Sayfa 219/711 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon
Arama sonucu : 5685 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Şuan için konurşursak en yüksek 41 haftaya fonlar daha iyi getirirse yine geçeriz.
    41 ama stopaj 0. Getirisi Nzor bonosundan fazla olabilir mi?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Bu kadar yormayin sagliginiza yazik size yazik paraniz size yuk olmasin illa ozel bankalar ile calisacaksaniz hsbc olsun kamu tarafinda ziraat ve halk 6 hane usd ye 3.50 - 5 arasi veriyor bunlari begenmezseniz fon tarafinda hem tl veya doviz ile alabileceginiz zp6 ve das var ortalamalari 4 e gelir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ederim. Fonların getirisinin sürekliliği konusunda sıkıntılar olabileceğinden pek ısınamıyorum fonlara. Ama Ziraat ve Halk a sorucam , sağolun.
    Bir de şunu merak ediyorum.
    Yukarıda 415 bin TL (14 bin Dolar civarı) yi bile TL olmasına rağmen banka kaynağını ciddi sorguluyor . Spread den dolayı döviz bürolarından döviz alımı daha uygun , belki de teşvik ediliyor bu yolla hükümet tarafından. 50 krş farklar olabiliyordu bankalar ile döviz büroları arasında. 10 bin dolar almak istesen 5 bin TL fark eder ki ciddi fark. Bu yılın ilk bahar aylarında İng den primli DDKKM yaparken , İng de bayağı sormuştu. Ben gene belki de şekerimden dolayı tam dellenirken , hanımın yanında geçmiş yıllarda ki banka cüzdanları vardı da o şekilde kabul etmişlerdi . Aslında hoşuma da gidiyor , tamam tabi ki araştırılsın ama bu ülkede neler neler olduğunun hepimiz farkındayız.
    Merakım şu. Döviz bürosundan döviz aldık diyelim. Orada da belli bir meblağın üzerinde kimlik falan isteniyor diye duymuştum. Diyelim ki , 5 bin dolar ı 10 defa aldım döviz bürosundan. Toplam 50 bin dolar eder. Döviz bürosu kıytırık bi kağıt veriyor ki hiç bir ehemmiyeti yok , üstünde döviz bürosunun ismi , antenti bile yazmıyor , şahsen aldığımda oracıkta çöpe atıyorum o kağıt parçasını. Biz bu parayı bankaya götürdüğümüzde , kaynağını nasıl ispat edicez ? Döviz bürosundan aldık desek de bunu kanıtlayacak resmi bir belge ibraz edemeyiz, Belki de getirdiğimiz sorunlu , kara para. Banka parayı kabul etme de sıkıntı yaratırsa ki yaşadıklarıma göre kesin problem çıkartacak , o zaman nasıl olacak bu iş ?

3.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Fonların getirisinin sürekliliği konusunda sıkıntılar olabileceğinden pek ısınamıyorum fonlara. Ama Ziraat ve Halk a sorucam , sağolun.
    Yukarıda 415 bin TL (14 bin Dolar civarı) yi bile TL olmasına rağmen banka kaynağını ciddi sorguluyor . Spread den dolayı döviz bürolarından döviz alımı daha uygun , belki de teşvik ediliyor bu yolla hükümet tarafından. 50 krş farklar olabiliyordu bankalar ile döviz büroları arasında. 10 bin dolar almak istesen 5 bin TL fark eder ki ciddi fark. Bu yılın ilk bahar aylarında İng den primli DDKKM yaparken , İng de bayağı sormuştu. Ben gene belki de şekerimden dolayı tam dellenirken , hanımın yanında geçmiş yıllarda ki banka cüzdanları vardı da o şekilde kabul etmişlerdi . Aslında hoşuma da gidiyor , tamam tabi ki araştırılsın ama bu ülkede neler neler olduğunun hepimiz farkındayız.
    Merakım şu. Döviz bürosundan döviz aldık diyelim. Orada da belli bir meblağın üzerinde kimlik falan isteniyor diye duymuştum. Diyelim ki , 5 bin dolar ı 10 defa aldım döviz bürosundan. Toplam 50 bin dolar eder. Döviz bürosu kıytırık bi kağıt veriyor ki hiç bir ehemmiyeti yok , üstünde döviz bürosunun ismi , antenti bile yazmıyor , şahsen aldığımda oracıkta çöpe atıyorum o kağıt parçasını. Biz bu parayı bankaya götürdüğümüzde , kaynağını nasıl ispat edicez ? Döviz bürosundan aldık desek de bunu kanıtlayacak resmi bir belge ibraz edemeyiz, Belki de getirdiğimiz sorunlu , kara para. Banka parayı kabul etme de sıkıntı yaratırsa ki yaşadıklarıma göre kesin problem çıkartacak , o zaman nasıl olacak bu iş ?
    Belirtilen fonlar getirilerini dth ve hazine kagitlarinin (cds e duyarli degiller ) ortalama getirilerine gore elde ediyorlar yani piyasadaki dth oranlarinin ortalama getirilerini sunuyorlar piyasdaki dth oranlari ne kadar volatil ise onlar da o kadar volatil

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Tespitler süper; ama şeker varsa hele gizli şeker boşverin derim, yaşamın tadını çıkarın ) Bu video serisini de tavsiye ederim.

There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

5.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    çarşının bilinen dövizcileri ismi amblebi olan vkn ticaret sicil no yazan kağıt verir.. karekod bile var..belli bir limitin üstünde kimlik no ister..

Arkadaşlar benim çok yakın zamanda itfa olacak eurobonlarım var... Şimdi ben eurobond almak yerine primli ddkkm yapabilirmiyim..Veya hangi bankalar kabul ediyor??

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Arkadaşlar benim çok yakın zamanda itfa olacak eurobonlarım var... Şimdi ben eurobond almak yerine primli ddkkm yapabilirmiyim..Veya hangi bankalar kabul ediyor??
    Yapamazsınız.
    Çünkü 31.08.2023 tarihi ile döviz tevdiat hesaplarında bulunan tutarlar ile DDKKM yapılabiliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Yabancı para cinsinden ihraç edilen menkul kıymetlerden sağlanan gelirler ve döviz cinsinden açılmış hesaplardan elde edilen faiz gelirleri ve kar payları üzerinden yapılacak vergi tevkifatına ilişkin oranı ayrı ayrı veya birlikte yüzde 40'a kadar artırmaya ve oranları her bir sermaye piyasası aracı, ihraç edenler, ihraç veya iktisap tarihi, hesap türü, hesap açılış tarihi, kazanç ve irat türü ile bunların vadesi, elde tutulma süresi ve bunları elde edenler itibarıyla yatırım fonlarının katılma belgelerinin fona iade edilmesinden veya diğer şekillerde elden çıkarılmasından elde edilen kazançlar için fonun portföy yapısına göre, ayrı ayrı yüzde 40'a kadar artırma konusunda Cumhurbaşkanı'na yetki veriliyor.
    https://www.dunya.com/ekonomi/kkmde-...-haberi-711927
    Herşeye vergi var da kriptolara neden yok.
    Eşitlik olsun kriptolara da vergi isteriz.

Sayfa 219/711 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •