Sayfa 666/713 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676 ... SonSon
Arama sonucu : 5701 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    SGK nı ilaç fiyatı belirleme kuruna bak bakalım kaç liraymış..!!!! Euro :17.54
    https://www.tisd.org.tr/DAD.aspx
    ondan istediğin ilacı bulamıyorsun .dr lar bile yazmıyor artık o yok diye,olanlarla idare ediyoruz.

2. Bloomberg denilen nesne mevduat faizi 65e dayandı diyor, piyasada o kadar çıktı mı ki... Ben gariban, çok para olmayınca soramıyorum bankalara artık

3.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bu kadar saf olmaz heralde bunu yazan.. Geçen seneden ne farkı var piyasanın.. Hatta geçen sene deprem durumu da vardı ve piyasa bu yıldan daha iyi değildi.. Ne değişmiş ki kızmaya karar vermişler.. Geçen sene kızmamaışlar da şimdi mi kızmışlar... Geçen sene miting bile yapmadılar doğru düzgün, bir iki türkü çağırma, iki de keklik vs ile geçti olanlar da..

Hepsi safsata.. İktidara gelecek olan belli.. Küresel sermaye iktidara gelecek olanın vadesi sürecinde iktidar Ak partinin nin kalmasını istemiş.. Hepsi bu.. Şartlar böyle olsun istenmiş..

Seçim filan yapıldığını insanların bu kadar salak olduğunu düşünmediniz heralde..
    Mayısta seçim öncesi dolar 19 küsür idi, belediye seçimlerinde kaçtı? 32
    Yani yaklaşık % 70 artmış.
    Bu arada fiyatlar ve enflasyon EN AZ bu miktar kadar arttı...

Yani ilk seçimden önce, Dolar 19 da tutuldu seçimden sonra salındı.

Yani neymiş ?
    Seçimin BAROMETRESİ ekonomik anlamda buymuş. DOLARMIŞ.
    Bunu kimse yazmaz , anlamaz.
    Size kıyak olsun ben yazıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Bloomberg denilen nesne mevduat faizi 65e dayandı diyor, piyasada o kadar çıktı mı ki... Ben gariban, çok para olmayınca soramıyorum bankalara artık
    DDKKM dönüşlerde veriyorlar

5. https://twitter.com/search?q=%23kamu...ertical=trends

bir de bu rakamlara kiralamalar yoluyla kullanılanları da eklemek gerekir !!!

milletin ümmüğünü sıkan

LONDRALI ÇEREZCİ MEMO PASHA'yı da göreve çağırmak gerekmez mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Kur bir kere 2 li olursa 3 lü yada 4 lü olmayacağının garantisi var mı. Herkes kendine göre kur istemeye başlarsa.İhracatcı vatandaş ihtalatçı işte bankalar yok inşaat firmaları. Nerede duracağız.
    Arjantin de 19 cesit dolar kuru var

Turkiye haketmedigi gelirine orantiyla korkunc zenginmis gibi yasiyor

Dolar gercek degerine ulasmadikca bu sahte zenginlik ve borc artisi devam edecek

Iyide borclar nereye kadar artabilir?

https://twitter.com/e507/status/1208837608614309888
    Son düzenleme : bisikletci; 05-04-2024 saat: 16:56.

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Arjantin de 19 cesit dolar kuru var

Turkiye haketmedigi gelirine orantiyla korkunc zenginmis gibi yasiyor

Dolar gercek degerine ulasmadikca bu sahte zenginlik ve borc artisi devam edecek

Iyide borclar nereye kadar artabilir?

https://twitter.com/e507/status/1208837608614309888
    İyi mi olmuş yani Arjantin’in durumu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bu ülkeyi en az 3 çocuk diyen siyasetçiler batırdı....

Sanki tek çocuğa min. refah seviyesinde yaşam varmış gibi...

Bunların amaçları kendilerine verilen üç kuruş menfeat karşılığında emir aldıkları ABD ve gelişmiş ülkelere açlık sınırı altında "köle" yetiştirmek.

Bu köleler, her türlü iş güvencesi, iş sağlığı ve kaza koşulları olmaksızın çalışmak zorundalar. Zira din emri diye, ümmet diye çok çocuk yapmaya ülke kaynaklarından ödenen yüzbinlerce din adamı, tarikat, cemaat istihdamı ile kandırılmışlar.

Ülke nüfusu 30-40 milyon olsa başta emekliler olmak üzere ülkedeki tüm kesimler refah içinde yaşarlardı.

Olay fare deneyi...

Az bir yiyecekle bir odaya çok fare koyduğunuzda bir süre sonra birbirlerini yemeye başlarlar.

Bizim gibi gelişmemiş ülkelerde bu, batılı ülkelerin az bir çıkar karşılığında GÖNÜLLÜ PİYONU olan SİYASETÇİLER aracılığıyla yapılıyor.

Eskiden sömürü ülkeleri işgal ile oluyordu.

Şimdi ise bu çok masraflı olduğundan SİYASETÇİLER din ve milliyetçilik kisvesi SATIN ALINIYOR.

Pisliğe boğulan bu siyasetçilerin varlıkları da İsviçre bankalarında olduğundan ellerini kollarını bağlıyorlar.

Üstelik otoriter yönetim altında suça boğulan bu kişileri kontrol etmek oldukça kolay oluyor.

Ancak batılı ülkelere boyun eğmeyen Bülent Ecevit gibiler de az da çıkabiliyor.

Ecevit karşısına ABD ve tüm dünyayı alarak tavrını ortaya koymuştu. Şimdiki reziller ise bu ambargoları CEHAPE kötü dönemi olarak kendi cahil bıraktıkları seçmenlerine anlatıyorlar.

Özetle nüfusu da artıran, memur kesimini de artıran nedenlerin altına bakacaksınız....

Gerçekten vatan sevenler mi yapıyorlar bunları...
    Katılmıyorum. Bu ülke batmadı da. Bu ülkenin bugün beğenmediğiniz halde olmasının nedeni siz ve sizin gibi apolitik insanlar.

Yazdıklarınızın hepsi gerçeklikten kopmuş, yaşananlara bütüncül olarak bakmıyor. Eyleme geçmeyip sadece ahkâm kesen sözler sarfeden bu kesim, ülkenin bugünkü durumunun asli sorumlusudur. Çünkü bu kesim, siz de dâhil olmak üzere, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demiştir ancak yangın kapısına dayanınca feryadı basmaya başlamıştır, hâlen eyleme geçmekten de imtina etmektedir.

Bu forumda yazanlar belli bir birikime sahip, yeri gelince birikim sahibi olmayanı hor görerek az bile olmuş demeyi biliyor. Önce sizler değişmelisiniz. Sizlerde burada yazsanız da, fikir beyan etseniz de hatta feryat figan etseniz de asıl pisliğe batmışsınız farkında değilsiniz.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

Sayfa 666/713 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •