Sayfa 604/706 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 5644 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yonca'nın GTL 'si 0.12 günlük verirken 3 gecelik 0.4009 verdi. 1 gecelik 0.1336 ya denk geliyor..
    Bende ppn merak ediyorum pazartesiyi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Süt dediğimiz şeyin %87,5'u sudur.
    Kaynatınca bir miktar su buharlaşır.
    Hacim kaybı normaldir.
    yıllardır yaklaşık 10 senedir aynı köyden katkısız taze sütüm her hafta gelir, peynir, yoğurt, tereyağı hiç almadım bu 10 senede (bazen değişik peynir ve kaşar dışında) yoğurt için ne kadar fazla kaynatır ve suyunu uçurursanız daha az ama daha kıvamlı yoğurt olur ve kolay mayalanır, şu anda neslini sayamasamda 8 aylık olan mayam var, peynir işine girmeyeyim o çok çeşit çok ayrıntı var, tereyağ aylık 10 kg. civarı sütten ve onun kaymağından 250 gr hakiki tereyağı yaparım, o da kahvaltılık yeter.

3. Bir şeyi merak ettim DDKKM de 3 ve 6 aylık için yüzde 3 prim verdiklerinde 6 aylık yapsanız bunlar yıllık olmadığından sadece yüzde 3 prim alıyorsunuz. O zaman parayı neden 6 ay bağlıyoruz. Demen o ki 6 aylıkta 3 aya göre en az 2 kat prim olmalı. Yoksa 3 ay sonunda bir 3 ay daha döviz fonu ile devam edersin. Yanlış mı düşünüyorum

4. Aralık ayında Denizbankın %51ini görünce 6 aylığına bağlamıştım, böyle bir faiz artışını öngöremediğim için yine ters köşe oldum. Şu zamana kadar hesaplarıma göre %10-15 kar yazarken, yani senaryo çalışırken ve artık faizleri pas geçerler diye beklerken bu artış ve hesapta olmayan 54-56 aralığındaki faizler karşısında ciddi zarar yazmaya başlıyorum. Şimdi bekle 3 ay daha dönüşü. İlk 3 ayın getirisini de üzerine ekleyip yeni mevduata dahil edememiş olmak da cabası. Neyse bu da bir başka ders olsun bakalım.

5. Faizler 45 den 50 ye çıkarıldı diye herkes aldığı altını, doları bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatırım araçlarına yönelmişler?

Yabancı, TV de yorum yapma olanağı verilen yorumcuların ifade ettiği üzere seçim sonrası dolar bir süre kontrol altında tutulursa artık doların artmayacağına kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadını çıkaralım derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanılma" yöntemlerinin kullanılması ile mi gelişiyor?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Aralık ayında Denizbankın %51ini görünce 6 aylığına bağlamıştım, böyle bir faiz artışını öngöremediğim için yine ters köşe oldum. Şu zamana kadar hesaplarıma göre %10-15 kar yazarken, yani senaryo çalışırken ve artık faizleri pas geçerler diye beklerken bu artış ve hesapta olmayan 54-56 aralığındaki faizler karşısında ciddi zarar yazmaya başlıyorum. Şimdi bekle 3 ay daha dönüşü. İlk 3 ayın getirisini de üzerine ekleyip yeni mevduata dahil edememiş olmak da cabası. Neyse bu da bir başka ders olsun bakalım.
    Dersler bitmez..

7.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Faizler 45 den 50 ye çıkarıldı diye herkes aldığı altını, doları bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatırım araçlarına yönelmişler?

Yabancı, TV de yorum yapma olanağı verilen yorumcuların ifade ettiği üzere seçim sonrası dolar bir süre kontrol altında tutulursa artık doların artmayacağına kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadını çıkaralım derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanılma" yöntemlerinin kullanılması ile mi gelişiyor?
    Ne zaman TL mevduat yaparım ?
    1) Merkez Bankası bağımsızlığının ağır kanun maddelerince garanti altına alınması
    2.)TUİK enflasyon veri setinin akıl ve bilime uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi
    3)Kamunun memur alımlarını stratejik alanlar dışında durdurması gereksiz yük teşkil eden kurumların kapatılması
    4.)Bölgesel ve yapılan işin önem ve ağırlığına göre asgari ücret belirlenmesi yılda sadece 1 zam yapılması
    5)kiralara yüzde 25 zam sınırı gibi serbest piyasa ekonomisine aykırı işlemlerin sonlandırılılması
    6.) Döviz kurlarının tuik in güncellenenen enflasyon rakamına göre dalgalanmasına izin verilmesi
    7)Hukuk eğitim tarım hayvancılık ve sanayi de lafta kalmayan büyük ve somut reformların yapılması
    8)Yukarıdaki tüm maddelerin herhangi bir seçim öncesi oy için popülist uygulamalarla sekteye uğramadığının bir sonraki seçime kadar yani ortalama 5 yıl gözlemlenmesi
    9)Tüm bu maddeler gerçekleşirse sadece nakit dolarımı bozarım altınımı bozmam

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Ne zaman TL mevduat yaparım ?
    1) Merkez Bankası bağımsızlığının ağır kanun maddelerince garanti altına alınması
    2.)TUİK enflasyon veri setinin akıl ve bilime uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi
    3)Kamunun memur alımlarını stratejik alanlar dışında durdurması gereksiz yük teşkil eden kurumların kapatılması
    4.)Bölgesel ve yapılan işin önem ve ağırlığına göre asgari ücret belirlenmesi yılda sadece 1 zam yapılması
    5)kiralara yüzde 25 zam sınırı gibi serbest piyasa ekonomisine aykırı işlemlerin sonlandırılılması
    6.) Döviz kurlarının tuik in güncellenenen enflasyon rakamına göre dalgalanmasına izin verilmesi
    7)Hukuk eğitim tarım hayvancılık ve sanayi de lafta kalmayan büyük ve somut reformların yapılması
    8)Yukarıdaki tüm maddelerin herhangi bir seçim öncesi oy için popülist uygulamalarla sekteye uğramadığının bir sonraki seçime kadar yani ortalama 5 yıl gözlemlenmesi
    9)Tüm bu maddeler gerçekleşirse sadece nakit dolarımı bozarım altınımı bozmam

Kalıcı değil de EN AZINDAN Sıcak para girecek bir atmosfer var mı?

Daha yeni galerilerde bir sıkıntı olmamasına karşın sıfır araçların alım-satımı için uygulanan önlemler uzatılmadı mı?

3. kez Kira artışına cevap bile verilemiyor mu?

Piyasada altın yurt dışı ile makassız aynı fiyata satılabiliyor mu? İşçiliksiz fiziki altın stoğu yeterli mi? Talep de bir yavaşlama var mı?

TL Para arzı ile TL değerinin adil olarak hesaplanan değerine ulaşıldı mı?

DDKKM den çıkıp fiziki altın alınırsa piyasada dolaşan dolarda kıtlık olmaz mı? Bu da dolar talebini azdırmaz mı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 604/706 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •