Sayfa 503/706 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 5645 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Prof.Dr. Erhan Aslanoğlu: TL zaten gereğinden çok değerli...

***Seçim sonrası yüzde 65 faiz ve bir miktar devalüasyon ile zaten herkes TL ye döner,

***Bunun enflasyona yansıması kısıtlı olur,

***Bu ise özellikle ithal olan araba talebini kısar,

***Şu an için KKM den dönen paranın TL ye gittiği söylenemez,

gibi bir imada bulundu anladığım kadarıyla....Bloomberg ht.

Biz de aylardır aynı şeyleri söylüyoruz.

Artık kurtulun bu hibrid de olsa hetererodoks politikalardan...

Biz de donumuza kara dolardayken neden iyi bir deval ve faiz ile DDKKM den vazgeçip TL ye geçmeyelim.

Üstelik yabancı fonlar da kaynak sağlar. Yoksa bu kadar değerli yerel parası olan bir ülkeye üstelik de TL daha da değerli olacak söylemleri ile hani fon gelip bu kadar cari açık varken çıkarken parasını güvende hissedip de ülkeye para sokar....

Geçmişteki benzer krizlerden çözümler de aynı şekilde idi.

Yap-işlet-devret e ABD enflasyonu ile faiz veriyorsunuz, neden kendi vatandaşınızın satın alma gücünden çalmakta direniyorsunuz.

Çıkın bu bataklıktan artık...
    Enflasyonu düşürmek ve kontrol altına almak için formül " enflasyon + faiz + dolar " arasındaki dengeyi kurmaktır.
    bu denge var mı? Bence TL değerli, Dolar seviyesi düşük, Faiz düşük

2. Bugün bloombergde yine seçim sonrası faiz artışı yapılacağı dillendirildi, mb açıklamasından bunu çıkarmışlar, bende aynı fikirdeyim. O zaman dolara 2 ay da baya bir yol verilecek yoksa devalüasyon olmadan faiz artışı aşırı değerli tl yapmazmı.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Kimsenin bir şey bildiği yok herkes kendi portföyüne göre yorum yapıyor son kararı siyaset verecek

4. güldüren hesap mart başında vadesiz bakiyeleri düzenleyecek, 40 ın altına geliyor, bilginize..
    faiz artıyor, yersen.
    https://www.burgan.com.tr/birikim-yo...gulduren-hesap

5. Aralık sonunda sıfır bir otomobil almaya niyetlendim, param yetişmedi. Kredi faizleri de çok yüksek olunca erteledim, parayı aylık mevduat ve ppfye yatırdım. Ocakta ve Şubat'ta aracın fiyatını artırmadılar, hala aynı. Benim para %7.5 artmış oldu. Martta da seçim nedeniyle zam olmaz diye düşünüyorum, yüzde on kafadan kara geçtim, biraz da üzerine ekleyebilirsem kredisiz alabilirim. Alternatif olarak da yaza kadar erteleyebilirim, araç ithal ve dövize bağlı, marttan sonra dolar gider diye çekiniyorum ama yaz vadeli viopta kontrat açıp o riski gideririm, kalan parayı da mevduatta cevirmeye devam ederim, kredisiz alacak hale gelebilirim. Bakalım seçime az kala kararımı vereceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Aralık sonunda sıfır bir otomobil almaya niyetlendim, param yetişmedi. Kredi faizleri de çok yüksek olunca erteledim, parayı aylık mevduat ve ppfye yatırdım. Ocakta ve Şubat'ta aracın fiyatını artırmadılar, hala aynı. Benim para %7.5 artmış oldu. Martta da seçim nedeniyle zam olmaz diye düşünüyorum, yüzde on kafadan kara geçtim, biraz da üzerine ekleyebilirsem kredisiz alabilirim. Alternatif olarak da yaza kadar erteleyebilirim, araç ithal ve dövize bağlı, marttan sonra dolar gider diye çekiniyorum ama yaz vadeli viopta kontrat açıp o riski gideririm, kalan parayı da mevduatta cevirmeye devam ederim, kredisiz alacak hale gelebilirim. Bakalım seçime az kala kararımı vereceğim.
    Bu hibrit rasyonel sistem (rezerv artırmayarak) devam ederse mevduat kazandırmaya devam edebilir.

Ancak, ithal firmaların muhtemelen yurtdışından kaynaklı zam yapmayarak indirim politikası ne kadar devam eder bilinmez.

Herhalde sürümden kazanıyorlar...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7. Şİmşek TC Haziran da gri listeden çıkacak demiş.

Akşam Blomberg deki son dakika da ise FATF, TC belgeleri önemli ölçüde tamamladı demiş.

https://www.bloomberght.com/sondakika

İçişleri Bakanının geldiğinden beri yaptığı operasyonlar ve ilk kez bu yıl çıkmayan nereden bulursan gel Mevlana yasası çıkmadı..

Bunların da etkisi ile herhalde.

Tek eksiklik fonlar bu dolar kurundan gelir mi?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Akbank da 1 m üzeri 32 gün %45 mevduat oranı ile bağlandı, 92 güne %47 oran verdi, dün %48 vermişti,

Sayfa 503/706 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •