Sayfa 352/732 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon
Arama sonucu : 5856 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Şundan dolayı yazdım.. ZP6 fonu beklemek yerine ons altın gümüşte al sat yapmak daha mantıklı.. Genelde %5 kar almaya müsade ediyor.. Ve bunu yılda 4 defa filan yapabilirsiniz sabırlı olursanız.. Yaklaşık %20 yapar.. Hiç fena değil.. Ben yaptım şimdlik bir %7 im var 6 ayda..

2.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Merhabalar.
    Nkolayın %44'ü ile Denizbank'ın %51'ini karşılıklı analiz ettim. Belki ilgilenen, faydalanmak isteyen olur diye burada paylaşıyorum.
    Cumartesi Pazar'dan ötürü teorik olarak mümkün olmasa da Nkolay'ı her gün bozup yeniden almaya dayalı bir senaryoda, oran 44'ten devam ettiği müddetçe %51'i anca 138 gün sonra yakalayabiliyor. Yani 139. gün itibariyle Nkolayda biriken parayla yine 44'ten bağlanan her gün Denizbank'ın %51'ine göre + yazmaya başlıyor. Haftaiçi hergün bozup alan var mı bilmiyorum, ben mesela haftada 2 kere yapıyordum bu işlemi.
    Buradan kabaca bir fikir edinebilirsiniz.
    Nkolay oran yükseltirse tabi tüm denklem değişir ancak son 2,5 puan faiz artışından sonra harekete geçmediler, buralarda devam eder düşüncesiyle 91 gün %51 Denizbank tercihi yaptım. 92. gün geldiğinde faizlerin yine buralarda devam etmesini yüksek ihtimal gördüm. Bakalım bekleyip göreceğiz.
    91 gün denizbank %47 gösteriyor.181 gün olunca 51 veriyor.

3.  Alıntı Originally Posted by southpark Yazıyı Oku
    Çok evinizin olduğunu o kadar belli ediyorsunuz ki
    emeklilik ve çocuk oturur diye sadece toplamda iki evim var. Birinde zaten biz oturuyoruz.

Kirada olana kiracı çökmüş durumda. Bedavaya oturuyor.

Biz de onun kredisini ödüyoruz.

Aldığımız kira, Dolar 3 TL iken aldığımız krediyi bile karşılamıyor.

Kira 4 yıl öncesinden bu yana 2 kat bile artmadı. Ancak dolar 10 kat arttı.

Kiracının son model BMW si var.

Benim evin bedelini sermaye olarak kullanıyor.

TR de ev almak ve kiraya vermek bitmiştir.

TL de tam bir illzüyon olduğu için yapılavcak en iyi şey ABD borsaları ve Eurobonddur.

Yani iç sermaye ABD halkının refahı için kullanılmaktadır.

Vatansever ekonomistlerimiz ve liyakatla atanmış karadenizli bürokratların aklı bu kadara yetiyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    91 gün denizbank %47 gösteriyor.181 gün olunca 51 veriyor.
    Bir arkadaş 91 gün için de 51 alabildiğini söylemişti, ben de henüz 91-181 gün arası karar vermemekle birlikte 91 gün için %51 alabileceğimi varsayarak bugün bu şekilde bağlamayı düşündüm. Bir ihtimal 181 güne de çıkabilirim ama seçim mevzusu ve bol keseden para dağıtmaları kafamı karıştırıyor. Bir kur atağı yeme ihtimalimiz de güçlü sanki.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    emeklilik ve çocuk oturur diye sadece toplamda iki evim var. Birinde zaten biz oturuyoruz.

Kirada olana kiracı çökmüş durumda. Bedavaya oturuyor.

Biz de onun kredisini ödüyoruz.

Aldığımız kira, Dolar 3 TL iken aldığımız krediyi bile karşılamıyor.

Kira 4 yıl öncesinden bu yana 2 kat bile artmadı. Ancak dolar 10 kat arttı.

Kiracının son model BMW si var.

Benim evin bedelini sermaye olarak kullanıyor.

TR de ev almak ve kiraya vermek bitmiştir.

TL de tam bir illzüyon olduğu için yapılavcak en iyi şey ABD borsaları ve Eurobonddur.

Yani iç sermaye ABD halkının refahı için kullanılmaktadır.

Vatansever ekonomistlerimiz ve liyakatla atanmış karadenizli bürokratların aklı bu kadara yetiyor.
    Bende abd borsalarına ufaktan yatırım yapmaya başladım aft ve afa fonları üzerinden

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bende abd borsalarına ufaktan yatırım yapmaya başladım aft ve afa fonları üzerinden

Döviz bazında reel kazanç ancak döviz cinsi menkulle mümkündür, ABD borsaları veya eurobond...Birde döviz fonları çıktı karpayı ödeyen ...

Bizim borsa ise tam kumarhane ...Mal toplanmadan gitmiyor , yani biz satınca gidiyor , alınca sermaye transferi yapıyoruz a.q...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Döviz bazında reel kazanç ancak döviz cinsi menkulle mümkündür, ABD borsaları veya eurobond...Birde döviz fonları çıktı karpayı ödeyen ...

Bizim borsa ise tam kumarhane ...Mal toplanmadan gitmiyor , yani biz satınca gidiyor , alınca sermaye transferi yapıyoruz a.q...
    Tunç şatıroğlu bizim borsa ile abd borsalarında nasıl yatırım yapılması gerektiğini bu video da çok iyi anlattı bizm borsa da al unut yaparsan ayvayı yersin vur kaç yapacaksın abd gibi gelişmiş ülke borsalarında ise al unut yapacaksın
    https://youtu.be/Q31GJpeZc4U?si=E0lF456AsDNn7Kj8

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Tunç şatıroğlu bizim borsa ile abd borsalarında nasıl yatırım yapılması gerektiğini bu video da çok iyi anlattı bizm borsa da al unut yaparsan ayvayı yersin vur kaç yapacaksın abd gibi gelişmiş ülke borsalarında ise al unut yapacaksın
    https://youtu.be/Q31GJpeZc4U?si=E0lF456AsDNn7Kj8
    Tunç un 2002 yılında işten çıkarılma travması bazı fikirlerini etkiliyor. abd veya gelişmiş ülke borsalarında da asla al tut, üstüne yat yapmamalısınız. BIST gibi kısa değil ama orta vade de abd endeksleri muhakkak düzeltme yapar, "buy the dip" yapmazsan pek bir şey kazandırmaz. Örnek bugünlerde tarihi zirvelerini gören abd endekslerine yatırım yapanlar ,yakın ve beklenen düzeltmeyi görünce yıl sonuna kadar ekranı kemirirler. Yine yakın zamanda abd endekslerinden karını alıp çıkan, bizim gibi gelişmekte olan 50% mevduat faizi veren ülkede kısa dönem park edip, bekleyip, abd S&P500 8300-8400 düzeltmesini yapınca tekrar alttan alan 2024 sene sonunda hedef 5200 seviyesinde tekrar durumu değerlendirip kar satışı yapan bu işten para kazanır. unutmadan ekleyeyim aldığınız her yabancı fon pörtföyünde 100% yabancı hisse senedi tutmayabilir. örnek IJC Yarı iletken teknoloji fonu 70% yabancı, 30% yerli tutar, ama TFF teknoloji fonu 99% yabancı hisse tutar. buna dikkat etmelisiniz.

Sayfa 352/732 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •