Sayfa 68/709 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 5669 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Ama TÜFE eskinin faizini hesaplıyor, geleceği değil diyenler var.

Şunun şurasında 57 iş günü sonra bir anda piyasaya %50 daha fazla para girecek.

Memur maaşları ve hemen akabinde beyaz yaka maaşları sayesinde..

Karı-koca memur olan en düşük memur ayda 70 Bin TL maaş alacak.... Nasıl düşecek bu enflasyon?

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. Uzun zamandır görüşemiyorduk sayın vivatrader amaç zaten gelecek enflasyona göre faiz vermek o da net yıllık 40 yada borsa şimdilik başka çare yok. Ben uzun zamandır borsadayım. ve N kolayda günlükte bekliyorum. Borsada ne kazandın dersen 1,5 senede %200 kazandım ama bence genede enflasyona gire zarardayim.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ama TÜFE eskinin faizini hesaplıyor, geleceği değil diyenler var.

Karı-koca memur olan en düşük memur ayda 70 Bin TL maaş alacak.... Nasıl düşecek bu enflasyon?
    Düşsün istemedikleri kesin, maaşlar artsa da en iyi ihtimal alışık olduklarını ancak alabilecek, birikimi olanların da birikimi eriyecek

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    5-10 gün sonra TL ödemem var şöyle bir baktım günlük faize en yüksek veren sadece n kolay bono var o da %39

TÜİK'in açıkladığı Yıllık enflasyon bile %62

Dolar baskı altına, altına da FED baskı uyguluyor. TL mevduatına %23 eksi reel faiz

Borsa zirvelerde...

Para nereye gidecek...?

---------
    Mecbur bir kriz gelecek.. Borsalar, emtia ve emlakta ciddi kayıplar olup, bir kısım banka ve orta ölçekli ticari işletmeler batacak.. Dolar bu dünyanın hakimi benim diyecek ve yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz..

5. Çok da uzak değil maksimum 9 ay..

6.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Mecbur bir kriz gelecek.. Borsalar, emtia ve emlakta ciddi kayıplar olup, bir kısım banka ve orta ölçekli ticari işletmeler batacak.. Dolar bu dünyanın hakimi benim diyecek ve yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz..
    Sanmam. Kriz olsa da bunun adı Resesyon değil STAGFLASYON olur.
    Dediğim gibi sadece 57 gün sonra dolaşımda olan kağıt para sayısı bir anda %50 den fazla artacak.

Hal böyleyken malların fiyatının düşeceğini beklemek... sizinkisi olsa olsa temenni olur...

---------
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ama TÜFE eskinin faizini hesaplıyor, geleceği değil diyenler var.

---------
    Yanılmıyorsam almanyada geçen sene enflasyon 10 12 lere çıkınca asgari ücreti artırmaları aylar bulmuş ve ciddi tartışmalara yol açmış idi.
    Bizim enflasyon ise monkey business.
    Enflasyonist ortamlarda maaşlar enflasyona yetişmeye çalışırken bizde tam tersi yaşandı geçen 2 sene içinde.Zavallım enflasyon maaş artışlarını geriden yakalamaya çalıştı.

Bizdeki enflasyon değil o yüzden..

Enflasyonda alım gücü düşer bizde ise yükseliyor anasını satim ev araba mobilya beyaz eşya satışları rekorlar kırıyor.
    Şirketlerin ciroları yüzde 200 300 500 artıyor..

Onun için bizdeki Fışşşşşşkırtmaaaa..

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sanmam. Kriz olsa da bunun adı Resesyon değil STAGFLASYON olur.
    Dediğim gibi sadece 57 gün sonra dolaşımda olan kağıt para sayısı bir anda %50 den fazla artacak.

Hal böyleyken malların fiyatının düşeceğini beklemek... sizinkisi olsa olsa temenni olur...

---------
    M1 verilerine bakarsın bakalım ocak ayında %50 artış aniden olacak mı cahil cahil konuşuyorsun..

Sayfa 68/709 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •