Sayfa 370/708 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon
Arama sonucu : 5660 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Günaydın. 46,80 kiraz hesaptayım. Önümüzdeki aydan itibaren 49 olacak. Bence günlük gitmek isteyenler değerlendirsin
    Ben de %37.. İlginç.. Kullanmıyorum sorun değil de.. Baya fark var 🤔

2. Seçimlere kadar yatırım tercihim sepetimde ki dolar miktarını artırmaya çalışmak olacak bugün yine bir miktar alım yaptım 29.83 ile fibabank üzerinden..Kötü tarafı 27 kasım öncesi hesapta olan usd içinde ddkkm yapmıyorlar tümüyle kaldırmışlar ddkkm işini.Diğer bankalarda makas farkı çok fazla o yüzden mecburen fibabanktan alım yapıyorum.

3. Faiz ile doları yenemezsiniz.Sistem öyle dizayn edildi yani.2 haftalık dolar primi yüzde 2 nin üzerinde.Aylık yüzde 4 eder yıllık bileşiği de 50 nin üzerine gelir.50 faizle bağladın birde üzerine doların ani atak riskini üzerine aldın.Ne geçti eline.Faizin doları yenmesine müsade edilmeyecek.Hesap kitaplar ona göre yapılmalı .2 ay geride kalsa da 3. ay fazlası ile kapatır dolar.

4. dolar ? faiz

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Seçimlere kadar yatırım tercihim sepetimde ki dolar miktarını artırmaya çalışmak olacak bugün yine bir miktar alım yaptım 29.83 ile fibabank üzerinden..Kötü tarafı 27 kasım öncesi hesapta olan usd içinde ddkkm yapmıyorlar tümüyle kaldırmışlar ddkkm işini.Diğer bankalarda makas farkı çok fazla o yüzden mecburen fibabanktan alım yapıyorum.
    Mevcut sistemi ellemezse Reis TL değerlenecek.
    Ben doların Fa,z kadar artmasını zor görüyorum.
    Dolar alınca faiz maiz de yok adam gibi,
    Bence ucuz olandan almakta fayda var, eger dolar artacak diyorsanız USD poz arti olan bist şirketi alın, daha cok kazandırır bence.

En yüksek faiz kaç var beyler ?

5.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Ben de %37.. İlginç.. Kullanmıyorum sorun değil de.. Baya fark var ��
    Kiraz hesap, kişiye göre oran farklıdır. İlk defa hesap açtıracak ve bu hesabı fiba uygulama üzerinden görüntülü yapacak ki en yüksek oranı ( 46 ) alacak.

Ayrıca fiba da müşteri temsilcisinin inisiyatifi önemli. Çeşit çeşit vadeli mevduat seçenekleri var. Müşteri temsilciniz önce bankanın çıkarlarını düşünerek müşteriye en az getirili olanı teklif eder. baktı ki beğendiremedi, müşteri uçacak esas oranı çıkarır. Misal ; 26 aralık 2023 de 32 gün vade 1.200 m için %10 fon alırsanız 48 oran dedi. Dalga mı geçiyorsun deyince son 49 dedi. Hemen telefondan paranın 1 milyonunu ben eft yapıyorum gerisini de şubeden eft yapın deyince yalandan müdürüne giderek döndüğünde - size ama sadece size özel- diyerek 50 verdi.

6.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Mevcut sistemi ellemezse Reis TL değerlenecek.
    Ben doların Fa,z kadar artmasını zor görüyorum.
    Dolar alınca faiz maiz de yok adam gibi,
    Bence ucuz olandan almakta fayda var, eger dolar artacak diyorsanız USD poz arti olan bist şirketi alın, daha cok kazandırır bence.

En yüksek faiz kaç var beyler ?
    Tam Denizbank %51 veriyor diye yazacaktım kontrol ettim tüm vadelerde 2'şer puan düşürmüşler oranları.

7. %50 ora aldığımıza sevinemedik , zira iş fon alımına gelince kendi para piyasası fonunu diretti. O fonda çok düşük getirili.

8. Yatırım fonu başlığındaki arkadaşlar daha etkili takip ediyorlar . Döviz bazlı fonlar ( DAS, DZM, FBI, ZP6 vb.) son zamanlarda çok müşteri çektiler. Artık çok dikkatli olmak lazım.

Sayfa 370/708 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •