Sayfa 310/733 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon
Arama sonucu : 5859 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Aslında Ülke insanı çok fırsatcı...

AKP pandemide millet batmasın diye sıfır faizli , 1-2 yıl ödemesiz falan işletme sahiplerine Kredi verdi , krediyi alan gitti yalı villa lüx arabaya paraları yatırdı a.q...

Bu dönem öncesinde de bedava para dağıtan hükümdarlarımız vardı , mesala kara cuma indiriminden dolar alanlar falan

Sistem tamamen çürümüş ; bedava paraya alışmış İktidar yanlısı ve iktidar olanların sistemine güvenip nasıl TRY nakitte beklenir bilemem ama seçime kadar seçmene ihtiyaç olduğundan sizinde %50 faizin tadına bakmanızda bir sakınca yok gibi görünüyor

Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    günlük bileşik faiz hesaplanırken, hafta sonu finans kurumları kapanmayıp o günler de işlem görüyor gibi hesaplama yanlış aslında..
    doğru diyorsunuz.. günlük gitmenin bileşiği az daha düşük olacak.

1 m % 50 1 yıllık baglayacagina 1 m Luk araç alın kullanmadan bekleyin ,getirisi daha fazla olur

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ocakta yüzde 50 zam var ne yüzde 26 sından bahsediyorsun 8000 seyyanen zam da aldılar moodys i aptal mı sanıyorsun
    Ocakta %50 zam felan yok, zam oranı %15 üstü enflasyon farkıdır. Enflasyon farkı zam değildir ve asla kaybı telafi etmez. Çünkü gecikmeli alırsın. Bir de doğruluğuna merkez bankası başkanının bile inanmadığı TUİK rakamlarına göre zam alırsın. Adamlar algıya oynuyor bunu da çok kolay yiyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Ocakta %50 zam felan yok, zam oranı %15 üstü enflasyon farkıdır. Enflasyon farkı zam değildir ve asla kaybı telafi etmez. Çünkü gecikmeli alırsın. Bir de doğruluğuna merkez bankası başkanının bile inanmadığı TUİK rakamlarına göre zam alırsın. Adamlar algıya oynuyor bunu da çok kolay yiyorsunuz.
    yapma gözünü seveyim cebine giren para artıyor mu ocakta yüzde 50 gerisi hikaye ekonomi yönetimi enflasyon tek hane olacak diyor hedef buysa korkunç bir zam olmuyor mu bu? Neyse fazla uzatmayalım güle güle harcayın beni yatırım tercihlerim açısından ilgilendiriyor ücret zamları koskoca moodys bile buna göre not artırırız dedikten sonra zaten anlayan anlamıştır

6.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    10 milyon nakitim olsaydı kafayı yiyodum şimdi kararsızlıktan , 1 yıl uzun süre ama 5 milyon garanti kâr da müthiş bir para...
     Alıntı Originally Posted by ayazbey Yazıyı Oku
    banka bunu bosuna vermez dıye dusunuyorum 1 yıl sonra nasıl bı durumla karıslacagız acaba?

sımdı herkesı kkm den cıkarıp mevduata yonlendırıyorlar mevduat faızlerı hatırı sayılır yuksek (enf gore dusuk ) benım sorum tecrubelı eskıyı gormus abılerımıze..bu ısın sonu ne olacak herkes bu kadar mevduata yıgılmısken daha once boyle durumlardan sonra ne oldu. devulasyon olup 1 gecede dolar kuru ucup gıttıgı ve tl kalanları paralarının erıdıgı donemler bu tarz donemlermıydı. malum enflasyondan kurtulalım derken pıyasada öpüyorlar bızı en kotusude ustune pıyasada para kaybetmek..
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bu dönem geçmişten çok farklı , herşeyi kontrol etmek isteyen sadece yakındakilerin para kazandığı bir yapı var...Vatandaş ise ayakta dizilecek kesim olarak görülüyor....

Ben dolar ve borsacıyım...Faizci olsam 50 faizi kısa vade için kaçırmam....
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Yemenize gerek yok yarisini yıllık bağlayın diğer yarısını 32 gün giderdiniz
    ankete buyurun..

https://onlinepoll.me/poll/vote/10-m...rum-ne-yapayim

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    yapma gözünü seveyim cebine giren para artıyor mu ocakta yüzde 50 gerisi hikaye ekonomi yönetimi enflasyon tek hane olacak diyor hedef buysa korkunç bir zam olmuyor mu bu? Neyse fazla uzatmayalım güle güle harcayın beni yatırım tercihlerim açısından ilgilendiriyor ücret zamları koskoca moodys bile buna göre not artırırız dedikten sonra zaten anlayan anlamıştır
    2024 için değil ama 2025 yılı için hayal edilen tek hane enflasyon rakamı var, inşallah başarılı olunur. Keşke enflasyon 2015-2016 seviyesine gelse de memur da %4+4 zam alsa inanki %50 zam almaktan çok daha iyidir.

Sayfa 310/733 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •