Sayfa 131/706 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 5645 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Naci Agbal beteri 200-300 bp daha faiz artıracaktı, inat uğruna ortalığıñ damina koydular
    Şimdi de son derece memnuniyetsiz olduklarına ve fırsat kolladıklarına eminim. Enflasyonda somut bir kırılım yaşanmıyor. bir süre sonra yaşanacak ama bazı bürokrat ve siyasetçilerin sabredebileceğini sanmıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Şimdi de son derece memnuniyetsiz olduklarına ve fırsat kolladıklarına eminim. Enflasyonda somut bir kırılım yaşanmıyor. bir süre sonra yaşanacak ama bazı bürokrat ve siyasetçilerin sabredebileceğini sanmıyorum.
    çatır çatır para basmaya devam edersen nasıl kırılım yaşanacak..?

3. Ben artık politika faizine bakmıyorum baktığım tek gösterge ocak da yapılacak asgari ücret artış zam oranı gerisi hikaye yine yüksek zam gelirse enflasyonla mücadele göstermelik derim döviz alırım bu kadar basit

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Ben artık politika faizine bakmıyorum baktığım tek gösterge ocak da yapılacak asgari ücret artış zam oranı gerisi hikaye yine yüksek zam gelirse enflasyonla mücadele göstermelik derim döviz alırım bu kadar basit
    %50 zam, peşinden %50 devalüasyon bekliyorum, sonra da reis m.şimsegi tebrik edecek "%50zam yapıp nasıl ayni parayi veriyorsun, sen iyice kendini a$tın" diyecek..
    Malum seyyanen verilenle 7500 alanlar zamdan sonra da 7500 alınca şimşeği tebrik etmişti, "zam yapıp aynı maaşı verdin, bravo" diye

5.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Naci Agbal beteri 200-300 bp daha faiz artıracaktı, inat uğruna ortalığıñ damina koydular
    Bileyerek ve isteyerek yapıldı.
    Kim tersini derse sohbeti kesin yayını kapatın bir daha da ciddiye almayın.
    Sonuçlarını + ları ve - leri ile tastamam biliyorlardı.
    Halka faiz üzerinden yansıtılarak popülarite kasılmaya çalışıldı
    2018 rahip krizi + pandemi derken şirketlerin borçları çok ciddi oranlara çıkmış idi.
    Keza bankalardaki batık krediler de ciddi olarak saklanıyordu.
    Yüzde 20 civarı kredinin üzerine bir bardak soğuk su içilmek durumunda idi.

Adam ne diyor 5 milyar dolar borcumuzu 1.5 milyar dolara düşürdük diyor..
    8.5 den dolar borcunu tl ye çevirirsen tabi 1.5 a düşer şimdi.

Bu süreçte borçlu özel sektör yıllardır birikmiş ve artık döndürülemeyecek noktadaki borcunu nerede ise 1 - 2 senelik karı ile kapatır hale geldi..
    Bankaların batık problemi çözüldü.
    Üretici satıcı komisyoncu aracı sigortacı hizmet sağlayıcı şucu bucu ya kafasına göre istediği oranda zam yapılması imkanı sağlandı.
    Maliyetler 3 artarken çok rahat "enflasyon var abiiiii" diyerekden satışı 10 birim artırdılar.

Evi arabası arsası hissesi malı mülkü olan extradan oturduğu yerde zenginleşti.
    Bir alabora ortamı yaparak ülkeye çok ciddi "....." para lar sokuldu çıkarıldı bunların taşıyıcıları komisyoncuları hayatlarında ulaşamayacakları zenginliklere kavuştular.

Bu süreçte mevduatta bekleyenler ile maaşlı çalışanlar ve malsız mülksüz kesim en çok etkilenen kesim oldu.
    Gerçi maaşlı çalışanlara da çok ciddi zamlar yapıldı.
    Karı koca bir memur bugün 50-60.000 arası beyaz yaka 60-80.000 (hatta daha fazla) arası maaşlar görüyor evlerinde..

300 doların da altına gelen asgari ücret nerede ise yılbaşında 500-600 dolara çıkacak.

Bütün dünyada da bir enflasyon dalgası olduğu için halk fazla sesini çıkaramadı..Efendim dünyada da bu sorun var üzerinde çalışıyoruz falan denildi.

Şimdi diğer ülkeler faiz artırarak enflasyonu düşürünce bizim kilerde işte dostlar alışverişde görsün falan modunda takılıyorlar..
    Çok fazla dayanamazlar ama..
    Son düzenleme : gundwane; 26-10-2023 saat: 18:19.

6. Sene sonu dolar 27 28 lerde olursa asgari ücrete zam yapılmamalı artık.
    500-600 dolar asgari ücret lik bir ülke değiliz.
    Üretimde rakiplerimiz karşısında ciddi dezavantajlı bir konuma geldik daha da geleceğiz.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sene sonu dolar 27 28 lerde olursa asgari ücrete zam yapılmamalı artık.
    500-600 dolar asgari ücret lik bir ülke değiliz.
    Üretimde rakiplerimiz karşısında ciddi dezavantajlı bir konuma geldik daha da geleceğiz.
    Mantıken okkalı bir zam yapılmamalı ama seçimlerden önce asgari ücret 800-900 USD olursa şaşırmam.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    2015 yılında, İtalya'da, Pisa şehrinde, Amerikan fast food restoranda, bir menüye, 6.30 Euro vermiştim.
    Aşağı yukarı 190 TL.
    Acayip koymuştu.
    Fiyatlar, İtalya'nın zirvesiymiş.
    Eğik kuleyi görenlere geçiriyorlarmış.
    Venedik'ten bile pahalı.

İdare et, arada olur, bir defaya mahsus demişlerdi.

Yavvvvvvvvvvvv

Şu an, Türkiye'de, tüm fast food Amerikan restoranlarda menüler kaç euro ?????????????

SYSTEM FAIL, SYSTEM FAIL, SYSTEM FAIL

İlginç değil mi ?
    En düşük emekli maaşı 1000-1500 TL iken (150 USD civarı) hiç bir emeklinin sesi çıkmıyordu.
    Şu an 7500 TL (270 USD civarı) ve öldük bittik diye sürekli ağlıyorlar.

Devre kesici çalışmıyor mu ???????

Sayfa 131/706 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •