Sayfa 51/731 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 5843 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Düz mevduatla 32 gün bağlayıp risksiz şekilde parayı eritmek mi, yoksa borsa düşse bile riski az, stopajı 0, sadece %2 yönetim gideri olan yatırım fonu ile en az %56 getiri mi? Üstelik bozduktan iki gün sonra para hesabınızda. Bu ülkede yaşayıp ta paradan para kazanmanın bu kadar kolay olduğu bir dönemde insan neden kendini %42 ile sınırlar anlamıyorum. Para kaybetme korkusu insana en yapmaması gereken şeyi bile yaptırıyor maalesef.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Düz mevduatla 32 gün bağlayıp risksiz şekilde parayı eritmek mi, yoksa borsa düşse bile riski az, stopajı 0, sadece %2 yönetim gideri olan yatırım fonu ile en az %56 getiri mi? Üstelik bozduktan iki gün sonra para hesabınızda. Bu ülkede yaşayıp ta paradan para kazanmanın bu kadar kolay olduğu bir dönemde insan neden kendini %42 ile sınırlar anlamıyorum. Para kaybetme korkusu insana en yapmaması gereken şeyi bile yaptırıyor maalesef.

"en az %56 getiri" nasıl oluyor?

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    "en az %56 getiri" nasıl oluyor?
    Fon sepeti fonları. Benim bahsettiğim en düşük getirisi olandı. Daha yüksek getirisi olan fonlar da var. İçinde hisse senedi oranı çok az fonlar var. Mevduat üstü getiri hedefleyen, borsadaki düşüşlerden çok etkilenmeyen fonlar. İnceleyin, daha yüksek getirisi olanları seçin isterseniz.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    %39'la günlük gidin. 3 puan için 32 gün değermi bilemem.
    TEB günlükte 42 veriyor.

5.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Yarın vadem doluyor mevduatta. En yüksek 40 akbank veriyor. Teb 42 diyor nette ama daha görüşmedim. En son oran alan birileri varsa yazabilirlerse sevinirim. 1 milyon üstü meblağlar için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    TEB'te 1 milyon altı günlükte 42 daha iyisi yok.

6. Mesela hangi fonlar tercih edilebilir?
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Fon sepeti fonları. Benim bahsettiğim en düşük getirisi olandı. Daha yüksek getirisi olan fonlar da var. İçinde hisse senedi oranı çok az fonlar var. Mevduat üstü getiri hedefleyen, borsadaki düşüşlerden çok etkilenmeyen fonlar. İnceleyin, daha yüksek getirisi olanları seçin isterseniz.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Mesela hangi fonlar tercih edilebilir?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dm den yazdım. Yatırım fonları bölümünden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku

Yuji üstada fonları anlatmak da bilemedim doğrusu...
    En az %56 garanti getiri diye birşey yok. Mevduat üstü "garanti" getiri sunan fon varsa toplanalım tüm forum olarak o fona geçelim..

Sayfa 51/731 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •