Sayfa 499/738 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 5898 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Toplantı sırasında hoparlöre veriliyor ses hatta ev sahibi nazikçe toplantıya katılamama nedenini belirtiyor herkesi selamlıyor kiracının sözü benim sözümdür diyor.Ondan sonra toplantı gündem maddeleri ile başlıyor.En azından biz böyle yapıyoruz.Orada 10 kişi de şahit oluyor.Çıkıp da sonradan ben değildim sıkı ise desin.
    ben şirketimde noter onaylı değil diye ortağın oğlunu toplantıya almamış insanım
    hukukun neresinde yazıyor telefonla vekalet verilir diye, kabul etmedim mi kimse bir şey diyemez..

adam şahitler huzurunda kira sözleşmesi veya vasiyetname düzenliyor sonra imza benim değil deyince hakim mecburen imza tetkikine gönderiyor, demiyor ki burada bir sürü şahit varmış imza senindir ne itiraz ediyorsun, usul hukukunu görmezden geliyorum diye..

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Beklendiği gibi sabit kaldı.

Bugünku metin de bir tık daha sahinlesme var.

Enflasyonun yükselmesi endişesi var ise kur kontrollü gitmek zorunda
    bizim vatandaş devalüasyon beklesin dursun....

3. Haziranda faiz indirimi gelir şahin serçe olur

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Yüksek kiralar kamuyu vurdu

İktidarın devlet kurumlarını lüks binalara taşımasının maliyeti enflasyonla birlikte katlandı. Kiralar için merkezi yönetim bütçesinden yapılan aylık ödemeler 15.3 milyar TL’yi buldu. Kira bedeli geçen yıl 6.3 milyar TL’ydi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...-vurdu-2178077

Kamuya gökdelen tarzı binaları hangi müteahhitler kiraya veriyor?

Vatandaşa yüzde 25 artış sınırlaması, müteahhitlere gelince yüzde 300 artış.

Ne de olsa kamu malı...

Üstelik güya enflasyonla mücadele yapılıyor...

Bir mal veya hizmetin belirlenmesinde işyeri kirası en büyük kriterlerden değil mi?

İşyerlerinin kiralarına neden sınırlama yok.

Bir AVM de kira bedelinin bir malın satışına oranı nedir?
    Aklıma şimdi geldi.

Bu kamuya kiraya verilen gökdelenler yap-işlet devretme sistemine göre yapılmış olabilir mi?

İnşaat için kamu bankasından düşük faizli kredi al, sonra kamu kurumuna kiraya ver (muhtemelen önceden bu gayri resmi olarak bağlanmış da olabilir) gelen kira ile zaten enflasyon nedeniyle pul olmuş kirayı güle oynaya öde, pardon ödet.

Üstelik de yüzde 500 ü geçen 3 yıldaki enflasyonla malın değeri zaten uçmuş durumda...

Ve de emekli olduğunda güvence için bir ev alan sade vatandaşa yüzde artış sınırı 25 iken, gökdelen sahibi bu kişilere sınır yok.

Ne güzel bir adalet....
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bizim vatandaş devalüasyon beklesin dursun....
    O devalüasyon yapılacak .. ama parça parça ama aniden..

Dış ticaret açığı feyzaya gidiyor , döviz yok döviz..
    distance

6.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku
    O devalüasyon yapılacak .. ama parça parça ama aniden..

Dış ticaret açığı feyzaya gidiyor , döviz yok döviz..
    unutmayin en önden hisselerde devalüsyon olur,en son dolarda olur

wap hariç net rezervlerde ise toparlanma izlendi. Swap hariç net rezervler eksi 41,9 milyar dolar oldu. Önceki hafta swap hariç net rezervler eksi 43,7 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

https://www.bloomberght.com/tcmb-rez...uruyor-2348074

Hazine ve Varlık fonu dış borçlanmayı düşersek net rezerv yine 50 kağıda doğru kayıyor demektir...

Görüldüğü üzere MB kasa aynı hamam aynı tas....

8. Aşağıdaki yazıyı okuyan, özünü anlamadan anında cevap yapıştırmış. Arkadaşlar altı çizili bölümde yazdığım gibi ; bu ülkenin ne hale geldiğini anlatmaktı maksadım. Yoksa Kat mülkiyet kanunu ezbere biliyorum. Anayasa mahkemesinin kararını tanımayanların ümmetinden beni dinlemelerini beklemek abes olur. Polis çağırsan, sulh hakimine toplantı iptal davası açsan .... sonuç ? 20 kusur andavalın alacağı ders var mı ?

Şu kadarını bilir ve söylerim ; bu saatten sonra bu ülkeyi ancak savaş pekler. Yoksa ATATÜRK bile düzeltemez !!

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Pazar günü bina yöneticiliği toplantısında mal sahiplerinden çıt yok, kiracılar şov yaptılar. 24 daireli binada sadece 6 mal sahibi katıldı. 8 kiracı vardı. Resmen yetkileri olmadığı halde toplantının gündemini altüst ederek ortalığı karıştırdılar ve alınacak kararlar alınamadı. Çatı tamiratı işi de kaldı. çatıda dairesi olan mal sahipleri götünü kaldırıp toplantıya gelmezse sonunda kafasına yağmur akar.

Kıssadan hisse olsun diye yazdım. Adam alınteriyle aldığı mala sahip çıkmıyorsa ülkenin kaderi hakkında ne bekleyeceğiz ki bunlardan...

Sayfa 499/738 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •