Sayfa 506/718 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 5743 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Dalga geçiyon
    Geçen yıl 70 tl olan 1kğ rize turist çay 149 ila 155 tl qrasında
    1 kasımda 12 tl olan 500 gr nuhun ankara makarnası 18 tl
    1 lt komili pet ayçiçek yağı 1 eylülde 44 tl iken şimdi 65 tl
    12 aylık tuik englasyonu %60
    Ayhan bey misal geçen günlerde migros Lipton yellow label 1 Kg 100 TL kampanya vardı yahut 3 harflilerde efor.vs her daim 100 TL ye bulunabiliyor o bakımdan dedim.bilemiyorum valla şaşırdık eskiden rahmi koç öğle yemeğine özel uçağıyla İtalya'ya öğle yemeğine giderdi .şimdi benim karı koca öğretmen arkadaşım akşam yemeğine özel Yunanistan'a gidiyor geliyor rakı balık yapıyor..anadan babadan da yok yani . valla refah seviyesi acayip oldu ülkede baksaniza sn egeduk üstat bile tek kalemde 8 kg et aldım diyor..neyse bunlar güzel seyler inşallah hep böyle devam eder. Coluk cocugumuz okuyor ediyor işi vs kolay bulurlar.refah içinde yasarlar temmenimiz..

2.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    mevduat faiziyle para kazandığınızı zannedersiniz:
    https://mahfiegilmez.com/2024/02/par...me-donemi.html

diyor hoca
    Valla hocanın ne dediği beni hiç ilgilendirmiyor ustat ..tanıdığım 20 30 milyon TL nakiti olan 10 zenginin 6 sı dolar vadelide 4 ü tl vadelide .balta bile kesmez o derece .kripto borsa zart zurt hepsi boş işler.haa yada arsada orası ayrı bir mecra .

3. Fransızlarin bir lafı vardir bir işi bilen o işi yapar bilmeyen emir verir
    Yarım bilen ogretir ..yani prof vs olması para pul islerini bilecegi anlamina gelmez.blombergte bir sunucu paramı 38 den bağladım dedi geçen aylarda.dusmus vs dedi ..o dediği zamanlarda vadeliye 5 banka en azindan 45 oran veriyordu.adam ekonomi kanalında anchorman faizden haberi yok

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Ayhan bey misal geçen günlerde migros Lipton yellow label 1 Kg 100 TL kampanya vardı yahut 3 harflilerde efor.vs her daim 100 TL ye bulunabiliyor o bakımdan dedim.bilemiyorum valla şaşırdık eskiden rahmi koç öğle yemeğine özel uçağıyla İtalya'ya öğle yemeğine giderdi .şimdi benim karı koca öğretmen arkadaşım akşam yemeğine özel Yunanistan'a gidiyor geliyor rakı balık yapıyor..anadan babadan da yok yani . valla refah seviyesi acayip oldu ülkede baksaniza sn egeduk üstat bile tek kalemde 8 kg et aldım diyor..neyse bunlar güzel seyler inşallah hep böyle devam eder. Coluk cocugumuz okuyor ediyor işi vs kolay bulurlar.refah içinde yasarlar temmenimiz..
    Neden burada rakı balık yapmıyorlar a.q..?

https://www.hisse.net/topluluk/showt...51480&page=425

british in verdiği istatikte ise Emekli kesimin nasıl alım gücünün düşürüldüğünü daha doğrusu dikildiğini de dikkate almanı öneririm..

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Marketlerde fiyatlar yine yerlerde 15 TL makarna 100. TL çay 170 TL cicekyag ..vsvs 5 aydır aynı fiyatları.... enag neye göre bakıyor acaba .5 aydır pozitif reel faiz alınıyor mevduattan devamı gelir İnşallah
    Yalanci bahar.birde 1 nisan şakasini görmeliyiz bakalim kaziklarin boyu nasilmis

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Hayata yeni başlayan gençler için hayat zorken, şu anda 40lı yaşların üstünde olup, evini arabasını halletmiş kişiler için hayat daha rahat. Düşük faizle evi işini çözmüş hatta ikinci evini almış. Bu sayede ömrü boyunca kazanabileceği parayı sadece emlak fiyatındaki yükselişle kazanmış. İnsanlar ne yapacak tabi ki de parayı tüketecek.

7.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Yalanci bahar.birde 1 nisan şakasini görmeliyiz bakalim kaziklarin boyu nasilmis
    benim kasap 12 gün içinde iki kere zam yaptık diyor yalama fiyatların değişmediğinden bahsediyor..
    süt ürünlerine hafta içi %18 zam geldi yalama ben patates yalarım hayat geçip gider diyor..

8. 2021 de 50 TL ye aldığım peynir kilosu 300 TL ye dayanmış...
    1000 TL mi olsun...
    Yetmediyse.................
    Artık beynim almıyor...............

Sayfa 506/718 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •