Sayfa 232/711 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 5687 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Bu faiz işi aylardır 37 38 ila 45 civarında seyrediyor. Haberlerde 46 üstüne çıktı gibi haberler olsa da o oranları normal bir mevduata veren tek şube görmedim. 50-55 oranları falan dile getirmeleri bile anlamsız. Bir kez olsun söyledikleri seviyeye değil çıktıklarını 5 puan altını bile verdiklerini görmedim.

Para piyasası fonları da mevduat oranının çok altında kaldığında, mevduat yapmak isteyenlerin toplu para çıkışı olduğunda, günlük getiri ani düşebiliyor. Nitekim daha önce başıma geldi 2-3 gün yerinde saydığı.

2. Garanti Bankasından oran alan var mı?
    % 45 veriyor mu?
    Hatta 92-365 gün arası % 48 varmış.
    Teyide muhtaç bilgi tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku
    Fizikiye geçme sesleri yükselmeye başladı.
    Şimdi yerden yere vurduğunuz felaket tellağı Bosporusun dediklerini yapmaya başlamışsınız.
    Demekki neymiş aykırı olduğu görülen düşünceler gerçekleşebiliyormuş.
    Yaparsın yapmazsın tercih sana kalmış ama ben burda herkesten birşey öğrenirim.

Bosporos akılsızının dediğini yapsan paran erimişti. Akılsız fiziki Dolar alın diyordu. Doların ortalamada %5 enflasyonu var yıllık. Durduğu yerde eriyor.

halbuki ben ısrarla Altın ucuzken Fiziki Altın alın dedim. Hem fiziki Hem Dolardan daha iyi Hem de stopajı da yok.

Dolar bir çöplüktür fiziki olarak. Durduğu yerde paran devamlı değer kaybeder.

Altın ise fiziki olarak değerini korur.

Bosporos aklısızı Altını bile satın Dolar alın diyor du sivri zeka. Ona uyan olduysa parası eridi gitti.

Dolar bir çöplüktür. Dolara faiz almazsan doların durduğu yerde erir. Amerikada da geçen sene bile %8 enflasyon var.

4. Günlük Para Piyassı fonu getirisi %0.11 olursa yıllık bileşik getirisi de 49.5377% oluyor. Stopajsız net getirisi.
    Son düzenleme : kastirsef; 29-11-2023 saat: 15:23.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Günlük Para Piyassı fonu getirisi %0.11 olursa yıllık bileşik getirisi de 42.47% oluyor. Stopajsız net getirisi.
    Hesaplamada hata var sanırım,
    %49.3 yapar (kesinti vs hariç)
    Excelde hazırladığım formülü kullanarak kontrol edebilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bosporos akılsızının dediğini yapsan paran erimişti. Akılsız fiziki Dolar alın diyordu. Doların ortalamada %5 enflasyonu var yıllık. Durduğu yerde eriyor.

halbuki ben ısrarla Altın ucuzken Fiziki Altın alın dedim. Hem fiziki Hem Dolardan daha iyi Hem de stopajı da yok.

Dolar bir çöplüktür fiziki olarak. Durduğu yerde paran devamlı değer kaybeder.

Altın ise fiziki olarak değerini korur.

Bosporos aklısızı Altını bile satın Dolar alın diyor du sivri zeka. Ona uyan olduysa parası eridi gitti.

Dolar bir çöplüktür. Dolara faiz almazsan doların durduğu yerde erir. Amerikada da geçen sene bile %8 enflasyon var.
    Altın alırken dolardanda almış oluyorsun.Kargaşa çıkarsa nakit kraldır demek istiyor ama üslubu itici olabiliyor bir kısıma.15 temmuzda ne oldu millet paraya hücum etti altına değil.Rutin hayatta altın iyi olabilir fiyatlamadaki dengelere bakmak lazım

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Hesaplamada hata var sanırım,
    %49.3 yapar (kesinti vs hariç)
    Excelde hazırladığım formülü kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Haklısınız. Düzelttim.

8.  Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku
    Altın alırken dolardanda almış oluyorsun.Kargaşa çıkarsa nakit kraldır demek istiyor ama üslubu itici olabiliyor bir kısıma.15 temmuzda ne oldu millet paraya hücum etti altına değil.Rutin hayatta altın iyi olabilir fiyatlamadaki dengelere bakmak lazım

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dolarda her zaman Amerikadaki enflasyonu da düşünmek lazım. Doları yastık altı eden kendisi yastık altı olur. Parası erir gider. Amerikadaki enflasyon getiri vermeyen doları eritir zaman içinde.

Sayfa 232/711 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •