Sayfa 493/727 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 5811 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Çoğunluk 3, 6 ay vadede bağlamış anlaşılan.

Yorum yapan kalmamış.
    Bence, herkes uyanmaya başladı. Parasının mevduatta ( TL.de ) kaldıkça her ay mum gibi eridiğini fark etmiş olmalı ki, başka çareler peşindeler. Kimisi borsaya kimisi fonlara ( fon işi kandırmaca ) daha ürkek olanda dövize- altına gidiyor.

2. Merkezin rezervleri arttığında bizzat bakan, cumhurreisi açıklama yapar, övünürlerdi. Nedense düştüğünde sadece muhalif gazete ve ekonomistler söylüyor. Borsa çıkınca hükümet bu durumdan bile pay çıkarıyor. Oysa kime göre , neye göre....

Pandemi yıllarında bu KKm nin çıkmasına sebep olan döviz ataklarında dolar alanlara hitaben neler söylenmişti. Sonra sık sık doların belini, kafasını kırdıklarıyla bizlere güzel ! haberler vermişlerdi. Son 3 aydır hükümetten dolar almayın vb. tarzı söylem duymadım. Acaba , sıradanlaşan bazı şeyler tekerrür eder mi diye korkuyorum.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Tekstil ve giyimde 100 bin işçi çıkarma daha gündemde....

....Fayat, “Geçen yıl hazır giyim ve tekstilde istihdam kaybı 200 bin civarındayken, bu yılın ilk yarısında 80 ila 100 bin kişi arasında bir istihdam çıkışı bekliyoruz. Çünkü hala ana pazarlarda daralmanın devam edeceğini ve seçim öncesi kurların baskılanacağını görüyoruz. Bu maalesef olacak†diye konuştu.

Yılın ikinci yarısında para politikasının son derece belirleyici olacağını ifade eden Fayat, “Eğer mevcut söylem devam eder ve OVP’de planlandığı gibi enflasyon artışından daha düşük bir kur artışı olursa, istihdam çıkışlarının dönüşü olmaz. Ancak ikinci bir seçenek var. Eğer, seçim sonrası hızlı bir şekilde yüzde 10-15 devalüasyon yapılıp, sonrasında tekrar daha sıkı bir para politikası uygularlarsa o zaman ihracatçı da bir miktar rahatlar†ifadelerini kullandı.

https://www.ekonomim.com/ekonomi/ist...-haberi-730372
    Artık ucuz işgücü ile çin le.rekabet işi bitmistir , 30 yıldır böyleydi ,artık olmayacak , işini kaybedenlerin cogunlugu eyt yada işsizlik maaşı alacak .
    Çin le.rekabet yerine katmadegerli mal üretmek.zorunda firmalar

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Benim apt da 100 kağıda satılan daire şimdi 2.5 mio istiyorlar...walla ben artışı %1000 ve üzeri hesapladım..Alıcı varmı bilemiyorum...
    Bizim oralarda bir söz vardır ; Alıcısı olmayan satıcısını severlermiş..İste o kadar alıcı var her yerde. Eğer bir malın fiyatı talebe bağlı olarak değil de başka etkenlerle artıyor gibi görünüyorsa orada sorun vardır...

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Bence, herkes uyanmaya başladı. Parasının mevduatta ( TL.de ) kaldıkça her ay mum gibi eridiğini fark etmiş olmalı ki, başka çareler peşindeler. Kimisi borsaya kimisi fonlara ( fon işi kandırmaca ) daha ürkek olanda dövize- altına gidiyor.
    19.02.2024 tarihinde vadem bitmişti.
    24 ayar altın aldım (gramı 2090TL'den)
    Yastık atına koydum.
    Seçimden sonrasına bakarım artık.
    Teşekkür ederim.

Akbank 32 günü 44 e 92 gün ve üzerini 47 ye düşürmüş sizde de aynı mı

7.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Akbank 32 günü 44 e 92 gün ve üzerini 47 ye düşürmüş sizde de aynı mı
    Evet dün düşürdü

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Evet dün düşürdü
    Her televizyonun arkasında büyük sermaye olunca, bu patronlar kendi çıkarları doğrultusunda ekranları kullanarak insanların parasına yön vermeye çalışıyorlar. Zaman geliyor ; bütün kanallarda koro halinde mevduat faizleri 50 leri geçti şarkısı söyletiyorlar. zaman geliyor : Altın uçuşa geçti, kanatlarına yapışın diyorlar.

Şimdi de borsadan başkası yalandır şarkısı söyleniyor. Döviz 2024 kasıma kadar artmazmış.. yersen diyorlar. Hükümet bile artık elimizin yanacağını söylemediğine göre fırına kendi ellerini gömmüşler gibi.

Sayfa 493/727 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •