya başlar artık ürünlere yüksek zam yaparlarsa talebin olmayacağını anlarlar böylece gelecek enflasyon beklentisi düşmeye başlar ekonominin yarısı psikolojidir ama ben pek ümitli değilim seçim yaklaştıkça anketler ortaya çıktıkça yine popülizm ağır basacaktır sayın şimşek tek başına direnebilir mi emin değilim
    Zaten "insanı-fakiri" bitiren kafa budur "ücret artışı olmasın bu enflasyona yansıyor vs" insan denilen canlı işe başlarken aslında bence kötü niyetli değildi.. yani amaç ekonomiyi değil "insanı yaşatmaktı" sonra tıp vs de olduğu gibi insanı yaşatmak yerine devleti, şirketleri, ekonomiyi yaşatmak önemli hale geldi.. basit olarak çok büyük bir holding veya şirketi düşünün amaç oradaki insanların yaşamladından çok "o şirketi yaşatmaktır" şirket ayakta kalınca dolayısıyle şikrette çalışanlarında iyi bir yaşamı olur. işte bu zaman içinde akıl almaz şekilde fakirler -alt gelir gruplarına olumsuz hatta açlık seviyesine gelecek şekilde yansıdı. yani "ekonomiyi ayakta tutarsam insanlarda iyi yaşar " teorisi bana göre çöktü. belli mi olur bir gün geldiğinde muhteşem binalar varken insanlık yeryüzünden silinir. sonra al o binaları müsait ...............

Sayfa 85/705 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •