Sayfa 173/706 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 5648 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by kartel1 Yazıyı Oku
    İyi ki susuyorsun....
    engellendin canım. hayırlı işler.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    engellendin canım. hayırlı işler.
    Çokta fifi. Birde millete çok önemli bir bilgiye sahipmiş havasında başka bir yerden aldığım bilgi diye donanım haberin aynı başlığındaki görseli paylaşmıyormu. Bayılıyorum böyle millete tepeden bakan kendini bulunmaz hint kumaşı sanan tiplere.

3.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bir de bana mantıksız geliyor ama 6 ay KKM yi Ak ve İng teklif etti.. %30.. Bana mantıksız geldi 6 ay yapmak ama.. Çok ısrar ettiler.. KKM kapanabilir bir daha bu oran olmaz vs.. Belki benim düşünemediğim bir şey vardır.. Sizce KKM 3 ay mı 6 ay mı?
    Aynı oran garanti gibi başka bankalarda da var. Belli ki bir amaç doğrultusunda yapılıyor. Ancak şu şekilde yorumlayabiliyorum, MB sunumuna göre mart-nisan 2024 civarı enflasyon zirve yapıyor. Demek ki ocak şubat gibi faizin zirve yapması bekleniyor. Bankalar bugünden düşük maliyetle, faiz artırımının biteceği ve daha düşük faiz teklif edecekleri döneme atıyorlar mevduatları.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yok hocam, geçende benzer/yakın faizli günlük likit fonlar varken orta uzun vade bağlanmak neden ki diye yazdıydım da, onun muhabbeti. karadenizde doğalgaz, ankara'da jelibon rezervi falan bulmadım yani.

haa, bahsettiğim ppf leri soruyorsanız bir başka forumdan aldığım görseli paylaşayım. ilkini pas geçin. orada günlük ekstra bir hareket olmuş sanırım.

Haa tamam hocam.. Yok bu konuda size katılıyorum.. Şu ortamda uzun bağlanmaz.. Dediğiniz gibi 1-2 artı faiz yoluna fırsatları kaçırmak bana da mantıklı gelmez..

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    ne kadar kısa o kadar iyi
    farazi örnek vereyim diyelim 3 ay içinde dolar 40 oldu
    sonra geri geldi 6. ay sonunda 32'ye düştü
    3 aylık olsaydı karı realize edip daha yüksek meblağla yeni bir 3 ay daha bağlayabilirdiniz
    lakin 6 ay olunca dönem sonunu beklemek zorundasınız, çünkü 3 aylık vade bittiği gün devam şansınız var zaten..
    Ya evet tabi bence öyle.. Diyelim 3 ay bağladım olacak Şubat başı.. Bu süreçte çok oynaklık ve dolar için 32.5 nin üstünü beklemiyorum.. 28.5 den 32.50 ye.. Bunu karşılayabilecek %56 lık mevduat ta yok, mecbur KKM.. 10 Şunat olduğunda dolar 32 lira olsa bakıcam önüme seçim 31 martta.. Yaklaşık 2 ay.. Diyeceğim o zaman da 3 ay KKM yapayım.. Bu sefer seçim sonrası 1 ay 10 gün para bağlı kalacak ve piyasa fena çalkalanacak.. Bunu hiç yapmayıp 6 ay sonrayı beklesem pek de bir şey değişmiyor.. Aynı 1 ay 10 günlük aşırı heyecanlı bir bekleyiş.. En azından KKM kapandı riski yok.. Şimdiden dolara geçmek sanki daha mantıklı geliyor.. Makaslar sakinken..

Çok çaresiz bıraktılar çok..

6.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Aynı oran garanti gibi başka bankalarda da var. Belli ki bir amaç doğrultusunda yapılıyor. Ancak şu şekilde yorumlayabiliyorum, MB sunumuna göre mart-nisan 2024 civarı enflasyon zirve yapıyor. Demek ki ocak şubat gibi faizin zirve yapması bekleniyor. Bankalar bugünden düşük maliyetle, faiz artırımının biteceği ve daha düşük faiz teklif edecekleri döneme atıyorlar mevduatları.
    Ben merkez bankasının Nisan mayıs gibi enflasyon zirve yapıcak öngörüsünü şöyle yorumladım.. Seçim sonrası devalüasyon olacak.. Dolar tavan(beklentim şimdilik 45₺), enflasyon tavan.. Üstüne ciddi faiz artıracaklar..Yani vadenin mayıs başına gelmesi faiz açısından olumlu olsa da dolardaki zirveyi kaçırma durumu yaşanabilir.. Dolardaki pikten sonra faiz artırımının(enflasyon kadar) genelde bankalara tam olarak yansıması 10 günü buluyor.. Belki 10 mayıs köyü bir tarih değildir.. Kimse bilemez..

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yok hocam, geçende benzer/yakın faizli günlük likit fonlar varken orta uzun vade bağlanmak neden ki diye yazdıydım da, onun muhabbeti. karadenizde doğalgaz, ankara'da jelibon rezervi falan bulmadım yani.

haa, bahsettiğim ppf leri soruyorsanız bir başka forumdan aldığım görseli paylaşayım. ilkini pas geçin. orada günlük ekstra bir hareket olmuş sanırım.

Gece ıdl gözüme çarptı baktım haftalikta lider geçen hafta 1 günde 0.40 getirmiş sonra kendi ortalamasına geri dönmüş .

8. Ha ayrıca yabancı yatırım da seçimden önce gelmeyiz demiş zaten.. Yani seçim öncesi geçen seneki gibi sakin gider diye düşünüyorum..

Sayfa 173/706 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •