Sayfa 542/724 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 5791 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. https://twitter.com/VeFinans/status/...5UgLAyyRw&s=19
    Gerçek enflasyon rakamları buna göre dolar ne kadar olur hesaplayın işte

2.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Hadi önceki yapıda liyakat sorgulanıyordu...

Sonra birileri ekonominin üzerinden buldozer gibi geçtikten sonra mecburen rasyonaliteye dönülüp liyakat sorunu giderildi...

Ancak bakıyorsun bu 2. formasyon da enflasyon dört nala devam ederken milletin parası her gün erirken aylık enflasyon %6'larda beklenirken yeterli seviyeye ulaşıldı açıklaması yapıyor...

Bakıyorsun daha liyakatliler... Ama bu saçmalık neden???

Neden enflasyonu dizginlemek kimsenin işine gelmiyor...

Hakikaten kafayı yememek elde değil...

Tek bir merkezin izin verdiği sınırlara göre sorunu çözermiş gibi yapmakla bu işin kümülatif etkilerinden kaçınmak mümkün değil...

Geciktikçe kartopunu büyütüyorsunuz...

Gerçi boşuna konuşuyorum....

Gördük ki kimsenin derdi ekonomi ülke falan değil,,, herkesin derdi koltuk ve populizm... Mevcutun da muhalefetin de...
    Süreç yukarıdakine göre dört nala vaziyette ilerliyor...

"Enflasyonun Mayıs'ta %70 ile tepe yapmasını bekliyoruz ama %45 faiz yeterlidir..." diyen ve kendi gölgesinden korkanlar yüzünden yaşanıyor yaşanan...

3. https://twitter.com/HuseyinAkseki/st...YpZvb2USg&s=19
    Müjdeler başladı hayırlı olsun parayı böyle toplayacaklar

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    MB swap hariç rezervi 46 dan 40 a düşmüş.

Dolar mı satmış?

Anlamadığım tüzeller o kadar satarken sattıkları yetmemiş mi MB da satmış?
    Ddkm dönüşleri de dahildir

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/HuseyinAkseki/st...YpZvb2USg&s=19
    Müjdeler başladı hayırlı olsun parayı böyle toplayacaklar
    EK MTV vergisi yerine EK EMLAK VERGİSİNİ hemen yürürlüğe koyacaklar.

Verdikleri yüzde 50 zammı Nisandan sonra getirilecek bu tip icatlarla fazlasıyla geri toplayacaklar....

Akaryakıtta ÖTV ve Tapu harçlarındaki oranlarda, 2. elde araç alım satım harcı, kira gelir vergisi stopajında artış gibi düşününce birçok şey aklıma geliyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    bir ara doların adil değeri 21 lira diyordu sonunda doğru yolu buldu

7. Faiz artacak diyenlere katılmıyordum ancaaakkkk ; işler çok değişti. Hiç beklemedikleri yerden gol yediler. Hiç seslendirmediklerinden milletin haberi yok sanıyorlar oysa AKP içinde kazan kaynıyor. Tüm bakanlar aynı zamanda iş insanı. Tabiatın kuralına aykırıdır zenginin fakire para aktarması. Öyle olsaydı dereler yukarı yöne akardı. Seçimden önce faiz artarsa işsizlik patlar. Şu an ekmekle beslenenler ekmeğe de ulaşamaz olurlar.

Öyleyse seçim bitince 4 yıl serbestler. Aç kaldık diye sokağa dökülenleri zehirlerler olur biter. Madem ki mesele beslenmekse derdimizi kökünden halletmiş olurlar. Beslenmekle yetinmem, ev- araba isterim diyenleri de köşede karşılarlar.

Seçimden sonra devalüasyon olursa tam enflasyon kalıcı olur. El mecbur faiz set çeker. İktidarın işi çok zor. Ben istifa ediyorum deme haklarını kullansalar huzur bulacaklardır !

Sayfa 542/724 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •