Sayfa 361/736 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461 ... SonSon
Arama sonucu : 5883 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Selman yok öyle maçı oynamadan kaçıp gitmek demiş diyolar

Şimşek mcqueen’e ateşle 40-50 milyon dolar tazminat diyolar dedikodu

Fırsat bu fırsat mtvleri gece yarısı kararnameyle yılda 6 ya yükselt tayyip başkanım bu zarar nereden çıkacak olmaz

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Asgarı ücretle ilgili farklı ve dile getirilmeyen bir konuya değineyim. Asgari ücrette %50 artış oldu. Memur emeklisinin de yaklaşık %50 zam alacağı belirtiliyor. SSK ve Bağ kur emeklilerinin alacağı zam ise sanki daha düşük gibi görünüyor. %40 gibi. (aralık ayı belirleyici olacak) Bu durumda piyasaki mal ve hizmetlere gelen zam asgari ucrete gelen zam miktarına göre yapıldığını düşünürsek. Bu durumda SSK ve Bağkur emeklileri hem düşük zam almış hem de alım gücü daha da düşmüş olacak. Dün İzmir Kemeraltı'nda daha bir hafta önce 50 tl aldığım sardalya balığın kiloso 70 tl yr çıkmış.
    Balık normalde de fiyatı değişken bir ürün.. Mukayese için uygun değil..

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    TL kkmden çıkan yüksek faiz ister hadi indirin faizleri görelim
    Adam otomatik çıkarılacak niye faiz versin ki.. Tam tersi faiz düşer.. Bol para bir anda.. Ne yapacak banka o parayı.. Faiz filan vermez.. Asıl döviz hareketlenir.. Ne yapsın borsaya mı gitsin.. Deli olmalı.. Bizim millet saldırır dolara.. KKM de vade dönüşleri ne zamana yoğunlaşmış onu öğrenmek lazım... O vadelerde iyi hareketlilik olur..

4.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Selman yok öyle maçı oynamadan kaçıp gitmek demiş diyolar

Şimşek mcqueen’e ateşle 40-50 milyon dolar tazminat diyolar dedikodu

Fırsat bu fırsat mtvleri gece yarısı kararnameyle yılda 6 ya yükselt tayyip başkanım bu zarar nereden çıkacak olmaz
    Kredi kartına taksit kalksın sorun çözülür

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Sadece ppf ıçin ücret kesmezler .hisse viop vb olursa o zamn ücret çıkar.
    nkolay ve on hs benden 1 krs bile almadı bugüne kadar
    Teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Adam otomatik çıkarılacak niye faiz versin ki.. Tam tersi faiz düşer.. Bol para bir anda.. Ne yapacak banka o parayı.. Faiz filan vermez.. Asıl döviz hareketlenir.. Ne yapsın borsaya mı gitsin.. Deli olmalı.. Bizim millet saldırır dolara.. KKM de vade dönüşleri ne zamana yoğunlaşmış onu öğrenmek lazım... O vadelerde iyi hareketlilik olur..
    Bizim halkımız kısa zamanda zengin olmayı ister

Borsa bi 9000’i geçsin, saldırır hepsi.

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    60 ı göreceğimizi de sanmıyorum ben düşüş bekliyorum bakalım neler olacak göreceğiz
    Yüksek faiz piyasalrı allak bullak eder. ben hazinenin yüksek faizli tahvil ve bono çıkaracağını düşünüyorum. Çiller dönemini hatırlayın.

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    2021 yılında ve 2023 yılı (bilinen ayda) doların patladığı dönemler irdelendiğinde 2021 yılı %19 faizin kademeli olarak düşürüldüğü ve doların patladığı net olarak görülüyor. (sonrası zaten biliniyor)
    tabi akıllanmıyorlar 2023 yılında yine kademeli (ufak,ufak) faizler düşürülüyor dolar yine patlıyor! o dönemde doların nerden nereye geldiğini herkes biliyor bütün bunların sonucu dolar iki kez fişekliyor ve faiz sadece %19 dan %8.5 a çekiliyor yani kazanım sadece 10puan.. fakat dolar 7-8tl den 30tl ye geliyor.

tabi yine akıllanmıyorlar KKM yi kaldırıyorlar (zorla) TL cilerle ne alıp veremedikleri var anlamadım. hani bir söz var deveyi diken , insanı diken! diye herkesi dolara geçirip bence rahatlayacaklar.
    Aynısının tıpkısı..... direkt devalüasyon yapsalar seçim öncesi olmaz. Ama KKm bitince insanlar dövize kayarsa döviz artacak ve -dış güçler- muhabbeti seslendirilecektir. Bir takım bakar körler de bu şarkıya eşlik ederler. Dolar olması gereken yere gelir. 10-15 günde gündemden düşer. Nasıl olsa asgari ücret ve emekli zam işleri de bitiyor.

Sayfa 361/736 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •