Sayfa 689/718 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699 ... SonSon
Arama sonucu : 5743 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    dün gibi hatırlıyorum 2011-2012 yıllarında faizler %11- 12 civarı o günlerde yarım puan veya 13 alırsak sevinirdik , aktif bank furyası bağlamıştı en az 2 puan yüksek olurdu , tırsarak yaklaşırdık

12-13 faiz oranlarından memnun kalırdık , o günlerde Tl nin değeri vardı

ama bugünlerde %55 ve yukarı faize acaba yapsam mı param erir mi borsaya ek mi yapsam diye içime sinmeyen bir şeyler var , acaba tl son 5 yılda çok daya yedi ondan mıdır , borsadan bir parmak bal aldık acaba ondan mıdır , yada şu anki faiz oranları ( %55 ) kısa süre sonra hızla düşmeye başlar mı ? şahsi düşüncem temmuzdan itibaren ufak ufak düşmesi yönünde

araftayım
    O yıllarda bedava yaşıyorduk şimdi farkına vardık.Antalya'nın Bodrum'un en güzel otellerinde tatil yapıyorduk öyle ahım şahım bir gelirimiz de yoktu karı koca çalışıyorduk.Hafta sonları canımız sıkılsa çocuklarla 4 kişilik aile arabaya atlayıp iki günlüğüne de olsa İstanbuldan kaçıyorduk (ören,ayvalık yeme içme konaklama herşey ucuzdu yormuyordu bütçemizi).Şimdi yine çalışıyoruz hemde deli gibi ancak bırakın tatil yapmayı gezmeyi dışarda yemek yemekten korkar olduk.Gittiğimiz otellerde konaklamak lüks olmaktan bile çıktı.İçtiğimiz sudan,yediğimiz yemekten kaldığımız otellere kadar son 10 yılda abartısız herşey en az yüz katı pahalı oldu. 70 lik rakının 30 tl bir porsiyon balığın 7 tl olduğu dönemler ne yıllardı kıymetini bilemedik.

2. Artık bu sefer AKP dikiş tutmaz. 2025 Haziran ayından itibaren her an genel seçim olabilir. Neden mi muhalefet ya bu tarihte seçim yaparsın yada bir daha aday olamazsın diyecek. Artık AKP nin işi çok zor.
    Ayrıca 5 milyon ve üstüne Akbank, odea, Nurol bank %60 bürüt faiz veriyorlar diye daha bu sabah konuştular. Dükkanın önünde. Ben o kadar olacağını sanmıyorum. Benim yegen3 milyonu Akbankta %58 le bağladı 184 gün
    Sayın dudu sizi bura da görmek beni çok memnun etti. Devamını bekliyorum özlemişiz sizi.

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    O yıllarda bedava yaşıyorduk şimdi farkına vardık.Antalya'nın Bodrum'un en güzel otellerinde tatil yapıyorduk öyle ahım şahım bir gelirimiz de yoktu karı koca çalışıyorduk.Hafta sonları canımız sıkılsa çocuklarla 4 kişilik aile arabaya atlayıp iki günlüğüne de olsa İstanbuldan kaçıyorduk (ören,ayvalık yeme içme konaklama herşey ucuzdu yormuyordu bütçemizi).Şimdi yine çalışıyoruz hemde deli gibi ancak bırakın tatil yapmayı gezmeyi dışarda yemek yemekten korkar olduk.Gittiğimiz otellerde konaklamak lüks olmaktan bile çıktı.İçtiğimiz sudan,yediğimiz yemekten kaldığımız otellere kadar son 10 yılda abartısız herşey en az yüz katı pahalı oldu. 70 lik rakının 30 tl bir porsiyon balığın 7 tl olduğu dönemler ne yıllardı kıymetini bilemedik.
    Sn Yolgider

kaybolan sadece tl in kaybı olsa yine ah demezdim

eğitim gitti . adalet gitti , samimiyet gitti , güven gitti .

ne kaldı geriye , gençler tik tok cu oldu , çalışmak istemiyorlar , tembel bir toplum , beleşten kazanç arayan bir nesil

umarım tekrar toparlarız , umarım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    HSBC 55 de kalabildi.

QNB 57.5

Ama ben PPF tercih ettim, parayi kitlettirmekten hoslanmaz olmusum...

Bankalarla ugrasilmaz veya ben mi yaslandim?...

Gelirken iyi giderken subeye geleceksin imza atacaksin v.s diyorlar..

En guzeli yine hisse senedi ve temettu benim icin...

Nakit batmaya basladi yine.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. londralı çerzci memo pasha mart ayı beyan durumunu açıkladı:

Memo pasha'dan mart ayı pozu

Kira, ücret ve değer artış kazancı gibi gelirlerini beyan etmeyen yüz binlerce mükellef tespit edildiğini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz" diye konuştu.Geçen yıl elde edilen gelirlere ilişkin 1 Mart'ta başlayan gelir vergisi beyan dönemi 5 Nisan'da sona erdi.

Bu dönemde kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1 milyon 811 bin mükellef beyanname verdi. Beyannamelerle 399,2 milyar lira matrah ve 126,9 milyar lira vergi beyan edildi.

Bu kapsamda geçen yıla oranla beyanname sayısında yüzde 27, matrah miktarında yüzde 107 ve hesaplanan vergide yüzde 101 artış sağlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise beyannamelerini zamanında veren mükelleflere teşekkür etti.

Beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettiklerini belirten Şimşek, "Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik. Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız" ifadelerini kullandı.

VERGİ DAİRESİNE BİLDİRECEKLER

Başkanlık, söz konusu mükelleflerin vergi dairelerine bildirilmesine ilişkin çalışmalara başladı, kısa süre içinde bu bildirimlerin yapılması bekleniyor.

Bu arada, 2023'te kira geliri, ücret ya da değer artış kazancı elde etmesine rağmen beyanname vermeyen mükelleflerin, vergi daireleri tarafından gerekli işlemlere başlanmadan önce pişmanlıkla bildirim yapma imkanı bulunuyor.

Pişmanlıkla beyanname verildiğinde, vergi cezası kesilmeden vergiler ödenebiliyor.

Beyannameler Hazır Beyan Sistemi üzerinden verilebiliyor ve vergi de yine bu sistem üzerinden banka kartı ya da kredi kartı ile çevrim içi ödenebiliyor.

Vergi dairesinin yazısı üzerine beyanname verilmesi durumunda ise vergiler cezalı kesiliyor.

.................................

Ama Memo pasha'da sende biliyorsun

normal vatandaş için VERGİLENDİRİLMİŞ KAZNÇ KUTSAL olurkene...

sizin tayfaya göre HELAL KAZANCINA VERGİ LEKESİ BULAŞTIRAN CEHENNEMLİK GÜNAH İŞLER...

Bu ülkede

Hep enayiler mi vergi öder ?

ewat ewat ewat

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    HSBC 55 de kalabildi.

QNB 57.5

ppf'lerde ziraat zbj fonunu beğeniyorum günlük getirilerde iyi durumda ters repo oranı da yüksek fon sepetinde.
    Birde yavaştan borsaya girdim bugün epeydir uzaktım.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    HSBC 55 de kalabildi.

QNB 57.5

katılıyorum
    +1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    https://twitter.com/ProfesorTurkmen/...ImzhyS4-g&s=08

Alavere dalavere kurt memet askere
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY