Sayfa 614/706 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664 ... SonSon
Arama sonucu : 5647 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Syn virtue ;

Ben olsam tüm yumurtaları aynı sepete koymazdım....%50 oranıda TRY ye geçer diğerini de döviz bazlı bir enstrumana yatırırdım...
    çok övülen 500 baz puan artış sonrası cuma mb yine rezerv satışı yapmış halbuki faiz artığı gün ortodoks fenomenler dolar 60 kuruş düştü diye yabancı akın ediyor diye yazıyordu millete dolar sattırmak için

2.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    ne kazandı mesela pamukbank ta faiz %90 iken imar bankasında 96-97 olması mı? (çok özel oran alanlar varmdıır bilmiyorum ama normali buydu)

%7500 faiz verilirken imar bankasın da bu yoktu! bunu biliyormusunuz mesela?

dahası normal mevduatı, hazine bonosu/tahvili olanlarda birikiminin 2/3 ünün üstüne soğuk su içti..

bu daha fazla kaz***** "cezalandırmak" insan denilen "yaratığın" istedği birşey fakat pratikte bu oluyor mu?

mesela 10bin dolara (konut fiyatlarının dip yaptığı dönem bilinir) o dönemde konut alan şu an 100bin dolar seviyesine gelmiştir (dolar bazında 10kat hemde durduk yerde) bu insanlar "cezalandırıldı mı" veya cezalandırmaları düşünülüyor mu?

bu soruların yanıtlarını bulmadam boş beleş konuşmak keyiflidir tabi ki..

hakaret etmeden önce "beyin" varmı diye kontrol etmek lazım bu "kontrol kalemi" ile yapılmıyor.

tamamen emeksiz 1tl parası olmadan bu ülkede hırsızlıkla milyon dolar sahibi olan o kadar "yaratık" var ki (siyasiler mesela)

siz bu ruhla "intihar" edin bence hem kendinize, hem olması gereken insanlara "iyilik" yapmış olursunuz. bu akıl işi değil "zihniyet bozukluğu" işidir ve siz bu zihniyetle cehennemde 1milyar yıl yansanız yine "insan" olamazsınız.

zihniyete bakarmısın milyarlarca dolar halkın parasını çalanları görmüyor üç beş kuruş birikim yapan halkın aldığı %5 fazla faize takılıyor..
    Sizin ruh sağlığınız yerinde mi, sabah sabah hanımınız yataktan kovdu da saldıracak yer mi arıyorsunuz?

Ben sadece basit bir soru sorulmuştu; yanıtladığım, muhatap aldığım arkadaş siz bile değilsiniz. Tansu Çiller dönemi hariç faizde kazanan oldu mu diye onu yanıtlamaya çalıştım; o dönemde İmar Bankası tıkış tıkış mudi kaynıyordu, reklamları at koşturuyordu- ilkokul çocukları bile koşan at reklamını biliyordu-, herkes İmar Bankasına para yatırsam diye bakıyordu. onu söyledim.
    Kimin parasına göz dikmişim, neden intihar edeyim? Burada ne gibi hakaret gördünüz? Kime hakaret etmişim? Hangi cümlem hakaret?

Topu topu iki cümle yazı var orada zaten. Polyanna kadar çıtkırıldım nazlı biriyseniz, buluttan bile nem kapıyorsanız, ya Bakırköy Ruh Hastalıkları Hastanesinin telefonunu vereyim ya da İnternet aboneliğinizi kapatıp forumlara katılmayın.

O konuya nasıl geldiğinizi bilmiyorum bile. Öncesinde ne gibi saçmalıklar tartıştığınızı da okumadım. Ha yanlışsam yok öyle değildi oranları çok yüksek değildi dersiniz geçersiniz. Benim ailemin de vardı hesabı.

7500 dediğiniz faiz de bir gecelik saçmasapan repo faiziydi aylara yıllara dağılmadı.

Kendinize gelin. Oruç başınıza oranıza buranıza vuruyorsa tutmayın, edebinizle konuşun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    536
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.vakifbank.com.tr/mevduat...px?pageID=2376

1 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 311 bin faiz getiriyor.

5 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 1.559.000 bin faiz getiriyor.

10 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 3.118.000 bin faiz getiriyor.

Böyle kazanç hangi işte var?

Bu kazançlarla BİST bir yere gidebilir mi?

Su akarken testiyi doldurmak lazım.

Sonuçta son 4 yılda yüzde 800 pirim yapmış BİST teki riskin 10 da biri değil.
    Aynen yoldaş yaz geliyor baz maz truist vs enf düşük çıkacak böyle faiz daha zor 6 aylık yaptım 57 den.2.3 akrabayıda akbanka bagladım.ytd.

4. Tl mevduat yapıp parayı bağlamaktansa para piyasası fonu daha mantıklı şu aralar. Özellikle sepetinde repo oranı yüksek ppf'lerin mevduat eşleniği 51-52'lerde bu hafta daha da yükselecektir getirileri.Veya günlük vadeli hesapta açılabilir.

On hs. 1 Aylık 55 -3 aylık 56

6.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    Aynen yoldaş yaz geliyor baz maz truist vs enf düşük çıkacak böyle faiz daha zor 6 aylık yaptım 57 den.2.3 akrabayıda akbanka bagladım.ytd.
    Hocam 6 ay çok uzun bir zaman bende aynı hatayı yaptım Aralık ayında mevduata verilen en yüksek oranla %51 ile 6 ay bağladım şimdi Haziran ayını bekliyorum dönüş için.Ben şuan sizin yerinizde olsam para piyasası fonu alıp beklerdim.Eğer gerçekten enflasyon düşüşe geçecekse bence uzun vade yapmak için Haziran-Temmuz ayı düşünülebilir.Benim kişisel görüşüm tabii.Karar sizin.

7.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Tl mevduat yapıp parayı bağlamaktansa para piyasası fonu daha mantıklı şu aralar. Özellikle sepetinde repo oranı yüksek ppf'lerin mevduat eşleniği 51-52'lerde bu hafta daha da yükselecektir getirileri.Veya günlük vadeli hesapta açılabilir.
    Hazırda bir paranız varsa veya bir yerlerden sık aralıklarla ek gelir alıyorsanız günlük vadeli daha iyi bir seçenek gibi. Hangi bankanın ne yapacağı belli olmuyor, bir gün biri kendi oranını zıplatırken öteki gün onu geçmek isteyen başka bir banka çıkıyor. Bir de para ekleme imkanınız var. Türkiye'de nedense bir ay bile bana çok uzun geliyor.

Ama Akbank, Vakıfbank gibi daha tuzu kuru bankalar yüksek oranları uzun vade için veriyorlar. Mesela Vakıfbank'ın Arı Hesabı günlük %50, 92 günlük %55. Günlükte hesapta kalan faiz işlemeyen parayı da unutmamak lazım. Özellikle Alternatifbank'ta geceleri hayvan gibi bir meblağ faiz işlemeden bekliyor.

8. kKM den dönülsün diye %70 faiz veren bankalar varmış 6 aylık eğer bu doğruysa çok iyi bence

Sayfa 614/706 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •