Sayfa 654/713 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704 ... SonSon
Arama sonucu : 5701 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    eğer enflasyonla mücadele de samimi iseler popülizm bitti ise temmuza kadar politika faizi en az 60 olmalı ayrıca asgari ücrete asla zam yapılmamalı madem bu yola girdiler taviz vermesinler anca o zaman belkii biraz inandırıcı olabilirler aksi takdirde tl de kalıp kaç kez kur şoku yaşayan kgf kredileri ile parasını ucuza başkasına yediren insanları yeniden tl ye güvendirmek çok zor birde bunların üstüne mb başkanının görevden alınmasını çok zorlaştıran bir kanun da çok acil çıkmalı
    Katılmıyorum. Halk mahvoldu. Alım gücü yok oldu. Bunun bir sonraki aşaması maalesef Lübnan.

Şirketlerden almadıkları/affettikleri vergileri derhâl almalılar. Çünkü onlar vergiyi zamanında vermedi, muazzam kârlar açıkladı, vergi için halkın sırtına sülük gibi yapışıldı. Bu farkı şirketler/patronlar kapatmalı. Örneğin Koç grubu, Mısır'a kaçan/yatırım yapan firmalara ceza kesilmeli. Bu ülkeden, ülkenin işgücünden faydalanırken iyi, sıkışınca da kaçmak olmaz.

Devlet (kamu) tüm harcamaları sıfırlanmalı (zero based budget felsefesi); eğitim, sağlık, gıda, barınma dışında önemli önemsiz her şey derhâl askıya alınmalı.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

2.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Katılmıyorum. Halk mahvoldu. Alım gücü yok oldu. Bunun bir sonraki aşaması maalesef Lübnan.

Şirketlerden almadıkları/affettikleri vergileri derhâl almalılar. Çünkü onlar vergiyi zamanında vermedi, muazzam kârlar açıkladı, vergi için halkın sırtına sülük gibi yapışıldı. Bu farkı şirketler/patronlar kapatmalı. Örneğin Koç grubu, Mısır'a kaçan/yatırım yapan firmalara ceza kesilmeli. Bu ülkeden, ülkenin işgücünden faydalanırken iyi, sıkışınca da kaçmak olmaz.

Devlet (kamu) tüm harcamaları sıfırlanmalı (zero based budget felsefesi); eğitim, sağlık, gıda, barınma dışında önemli önemsiz her şey derhâl askıya alınmalı.
    bunları yapmayacaklarını bildiğim için asgari ücrete zam yapılmamalı dedim

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Müzmin dolarci olup kismen yada tamamen tl mevduata geçen var mı?
    Aynen devam! yaparsam da belki altın ddkkm yaparım! Rezervlerden satış devam ediyor mu? yabancı girişi var mı? merkez faiz artışına devam edecek mi? asgari ücrete zam olacak mı? pek çok şüphe var kafamda

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Müzmin dolarci olup kismen yada tamamen tl mevduata geçen var mı?
    müzmin dolarcılıktan kasım ayında komple altına geçtim...

13 yıldır hep dolardı benchmark benim için...

kasım 2023 te altına döndük...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Aynen devam! yaparsam da belki altın ddkkm yaparım! Rezervlerden satış devam ediyor mu? yabancı girişi var mı? merkez faiz artışına devam edecek mi? asgari ücrete zam olacak mı? pek çok şüphe var kafamda
    iste bi vurkaç yapabilir miyiz yoksa tl uzak olsun..

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun

6. https://twitter.com/senolbabuscu/sta...A_0GKSF8Q&s=19
    Dolar gebermişken bu neyin zammı? Ev sahiplerine gelince yüzde 25

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/senolbabuscu/sta...A_0GKSF8Q&s=19
    Dolar gebermişken bu neyin zammı? Ev sahiplerine gelince yüzde 25
    Yani size de ne yapsalar yaranamıyorlar !

Hem emekliye zam istiyorsunuz hem de ev sahibine gelince 25 diyorsunuz. Ev sahibinin alacağı paradan diğer emeklilere ne , ama telekom zamlarından kasaya girecek olan ( şirket hazinelerine ) paradan hazine ( babaları ) payını alacak. Senin kiracıdan aldığın paradan babaya para aktarıyor musun ? O halde şikayet etmeye hakkınız yok.

Hem de zam yaparak vatandaşa iyilik yapmış oluyorlar. Saatlerce telefonda dedikodu yaparak günaha girilmesini önlüyorlar. Hiç bir geliri olmayan sosyal yardım alanda bile akıllı telefon sürekli tik tak .... bakın bunların da sevabını alıyorlar.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku

Tersini yapma.zamani geldimi ?

Sayfa 654/713 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •