Sayfa 218/705 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 5639 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Bu tarz vergiler düşünülüyorsa demek ki dışardan istenen fon akımı gelmeyecek

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Faiz negatifte zaten ona vergi gelmesinde
    Çehova atfedilen bir söz vardır;
    Tiyatronun birinci sahnesinde duvarda bir silah asılıysa o silah o oyunda mutlaka patlar!!!!!
    Galiba bu daha birinci sahne.!!!!!

Ayvaların turpların büyükleri heybede.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Garanti bankası nın dolara 0 faiz verdiğini söyledim bi kaç sayfa önce (ufak bi para da değil 6 rakamlı , tabi ki bana göre ufak değil , başkasına ufak gelebilir)
    Ya o kadar bozuldum ki , döviz mevduatı alıyormusunuz peki kardeşim diye soru sormayı da unuttum. Belki de döviz mevduatı da kabul etmiyordur. Şube İstanbul Beylikdüzü şube

Bitişikte ki Yapı Krediye uğradım. Önümde bir adam , memur ile hararetli konuşuyor , istemeden kulak misafiri oldum. Adam 415 bin TL parayı çıkardı çantasından , benim herhangi bi bankada hesabım yok , bu parayı yatırıp , şu iban no lu eşime acil göndermek istiyorum dedi. Hepi topu 415,000 TL . Memur kabul etmedi , merkeze sormam lazım dedi, Ben de arkada koltukta beklerken izliyorum . 2 veya 3 defa merkez den birileri aradı , memur , parayı yatıracak kişiye telefonu veriyor , adamcağızı anladığım kadarı ile sorguya tabi tutuyorlar . Yok parayı nerden almışsın, nerden bulmuşsun falan diye. Bence adam da yalan konuştu , hal ve tavırlarından ben öyle anladım , kardeşimden borç aldım kardeşim size ne , niye soruyorsunuz ki falan diye. Benim herhangi bi bankada hesabım yok , parayı getirdim , memurunuz kabul etmiyor , anlıyorum ki merkez olarak siz de kabul etmiyorsunuz diye tartışıyor. 415 bin TL Türk lirası , döviz de değil. Neyse adam en sonunda kös kös parayı tekrar çantaya koydu ve sinirle gitti.
    Adamın yerinde olsam 10. saniyede çeker giderdim , adam gene iyi sabretti.
    Dayanamıcam , ters bi şey yapıcam diye sıram gelmesine rağmen bankayı terk ettim.

Ya ülkemiz sanılandan çok daha zengin , dövize 0 faiz , belki de döviz mevduat bile kabul etmiyor , merkez bankası meteliğe (dövize) kurşun atarken, bankalar gırtlağa kadar demek ki döviz dolu . Ya da başka bi şeyler dönüyor . Dilan Polat , Fatih Terim fonu gibi son günlerde ayyuka çıkan kara para falan gibi şeylerden dolayı bankalar çok hassaslaşmış mı anlayamadım. Küçümsemiyorum ama hepi topu 415 bin TL yi almıyor banka , belli ki adam kasasında saklamış , ama banka almıyor, Bizim paranın kaydı var , daha önceki banka cüzdanı yanımdaydı , ama kardeşim bu paraya bu muameleyi yapan banka , bizim para için Allah bilir Masak , MİT ne bileyim bi sürü kişiyi arayabilirdi. S.kerim dedim böyle işi , bankasının da faizinin de amk.

Tasarruf yapmanin getirisi kalmadi.garip ama gercek.oysaki tl faizleri duzgun olsaydi kimse dovize gecmezdi.
    Sistemi bozup bu hale getirmek hayret verici.

5. Size bize ne oluyor.
    NAS var NAS...

dedi...

şimdi ise önünü alamıyorlar enkazın....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Garanti bankası nın dolara 0 faiz verdiğini söyledim bi kaç sayfa önce (ufak bi para da değil 6 rakamlı , tabi ki bana göre ufak değil , başkasına ufak gelebilir)
    Ya o kadar bozuldum ki , döviz mevduatı alıyormusunuz peki kardeşim diye soru sormayı da unuttum. Belki de döviz mevduatı da kabul etmiyordur. Şube İstanbul Beylikdüzü şube

Bitişikte ki Yapı Krediye uğradım. Önümde bir adam , memur ile hararetli konuşuyor , istemeden kulak misafiri oldum. Adam 415 bin TL parayı çıkardı çantasından , benim herhangi bi bankada hesabım yok , bu parayı yatırıp , şu iban no lu eşime acil göndermek istiyorum dedi. Hepi topu 415,000 TL . Memur kabul etmedi , merkeze sormam lazım dedi, Ben de arkada koltukta beklerken izliyorum . 2 veya 3 defa merkez den birileri aradı , memur , parayı yatıracak kişiye telefonu veriyor , adamcağızı anladığım kadarı ile sorguya tabi tutuyorlar . Yok parayı nerden almışsın, nerden bulmuşsun falan diye. Bence adam da yalan konuştu , hal ve tavırlarından ben öyle anladım , kardeşimden borç aldım kardeşim size ne , niye soruyorsunuz ki falan diye. Benim herhangi bi bankada hesabım yok , parayı getirdim , memurunuz kabul etmiyor , anlıyorum ki merkez olarak siz de kabul etmiyorsunuz diye tartışıyor. 415 bin TL Türk lirası , döviz de değil. Neyse adam en sonunda kös kös parayı tekrar çantaya koydu ve sinirle gitti.
    Dayanamıcam , ters bi şey yapıcam diye sıram gelmesine rağmen bankayı terk ettim.

Ya ülkemiz sanılandan çok daha zengin , dövize 0 faiz , belki de döviz mevduat bile kabul etmiyor , merkez bankası meteliğe (dövize) kurşun atarken, bankalar gırtlağa kadar demek ki döviz dolu . Ya da başka bi şeyler dönüyor . Dilan Polat , Fatih Terim fonu gibi son günlerde ayyuka çıkan kara para falan gibi şeylerden dolayı bankalar çok hassaslaşmış mı anlayamadım. Küçümsemiyorum ama hepi topu 415 bin TL yi almıyor banka , belli ki adam kasasında saklamış , ama banka almıyor, Bizim paranın kaydı var , daha önceki banka cüzdanı yanımdaydı , ama kardeşim bu paraya bu muameleyi yapan banka , bizim para için Allah bilir Masak , MİT ne bileyim bi sürü kişiyi arayabilirdi. S.kerim dedim böyle işi , bankasının da faizinin de amk.
    Sayın roxette,
    Şube parayı araçla merkeze iletemeyeceğinden o gün alınan para haftasonu da girdiği için kasada atıl kalacak. Adam hemen ardından da transfer gerçekleştirince TCMB nezdindeki hesabından düşülecek ve banka repo penceresinden belki de para kullanmak zorunda kalacak. Bu durum bankanın zararınadır.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

7.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku

Bu kadar yormayin sagliginiza yazik size yazik paraniz size yuk olmasin illa ozel bankalar ile calisacaksaniz hsbc olsun kamu tarafinda ziraat ve halk 6 hane usd ye 3.50 - 5 arasi veriyor bunlari begenmezseniz fon tarafinda hem tl veya doviz ile alabileceginiz zp6 ve das var ortalamalari 4 e gelir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Yeni torba yasa teklifindeki en önemli maddelerden bir taneside;

Geçici 67. Madde olarak bilinen ve paradan para kazananlara uygulanan

%15 lik vergi tevkifatı oranında

Faiz,

hisse senedi,

tahvil,

repo vb. menkul kıymetlerden elde edilen kazançlardan

Cumhurbaşkanına %40 a kadar artırma yetkisi verilmesidir!

Demek ki borsaya da bir iyilik düşünüyorlar...

olabilir mi ?

sermayenin tabana yayılması masalına ters !!!

Tahakkuku yapılmış ama tahsilatı yapılamayan vergi alacağı için bir şeyler yapılırsa ...

vatandaşa yeni yükler salınmasına gerek kalmaz...

sahi parayı hamuduyla getirdiği bilinen sektörler için neden bir şey yapılmıyor...

hep kümesteki kazlar...

ha bu arada emeklilere sakın sene başında zırnık koklatılmasın...

zaten emekli insanlar muhakak zulalarında bir şeyler vardır...

verilen her ekstra para Londralı Memo Pasha'nın yönettiği Maliye İdaresine yeni yük anlamına gelir...

Zaten Reis onların dilinden çok iyi anlıyor...

Eski Reis adayın Sayın KK'nın seçilirse verceğini taahüt ettiği , 2 asgari ücret tutarındaki bayram ikramiyesi yerine Reisin verdiği 2x2.000 liralık bayramlığı tercih ettiler...

Helal olsun onlara vatana ,millete bağlılıkları her türlü övgünün üstündedir...
    Türk lirasını destekleme şeysine ters hisse senedi işlemleri için verginin arttırılması. Yabancı para cinsinden getirilere düşünülen bir artış. Kkm den kaçan, düz döviz mevduatına gitmesin, döviz bazlı yatırım fonuna girmesin diye alınan bir önlem.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 218/705 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •