Sayfa 15/715 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 5717 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. nkolay 39 olmuş geç gördüm 36da kaldık bugünlük.

2. 4 ay önce 2.24 faiz ile çekilmiş bir konut kredim var, yıllık maliyetini hesaplamaya çalışıyorum da sanırım 34 civarına geliyor. Kapatacak nakdim var ama sanırım gerek yok. Zaten para bulamıyoruz, mevduatta da neredeyse 45-46lar var önümüzdeki süreçte de 60'a yaklaşacak gibi. Yıllık maliyet oranını nasıl hesaplayabilirim?

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    4 ay önce 2.24 faiz ile çekilmiş bir konut kredim var, yıllık maliyetini hesaplamaya çalışıyorum da sanırım 34 civarına geliyor. Kapatacak nakdim var ama sanırım gerek yok. Zaten para bulamıyoruz, mevduatta da neredeyse 45-46lar var önümüzdeki süreçte de 60'a yaklaşacak gibi. Yıllık maliyet oranını nasıl hesaplayabilirim?
    Burdan hesaplayabilirsiniz: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hes.../konut-kredisi
    Not: Ödediğiniz masraf vs varsa onları da ayrıca maliyete eklemek lazım tabi

Ben olsam kapatmazdım:
    1-Risksiz getiri oranının zaten altında
    2-İlerde konut kredisi faiz oranları düşerse yeniden yapılandırma imkanınız olabilir

aranızda akitfbank'ın eurobondunu alan var mı, devlet yerine özel sektör eurobondu alınca vergi beyannamesi veriyor muyuz
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

5.  Alıntı Originally Posted by ghost42 Yazıyı Oku
    Ek 29788

Bu şekilde hesaplandığında
    Anapara: 100.000,00
    Faiz Tutarı: 44.025,13
    Getiri Oranı: %44,03
    Vade Sonu Toplam: 144.025,13 olarak çıkıyor.

Günlük 0,10 getirisi olan para piyasası fonları veya borçlanma araçları fonları mevcut.
    Durum bu, stopaj da sıfır.

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Durum bu, stopaj da sıfır.
    fonlarda bileşik getiri nasıl oluyor ,her gun acıklanan fiyattan deger olmuyormu ,?

7.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    4 ay önce 2.24 faiz ile çekilmiş bir konut kredim var, yıllık maliyetini hesaplamaya çalışıyorum da sanırım 34 civarına geliyor. Kapatacak nakdim var ama sanırım gerek yok. Zaten para bulamıyoruz, mevduatta da neredeyse 45-46lar var önümüzdeki süreçte de 60'a yaklaşacak gibi. Yıllık maliyet oranını nasıl hesaplayabilirim?
    Yerinizde olsam kapatmazdım 4 ay önce 2,24 ile kullanmışsınız şuan ki durum ile bedavanın bir tık üstü.Devlet bankalarında bile konut kredisi en düşüğü anlık 3,5. Faiz/enflasyon böyle devam ederse önümüzdeki aylarda ödeyeceğiniz taksitler bütçenizin çok az bir kısmını kapsayacak.
    Ne kadar konut kredisi kullandınız bilmiyorum gerçi çok önemli değil diyelim 1milyon 2,24 oranla 120 aylık sanırım 24 bin tl aylık ödemesi.Aynı parayı konut kredinizi kapatmak yerine aylık % 45 ile mevduat yapsanız faiz geliri 35 bin tl. %50 ile bağlasanız 39 bin tl.
    Karar sizin.

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    fonlarda bileşik getiri nasıl oluyor ,her gun acıklanan fiyattan deger olmuyormu ,?
    Günlük faiz gibi, her gün fon fiyatının bir önceki güne göre %0.010 arttığını düşünün

Sayfa 15/715 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •