Sayfa 456/733 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 5859 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Soru basit gaye hanım başarılı mıydı. Başarısızsa yeni gelen neyi farklı yapacak.
    Eğer başarılıysa bu durumda en iyi seçenekten vazgeçtik demektir.
    Yok başkanlık önemli değil diyorsanız o zaman ayrı seçenekler ortaya çıkar.
    şu anda güzelleme yapanların çoğu tl mevduat ve borsada olanlar büyük stres içindeler öyle yorumlar görüyorum ki yeni başkan daha şahin olacakmış önceki başkan gevşek politika uyguluyırmuş en yakın ppk toplantısında 500 baz puan artırarak harika bir başlangıç yapacakmış bunu diyenlerde güya baya saygın ekonomistler

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Benim her daim söylediğim ve YAŞAYARAK DENEYİMLEDİĞİMİZ ŞEYİ belki tekrarlamak lazım:

TC de DDKKM de veya direkt dolar da 100 bin dolar, 6 ay sonra da 100 bin dolar eder.
    Dolar enflasyonunu da dikkate almanız gerekir. 2023 yılında A.B.D. Tüfe enflasyonu yıllık 3.4% arttı.

Eğer sizin dolar yatırımınız 2023 yılında 3.4% den daha aşağı bir getiri elde etmişşse, dolar bazında zarar etmişssiniz demektir.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bugün çilingircide bir kapı anahtarı yaptırdım 50 tl.
    2 sene de herseyin yanına 0 geldi , 45 mevduat kovalamaktan sıkıldım

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    şu anda güzelleme yapanların çoğu tl mevduat ve borsada olanlar büyük stres içindeler öyle yorumlar görüyorum ki yeni başkan daha şahin olacakmış önceki başkan gevşek politika uyguluyırmuş en yakın ppk toplantısında 500 baz puan artırarak harika bir başlangıç yapacakmış bunu diyenlerde güya baya saygın ekonomistler
    Faizci başkan gitti , düşüren geldiyse döviz ve borsaya yarar , yok aynı taş ve hamam sa panikle satan ky lerinden alinden mali toplar buyukler., ekonomi artık ekran başında dönüyor , üretim teknoloji vs bitti artık , Türkiye hizmet sektöründe büyüyecektir

5. Nebati başkan çok özledik sen gidince tüm ekonomi allak bullak oldu

6. Bu işte çok tutarsızlıklar var.

Hafize hn. ABD de neden 1 ay kaldı?

1.5 yaşındaki çocuk okuma yazma mı biliyor? Bilse bunu nasıl kavrayacak.

Resmi Gazetede görevden alındığı yazılıyor.

Daha önceki MB başkanı "laf dinlemediği" için görevden alınmıştı.

Hafize hn. kendi kariyeri için nelere itiraz edip imza atmıyordu? Ki dejavu gibi yaşanan MB başkanlarının görevden alınması ve yurt dışından kaynak bulmak için itibar elde etmeye çalışılma, ülkenin risk primi, ülke not artışı vs. konusunda büyük bir çelişki yok mu?

MIT, Yale, Harward mezunu yöneticilere sahip yabancı büyük yatırımcılar 1.5 yaşındaki çocuk hikayesine inanırlar mı?

Bir devlet kuruluşu olan ÖSYM ile özel sektördeki en etkili şirketlerden BİM neden hizmet ve ürünlere yıllık yüzde 150-200 e varan zamlar yapıyor? Bu şekilde enflasyon nasıl düşecek ve TL stabil hale gelip yabancı dolar bozdurup TC ne yatırım yapacak?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bu işte çok tutarsızlıklar var.

Hafize hn. ABD de neden 1 ay kaldı?

1.5 yaşındaki çocuk okuma yazma mı biliyor? Bilse bunu nasıl kavrayacak.

Resmi Gazetede görevden alındığı yazılıyor.

Daha önceki MB başkanı "laf dinlemediği" için görevden alınmıştı.

Hafize hn. kendi kariyeri için nelere itiraz edip imza atmıyordu? Ki dejavu gibi yaşanan MB başkanlarının görevden alınması ve yurt dışından kaynak bulmak için itibar elde etmeye çalışılma, ülkenin risk primi, ülke not artışı vs. konusunda büyük bir çelişki yok mu?

MIT, Yale, Harward mezunu yöneticilere sahip yabancı büyük yatırımcılar 1.5 yaşındaki çocuk hikayesine inanırlar mı?

Bir devlet kuruluşu olan ÖSYM ile özel sektördeki en etkili şirketlerden BİM neden hizmet ve ürünlere yıllık yüzde 150-200 e varan zamlar yapıyor? Bu şekilde enflasyon nasıl düşecek ve TL stabil hale gelip yabancı dolar bozdurup TC ne yatırım yapacak?
    Konu naaıl Bime geldi anlamadım. Ben mahalle bakkalından alışveriş yapıyorum. Zorla bimden alışveriş yaptırmıyorlar

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Sayfa 456/733 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •