Sayfa 135/708 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 5659 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Merkez’den yeni sadeleşme adımları
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankacılık sisteminde Türk lirasının (TL) payını artırmaya yönelik adımlarla birlikte sadeleşme kapsamında ihracat kredileri ve firmaların krediye erişimine yönelik uygulama kolaylıkları getirdi.
    https://www.bloomberght.com/merkezde...imlari-2340855

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Merkez’den yeni sadeleşme adımları
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankacılık sisteminde Türk lirasının (TL) payını artırmaya yönelik adımlarla birlikte sadeleşme kapsamında ihracat kredileri ve firmaların krediye erişimine yönelik uygulama kolaylıkları getirdi.
    https://www.bloomberght.com/merkezde...imlari-2340855
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...51#post6606151

Tüm sistem çökmüş.!!!
    Kokuşmuş.!!!
    Bazılarının.!!!
    Birilerinin.!!!
    Arap Hamas sevdası.!!!
    Ülkeyi felakete sürüklüyor.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Qnb dün 39.50 olan tanışma faizini bugün internet sitesinde 38.50 ye indirmiş..demekki politika faizini piyasa faizlerine esitleyecekler.biz faiz arttı diye sevinirken meğerse düşmüş.rasyonel politikalar hep mevduat faizleri düşerken tam uygulanıyor .
    Bankalar sanırım yeterince tl'ye doydular merkez bankasının krediye ulaşımda/kullandırma da kolaylıklarıyla ilgili yayınlamış olduğu tebliği belki mevduat faizlerini biraz yukarı atabilir.
    Bankalar şuanda ellerinde ki tl'yi satma derdindeler kredi skorum biraz bozuk olmasına rağmen dün öylesine bir talepte bulundum anında 190 bin tl kredim onaylandı istersem girip hemen kullanabilirim.%50-60 oranla para toplayıp bunu kime satacaklar eğer ekstra bir durum yaşanmazsa mevduat faizlerin de çok fazla bir yükseliş beklemiyorum.
    Sanırım chucky arkadaştı söyleyen birebir hatırlayamayabilirim sözü ; 'mevduatçının yüksek faizle ilişkisi kısa süren mutluluklar gibi gelip geçicidir' O yüzden buldun mu yapıştıracaksın.

4.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...51#post6606151

Tüm sistem çökmüş.!!!
    Kokuşmuş.!!!
    Bazılarının.!!!
    Arap Hamas sevdası.!!!
    Ülkeyi felakete sürüklüyor.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Hamas’ı Hans diye okudum.
    Arap Hans sevdası
    Dedim ne diyor Sn Bosporos.

Hans Tony Jonj Herkel …..

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hamas’ı Hans diye okudum.
    Arap Hans sevdası
    Dedim ne diyor Sn Bosporos.

Hans Tony Jonj Herkel …..
    https://www.tiktok.com/@muratacar63....69173454589185

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Hala 45 faiz bile yok 32 günde ,kkm den donen ivirzivir dışında , marketler her hafta etiket değiştirmeye devam.ediyor

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hala 45 faiz bile yok 32 günde ,kkm den donen ivirzivir dışında , marketler her hafta etiket değiştirmeye devam.ediyor
    Artık enflasyon beklentisine göre hareket edilecek MİŞ..Yani sizin anlayacağınız bir 6 ay falan da bu zamazingo ile geçer.Enflasyon 70 80 lerde dansa devam eder.Düşecek düşecek falan bekleyin işte..2022 mayıs gibi meyvelerini alacaktık.2022 sonbahar oldu seçimden evvel oldu seçimden hemen sonra oldu şimdi beklentiler deniyor..6 ay sonra yok yok ne beklentisi bakın yeni bişi deniyecez falan denir..
    Yüzde 5 10 15 enflasyon farklıdır..
    Yüzde 100 ü aşmışı farklı..
    Yüzde 50 100 falan oldun mu artık sende yapışkan hale gelmiş demektir enflasyon.
    Öyle 1-2 faiz tık onu ayarlim tık buna basim ile üstesinden gelemezsin.
    TR enflasyon sarmalına girmiştir.
    Düşeceğini bekleyen hayal görür.
    Düşüş reçetesi likitide kurutmadır 2001 benzeri..

8.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Usd için faiz oranı peşinde koşanlar için yazıyorum. 1 birimi 1 usd ye eşit olan usdt bakın. Binance da esnek apr %4,34, + bonus %7 yani senelik %11,34 stake yani faiz getirisi var. Günlük olduğu için istediğiniz zaman bozabiliyorsunuz. Usdt alım ve satımda bankalardaki makas yok. Eskiler kriptolardan uzak durdukları için mesafeli olabilirler ama inceleyin derim.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Faiz getirisinde belli matrah üzerinde maliyeye beyanname zorunluluğu var mı? sn. karamizah
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Sayfa 135/708 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •