Sayfa 94/709 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 5665 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Boşuna dememişler '' iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır '' diye. Albay maaşını kafana takıyorsun ama başkalarının kafasının senin maaşına takılmasına bozuluyorsun.

Aslında , sistemle oynanmasaydı kimse kimsenin maaşına takılmazdı. Kimseyi zorla bir mesleğe sokmadıklarına göre gözün neredeyse oraya ulaşsaydın derler. Benim TIP okuma kapasitem yoktu ve doktor olamadım. Şimdi doktorun maaşında gözüm olabilir mi ? Harp okulu dururken Asb. okuluna gittiysen mesleğinin hakkını vermen gerekir. Aldığın maaş da *****n ak sütü gibi helaldir. Gözü olan gelsin 3 saat senin işini yapsın. Sonra eleştirsin.

Tüm mesleklerin kendi standartları ve zorlukları vardır. Fetö köpekleri milleti birbirine düşürerek meslekleri rezil ettiler. Bir ülke ordusunda uzman çavuş Astsubayına, Astsubay subayına kinlenir ve düşmanlık yaparsa gerisini siz düşünün. Hastanede şirket elemanı bile hemşirenin maaşına göz dikmiş. Karayollarında şöfor, amiri olan şefin aldığı maaşı hak etmediğini ileri sürebiliyor.

Emeklilerde de aynı durumu yarattılar. 2017 den sonra nerede ise her emeklinin maaşı %100 eridi. Çeşit çeşit emekli icat ettiler. maaş bağlama oranları farklı vb. Hep birlikte otoriteyi eleştireceklerine kahvehanede birbirlerini yiyorlar. yazık, ülke tam gaz uçuruma ....
    Öyle "tıp okumadım doktorun maaşında gözüm olmamalı" çok sığ bir görüş bana göre.. zihinsel kapasiteyi allah-tanrı-yaratıcı vs veriyorsa bedensel emekle, zihinsel emek esasen eşittir. zira sana verilen zihinsel kapasitenin sahibi "sen" değilsindir.

şu denebilir zihinsel kapasite çabayla oluşuyor? ben açıkcası böyle düşünmüyorum. tanrı sana bunu verdiği ölçüde sorumlulukta verir. bunu böyle düşünürsek hiç birşey yapamayan "engelli" bir insanın "yaşamaya hakkı olmadığını da" düşünebilir ve buna karar verebiliriz.

insanların gelirlerinin zihinsel faailetiyle doğru oranda artması ilginç bir konudur.. esasen finansal piyasalarda parasını katlayanlarda benzer şeyi yapıyorlar buna "emek" denirmi tartışılır. doktorların yaptığı işe bakıldığında öncelikle gerçekten insan için faydalı ve uzun yıllar okumayı gerektiren ve tabi ayrıca zihinsel kapasite gerektiren bir iş gibi görülüyor peki acaba öylemi? çaba gerekse bile sonuçları aslında işe yarıyor mu?

genetik hariç çoğu durumda insan sağlığını zihinsel insan bir bütün olarak düşünüldüğünde kendisi bozuyor. trafik kazaları zihinsel insanın yarattığı bir sorun bunun sonucunda meydana gelen tramvalar veya fiziksel zararlar ve ölümleri insan zihni kendi yaratıyor peki kendine verdiği zararı ne ölçüde tamir edebiliyor ? bana göre bu çok sınırlı

modern yaşamın dışına çıkıldığında ve insan zihninin organik besinlerle oynamadığı ortamlarda ve tabi klasik ve modern tıbbın olmadğı yerlerde insan ömrünün "pik" yaptığı görülüyor.. yani 130 yaşına kadar yaşayan istanbulun göbeğinde yaşayan insan değil!

10bin yıl önce ye ait bilimsel bir araştırmada insan ömürünün 40 sene civarı olduğu yazıyordu ve vay bee dedirtti bana. tabi insana inanmamanın ne derece önemli oldğunu hemen herkes biliyor . biraz araştırdığımda bebek harici ölümleri çıkardığında insan ömrü 10bin yıl önce 60 ila 80 yıl arasında..

buradan şuna gelmek istiyorum finansal piyasalar-ekonomi vs nin konuşulduğu bir forumdayız, ve esasen ülkenin ekonomisini yöneten bana göre asla rte vs değil. gerçekten ekonomi-iktisat vs nin içinden geçmiş insanlar türkiye ekonomisini yönetiyor ve yönlendiriyor. ama sonuç başarısızlık.. yani o kadar kapasite , o kadar bilgi vs finalde işe yaramıyor..

doktorluğu da ben bir bakıma böyle görüyorum. yapılabilen şeyler sınırlı. dahası yapsan bile %80 kötü yaşama mahkum ettiğin insanları uzun yaşatmak "zulmun süresini uzatmaktır" yani uzun yaşatıyorum diye övünmeye çalıştığında herkesi brad pitt gibi yaşatmanı gerektiren bir durum vardır. olmadı kıvanç tatlıtug , burak özçivit vs.

yani önce her yönüyle kaliteli bir yaşam vereceksin sonra bu yaşamı mümkün olduğunca sağlıklı ve uzun sürmesini sağlayacaksın. herkes her türlü filmi izlemiştir kötülük işkence ettiğin birisini öldürmek değildir, zulm ettiğin insanın hayatta kalması, zulmu hissetmesi ve bunun sürekliliğini sağlaman için öldürmemen gereklidir.

doktorların tr için konuşursam sağlık sistemine katkısı "zulmun süresini uzatmaktır" peki zulmun süresini uzattılar diye yüksek ücret almaları size göre ne kadar mantıklı? diyebilirsiniz ki beninm durumum iyi benim yaşam sürem uzun olmalı ve doktolar bu bağlamda yüksek ücret almalı ! söyledğim hep aynı şey insan denilen yaratık inanılmaz bencil ve kendisi dışında başka yaşamları görememesi akıl almaz bir embesilliktir, kapasite yetersizliğidir.

gördüğünü sanıp birşeyler yazması tamamen fakedir. zihnini ürettiğini yazar sadece kendini kurtarmak amaçlıdır. bu çok komplex bilgiye dayalı bir yorum, yazı hatta bilimsel bir makale bile olabilir. gerçek tam olarak insanın yaşadığıdır. ve bir insanın zihnine -ruhuna girip onun yaşadığını birebir yaşama şansınız yoktur.

insanın kapasitesi tanrı aklı düşünüldğünde akıl almaz derecede komik seviyededir "nekadar muhteşem görünsede" o yüzden nedersenise densin hep boş yapılacaktır. net olan birşey vardır kapasitesi ne olursa olsun her insan tanrı aklında eşittir ve bu eşitliği insan zihni bozmuştur. esasen şizofreni olan insan zihni kendi kafasına göre değerler oluşturmuş ve bunu gerçek zannetmektedir. bu oluşturdğu değerlere göre derecenlendirmeler, farklı ücretler vs yaratmış.. kolay gelsin "tanrı olmak" kolay iş değil yiyemiyeceğin bişeyin altına yatmışsın.

2. Mesleklerin maaşlarını ağıza sakız yapmak acizliğin belirtisidir.

Devlet memur olarak çalıştırdığı kişilerin maaşlarını belirler.
    kimseyi de zorla o memurluğa atamaz.
    Kişi kendisi de kapasitesi doğrultusunda
    hür iradesiyle o meslek gruplarından seçer ve çalışır.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Kendim kamuda 15 yıllık mühendisim çocukla beraber 30 maaşım.
    Arkadaşım pisikolog 23
    Babam öğretmen (müdür olduğu için full ücret) 32 bin
    Düz memur arkadaşım bekar 22
    Bunlar 8 bin ekli maaşlardır.
    Çoktur azdır herkes yorum yapabilir ama 40 alıyorlar diye algı oluşturulmamalı.
    Hee 40 a yakın alan var mı var bölge müdürleri ama onlarında bizim kurumdaki sayısı 13 kişi (türkiye geneli 13 bölge müdürü)
    Yoksa ne paralar alan vardır ama memur dedin mi yüzde 90 ı 22 ile 30 arası değişir.
    Saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    memurluğun kötü yanı herkesin eşit maaş alması sanırım.
    bu maaşlar kimine göre çok düşük kimine göre çok fazla.

özel sektörde iyi bir mühendis bu rakamın 2-3 katını alabilir, öte yandan sabahtan akşama hiç çalışmayan memurlara bu paralar fazla bile.

4. nekolayda bağlı olanlar...hergün günlük faiz işleyip...stopaj kesilip yenidenmi bağlanıyo....39 alıomuyuz gerçekten....bileşiği dahamı yüksek...takip eden varmı...

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Mesleklerin maaşlarını ağıza sakız yapmak acizliğin belirtisidir.

Devlet memur olarak çalıştırdığı kişilerin maaşlarını belirler.
    kimseyi de zorla o memurluğa atamaz.
    Kişi kendisi de kapasitesi doğrultusunda
    hür iradesiyle o meslek gruplarından seçer ve çalışır.
    30 yıl en iyi okullarda çalışmış emekli öğretmen 15 bin lira alacak , hademe 22 bin lira alacak, dünyada böyle bir ülke yok , sende memursun galiba haram zıkkım olsun o aldığınız fazla maaşlar...

6. Arkadaşlar önemli olan emekli maaşıdır. Bu gün Türkiye'de. Memurlar haricinde iyi emekli maaşı alan yok. Ama bu AKP geldikten sonra oldu. Bunlarda doktor, hâkim, savcı, subay ve üst düzey bürokratlardir. Bunu yaparak emekliler arasındaki uçurum u yarattı ve bunu özellikle yaptı. Eskiden özel sektör iyiydi ama şimdi bitti.

Selamlar,
    Sizce 3 aylık %12 KKM mi yapayım yoksa %41 32gün vadeli mi? Çok kararsız kaldım. 3 ay uzun geldi.

8.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    30 yıl en iyi okullarda çalışmış emekli öğretmen 15 bin lira alacak , hademe 22 bin lira alacak, dünyada böyle bir ülke yok , sende memursun galiba haram zıkkım olsun o aldığınız fazla maaşlar...
    milletin maaşları ağıza alınması acizlik demiştim.
    memurlar kendi maaşlarını kendi belirlemez.
    bunu idrak etmek için de zeka da lazımmış meğerse.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 94/709 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •