Sayfa 662/725 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712 ... SonSon
Arama sonucu : 5796 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    3,49 oran ve masrafsız kredi veren babayiğit kim bilmek tanımak isterim bedava şuan hangi banka merak ettim bizde dalalım içeriye.
    İhtiyaç kredilerinde 4,50-5 altında oran piyasada yok çünkü verende çok düşük miktarlara veriyor sırf müşteri çekmek için.
    Burgan bank
    yalnız kredi kısmından talep edince sigortasız 6.29 sigortalı 5.29 çıktı
    neden %3.49 150k diye mesaj göndermişler, anlam veremedim
    sonuç =IPTAL
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

2. VakıfBank’tan %57,00'ye Varan Faiz Oranıyla Tanıştığınıza Memnun Eden Kampanya

56 idi 57 yapmışlar

3.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    onikinci köy var mı ?
    Yaw burada sinirlendiriyorlar girmiyorum siteye. Şifreyi unutunca oniki diye gidiyor...

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    VakıfBanktan %57,00'ye Varan Faiz Oranıyla Tanıştığınıza Memnun Eden Kampanya
    56 idi 57 yapmışlar
    Aslında öyle değil, aynısını Deniz Bank da yazdı, %57 ye varan faizler diye, 1 m üzeri ancak %54 le bağlayabildim, o oran uzun vade için geçerli!

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ACİL-Bu sabah T+3 fon satsak salı sabahı geçer mi?
    Üstad önümüz bayram. Bugün satsaydınız sanırım 16 nisan salı saat 15.00 civarında satış tutarı hesabınıza yatar

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    3 hafta önce dolar aratacak diye "heyecanlanıp" dolar 33 i aşmışken 32.5 den dolar alıp dolar serbest fona yatırmıştım.

Kazandığı para 25 dolar. Yani 750 TL falan.

Bayram sonrası da aynı olur.

Bu parayı yüzde 52 ile faize yatırsan kazanç 4250 tL.

Zarar çok büyük.

BİST ten ve Dolardan bir cacık olmaz bu saatten sonra...

Artık her gün zarar.
    Doların her gün merdiven basamakları gibi düzenli şekilde yükseldiğin hiç görmedim. Bazen durur ve şimdi olduğu gibi geriler ama eninde sonunda gerçek değerini bulur. Geçmiş yıllarda öyle ki hiç hareket etmez fakat yıl içinde ani bir hareketle bir yıla denk gelen getiriyi sağlardı. Kendimden bir örnek bankalardan swap işlemi yaptığım zaman (sonradan yasaklandı) tl karşılığı dolar alıp sonra bunu bankaya geri satarak mevduat faizinden iki puan fazla getiri sağlardı. O zamanlar mevduatçı idim. Bu işler bittikden sonra bir hesaplama yapmıştım. Eğer o zamanlar dolar alıp sadece bekleseymişim sermayem beş kat daha fazla olacakmış. Ama ben mevduata devam etmiştim.

Bizim ithalatımız ihracatdan daha fazla. Bu nedenle döviz açığımız var. Üretimimiz yetersiz. Enerjide dışa bağımlıyız v.s nedenlerle Yabancı sermaye ihtiyacı var. Doların değerini al sat yapmak belirlemez piyasalar belirler. Dolar eninde sonunda dengesini bulur. Öyle aşırı beklentilere gerek yok. Ve de kısa vadede de sonuç beklemek doğru değil. Biraz da sabır işi. Zaten bir para birimi yatırım aracı olamaz. Doları eldeki parayı ve enflasyondan korunmak adına alıyoruz.

Ama dolar sabit dururken parayı faize yatırayım, dolar yükselmeye başlayınca hemen o tarafa geçerim diye düşünebilirsiniz. Böyle hesaplı planlı hareketler maalesef her zaman olmuyor. Sizin canınızı sıkan faiz yüksek. Dolar ise sabit kalmıyor, üstelik düşüyor düşüncesi ama bu henüz daha bir kaç günlük olay. Doların durumunu değerlendirmek için en az bir yıl tutmak lazım diye düşünüyorum. Aynı zamanda iyi de tecrübe olur. Bol kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    Emekli maaşım 1 nisanda 23 de 11k mış şimdi 22k yaklaşık aynı lpg alıyorum.
    Baktığımız tüm ürünlerde en yüksek artış maaşda olmuş sanki..

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Uzmanlik sorusu: MB dolari baskilamak icin dolar satiyor ama bu gerekli dolari nereden buluyor?
    Düşük cds den..

Sayfa 662/725 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •