Sayfa 256/706 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon
Arama sonucu : 5645 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Tefasta getiri bir önceki güne göre açıklanıyor. Yani fonlarda getiri birikimlidir. Fon fiyatları bir önceki günün faizini de içererek birikimli artar. Bu da bileşik getirinin tanımıdır zaten. adet artsın ya da artmasın , yatırımcı satana kadar bileşik getiri ile nemalanır.
    hesaplayıp koyacaktım ama burada hesaplanmışı var: https://x.com/e507/status/1729425420238364907?s=20

2. Merhaba arkidişler,

Neredeyse tüm bankalar ABD Doları mevduatları PAL fonuna yönlendirdikleri için ben de bir kısım bakiyemle bu fondan satın almıştım. Kendim merak ettiğim için de hesapladığım son 32 günlük PAL fonu getiri oranını sizlere de bildirmek isterim: Mevduata kıyasla stopaj oranı farkını (%10-%25) ve valor gün sayısı farkını (PAL fonu alışta 1, satışta 2 gün valörlü) dikkate alarak hesapladığımda mevduat karşılığı brüt oranı %4,04 oldu.

Not: ING'de bugünkü ABD Doları düz vadeli mevduat oranı %1.

Hepinize selamlar

3.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

Neredeyse tüm bankalar ABD Doları mevduatları PAL fonuna yönlendirdikleri için ben de bir kısım bakiyemle bu fondan satın almıştım. Kendim merak ettiğim için de hesapladığım son 32 günlük PAL fonu getiri oranını sizlere de bildirmek isterim: Mevduata kıyasla stopaj oranı farkını (%10-%25) ve valor gün sayısı farkını (PAL fonu alışta 1, satışta 2 gün valörlü) dikkate alarak hesapladığımda mevduat karşılığı brüt oranı %4,04 oldu.

Hepinize selamlar
    teşekkürler, fena değil gibi
    Bu arada Halk 4.5 temdit

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    teşekkürler, fena değil gibi
    Bu arada Halk 4.5 temdit
    Anladığım kadarı ile dolar hesabı. Bu oranı hangi miktar için verdi?

5.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

Hepinize selamlar
    Tefaş ın bugün ki verilerine göre PAL son 1 ay da % 2,17 getirmiş görünüyor. Sizin 4,04 hesabınızı anlayamadım.

Ayrıca USD de son 1 ay da % 1,84 değer kazanmış.

PAL getirisinde stopajı düşünce getirisi net % 1,95 oluyor. Usd getirisi dikkate alındığında aylık % 0,11 getirisi kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Anladığım kadarı ile dolar hesabı. Bu oranı hangi miktar için verdi?
    250k üzeri

7. PPF unda günlük 0,0011 getiri 30 günde 3,3532 net bileşik getirir buna göre ay sonunda getiri buysa bileşik olmuş olur.

8. Yanlız cuma, cumartesi ve pazar bileşik vermez. Ayda 12 gün bileşik yok onun yerine diğer 4 günde her gün 0,0011 den fazla vererek o üçer günü telafi etmesi lazım bu da yaklaşık 0,00116 olması lazım.

Sayfa 256/706 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •